***

Kaaluprobleemid

Teate, ma olen nii nõutu. Iga hommik on siin haiglas nn puhas kaalumine, ilma riiete ja mähkmeta. Täna kaalusime – ühest küljest ju hea, on juurde tulnud 10g, aga 10g? Nagu… toidan küll iga 3h (vahepeal isegi väiksemad vahed) tagant ja sööb 70-80ml, aga kaalu tuleb nii vähe juurde.

Reedest tänaseni on Adeele juurde võtnud ainult 30g. Ja ma ei tea, mida teha…

Uuringud ja analüüsid olid kõik korras – veri, piss, aju ultraheli ja kõhu pealt tehti samamoodi, see oli ka korras.

Panen ta rinna otsa ja ta reaalselt imeb mõnda aega ning siis jääb magama, üritan teda märja rätikuga turgutada, aga ega see väga tulemust ei anna. Ja nii on mul hakanud piima rindades väheks jääma. Otsustasin, et pumpan välja ja annan pudelist, sest muidu kaob see piim üldse ära, aga seda ma ei taha. Pumbates ehk tekib aina juurde.

Mõlemast rinnast kokku saigi ta siin vahepeal 20-30ml, rohkem lihtsalt ei tulnud. Ülejäänud osa andsin lisa (arst ütles, et ta peaks sööma 70ml üks toidukord). Täna hommikul sain mõlemast rinnast kokku 70ml välja pumbatud, ehk siis pumpamine on hetkel kasulikum, kui lapse rinnale panek ja seda ma ka rakendan. Vaatab, kuidas minema hakkab. Kui Adeele juba tragim ja rinna otsas nii kiiresti magama ei jää enam, hakkan teda uuesti rinnale panema.

Küsisin ka siinselt õelt nõu, mida teha. Kindlad kellaajad toitmiseks on paika pandud, ehk iga 3h tagant, aga kui ta varem ärkab ja hakkab midagi suuga otsima? Kas panna ta rinna otsa või pigem hoida ikka kindlad vahed toitmisel, et tal oleks jõudu süüa või anda vahepeal natuke rinda (enne ja pärast seda kaaluda) ning siis hiljem lisa juurde? Mul on nagu kõik jumala pudrud ja kapsad siin, sest nüüd Adeele hakkas teisel ajal süüa nõudma ja järgmine hetk ta ikkagi jälle magas seal tissi otsas ja…

Ma ei tea, mida teha. Laps saab süüa nagu peab, mõnikord isegi rohkem (rind + lisa), aga kaalu tuleb nii vähe juurde. Mida ma valesti teen?

Eile, kui arst käis, ütles, et uuringud ja analüüsid korras ja ega polegi midagi, kui toita, toita ja veelkord toita. Aga ma ju toidan. Ja see kaal tõuseb ikka nii vähe. Kas asi on minu rinnapiimas?

Kakab peale igat söögikorda, pissib ilusti (kaalun mähet siin), palavikku pole, kõik on nagu korras…

Jah, eks see ole suur probleem, et ta jääb rinna või pudeli otsas magama ja vaja turgutada, et ta imeks ikka, aga ta sööb ka üsna kaua. Enne läks imetamisele ja pudeliga toitmisele kokku ligi tund, isegi kauem. Nüüd oleme saanud toitmise aja poole h peale. Aga seda ka vaevaliselt.

Mul on siin vahepeal selline tunne, et ma hakkangi ainult lisa andma, kindel kogus iga 3h tagant ja ehk hakkab see kaal tõusma rohkem. Selline tunne, et rinnapiim ei anna midagi juurde. Kaalun teda enne rinnaga toitmist ja pärast ja ta saab mõlemast kokku ainult 20-30ml.

Ühe kaalumise tegin ka sellise, kus kaalusin ta ära, andsin väljapumbatud rinnapiima, 70ml, sõi kõik ära, aga kaal ei näidanud, et ta oleks 70ml saanud vaid ikka vähem.

Peale sündi esimesed kolm päeva istus Adeele üldse nälgas, sest mul lihtsalt ei tulnud seda piima. Oli küll rinna otsas, aga ei midagi. Öeldakse, et lapsel ongi mingid varud või midagi, millega esimesed elupäevad hakkama saada, ilma söömiseta, aga arst arvas, et nende näljaste päevade tõttu tal hetkel see probleem ongi – jõudu vähe ja ei jõua süüa väga. Ma ei tea… Ise olen ka stressis ja muretsen ja… Ühesõnaga, täiesti nõutu, sest laps sööb, aga kaal ei tõuse nii palju kui vaja.

Mõistusega saan aru, et lähebki aega ja kohe ei teki see kaal ja jõud ja energia tal, nagu arst ütles – jõud ja energia tulevad ajaga, kui süüa saab, aga ma tahaks kohe, nüüd ja praegu… Nii raske on last ärkvel vägisi hoida, et ta sööks. 🙁

See olukord on minu jaoks ka nii uus ja võõras, sest ühegi lapsega pole sellist probleemi olnud. Kristoferiga väike kaaluprobleem oli, aga see ei olnud midagi nii suurt, et vajaks spetsiaalset jälgimist. Paari nädalaga sai kõik jonksu. Adeele saab nüüd kahe nädalaseks kolmapäeval ja ta on pm samas kaalus, millega haiglast välja saime ehk ligi 340g on sünnikaalust puudu veel.

HiPP saatis ka õigel ajal mulle paki, seal sees oli MAM lutipudel, millest Adeele jaksab imeda ka. Kui selle Tommee Tippee lutiosa on kuidagi kõva ja jäigas ja ta reaalselt sööb sellest mingi pool tundi, siis MAM oma on nii mõnusalt pehme ja sellest sööb ta ka kiiremini (15min).

38 kommentaari

 1. Liina

  31. märts 2019 at 12:53

  Kas nad ka kilpnääret kontrollisid ? Ma loodan,et kaal hakkab varsti tõusma. Mina pumpasin nt piima 2 kuud,mingiaeg on sellest kasu kuid kui sa stressad siis ei aita see pump ka varsti :/

 2. Gtr

  31. märts 2019 at 01:02

  Ära muretse.. st. Tean et kerge öelda aga stressist kaob see piim kiirelt. Kui uuringud korras ja olete arstide valve all siis kõik tegelikult ok ja ilmselt see kaal ka tulemata ei jää :)) imetamine üldse selline raske teema ka et soovitusi otseselt polegi 😀

  1. Stiina

   1. apr. 2019 at 10:25

   Kindlasti tuleks pudelit vältida. Sest pudelist ta jaksab imeda ja varsti ongi nii et rinda ta ei võtagi. Seega paned alati lapse rinnale kui ta soovi avaldab samuti kui eelmise toitmise lõpetasid näiteks vasaku rinnaga siis ka alustad järgmine kord sealt rinnast kus eelmine kord lõpetasid sest siis on sinna rinda tekkinud see rammus piim ja laps saab kohe rammusat piima. Alati proovi ka rinda vahetada imetamise ajal, ja kui magama jääb siis mudid teda igaltpoolt kõrva tagant.talla alt, kõrva nibusid õrnalt ja selga suunaga ülesse poole. Söö kindlasti ise pähkleid joo teed sooja teed olulist vahet pole millist. Kaerapuder mõjub ka hästi 😌😌 pea vastu

  2. Maarja

   1. apr. 2019 at 07:53

   Fb on imetamise grupp,see aitas mind väga palju.Seal imelised inimesed,väga abivalmis ja nõustajaid on ka.Soovitan liituda.Haiglas olek tekitab stressi ka,perest eemalolek jne.Vb nad lubavad su koju,kus õhkkond parem ja probleem laheneb iseenesest.

 3. Kat

  31. märts 2019 at 01:05

  Minul oli enda preiliga sama moodi 🙂 igavene jama, haiglast minema ka ei lastud, sest laps ei võtnud juurde. Lõpuks anti lihtsalt lisa. Terve beebiea oli pisike ja kõverikus kusagil piiri peal, lühike kah. Nüüd saab preili varsti 3, teiste silmis “niiii kõhn laps”, aga ma olen aru saanud, et tänapäeva norm sellest, et paks laps-ilus laps, pole väga terve? suhtumine. Tegelikult peaksid ka lapsed olena nö tavakaalus, mitte rullid. Ei ütle, et teised on ülekaalus, aga lapsi ei peagi toitma nii, et kurguni täis. Iga inimene on unikaalne, vanem laps oli ka pontsakas pisemana, õde on kõhnake, elavad mõlemad, terved on mõlemad. Toetu sellele, et veri ning näitajad on korras. Mul tekkis sellest korralik stress, kus kõik leierdadid kuiiii näljahädaline mu laps on, lõpuks andsin endale aru, et tegelikult on ta vägagi terve inimene ning kui kasvatada ta üle sööma, siis see pole ka õige. Seega kõik pole ühe puuga löödud ja kui näitajad korras, siis miks sa muretsed? Mis reaalselt halvasti saab olla? Ühiskonnanormid?

  1. Jane Almers

   31. märts 2019 at 01:20

   Ei, ma absoluutselt ei mõtle sellele, mida teised arvavad. Lihtsalt endal paha tunne, et näidud ja asjad korras, aga juurde nagu ei võta nii palju kui peaks. 10g päevas pole ju okei. See teeb kuus ligi 300g, kuigi peaks võtma 600-800g. Ja kardan, et sellisest väikesest kaalutõususut võivad ehk tulevikus terviseprobleemid tekkida.

   1. SirliM

    31. märts 2019 at 04:13

    Minu tüdruk ka algul juurde ei võtnud, aga mina mingist kellaajast kinni ei pidanud, ehk siis ka arst ütles, et panegi koguaeg rinnale( kasvõi iga tunni tagant kui ärkvel on), et piima tekiks ja laps saaks ikka võimalikult palju kätte. Aga edu teile! Ja küll varsti kosute! 🙂

    1. Jane Almers

     31. märts 2019 at 05:20

     Meil ongi see probleem, et Adeele ainult magaks koguaeg, kui saaks. Panen rinnale, ka siis magab edasi. Teda väga raske üles saada ja üleval hoida. Ehk siis peab kellaaegade järgi toitma ikka, sest ta ise ei anna märku, et tal kõht tühi oleks.

  2. Rosa

   31. märts 2019 at 03:48

   Kat räägib täiesti erinevatest asjadest- üks on kolme aastane, teine vastsündinu. Vastsündinu PEAB juurde võtma nii nagu normid ette näevad. See on oluline tema ellujäämise seisukohast ja sellepärast jälgitakse taolisi probleeme eriti hoolikalt. Ka kolmene peab kasvama nii pikkusesse kui kaalu, see ei ole mingi paksuse progeerimine ega rasvumise toetamine.
   “Ühiskonna normid” on muidugi eriti rumal väide- tänapäeva norm on, et laps saaks täisväärtuslikku toitu, sest see on ainus, mille najal ta kasvab. Kui kolmest sööta krõpsude ja kommidega, siis jääb tal vajalikest ainetest puudu, isegi kui ta paksuks ei lähe, ei kasva tema luustik ja lihased nii nagu vaja. Tervisliku toiduga väikelast paksuks sööta on suht võimatu, küll on see hädavajalik normaalseks arenguks.

   1. Sandra

    31. märts 2019 at 06:13

    Minul ka kodus yks armas märtsikuu pliks. Mässan ka siin selle rinnapiimaga. Kolmas laps mul ja no teistega imetamine ei sujunud. Ei tulnud piisavalt kaalu juurde ja pidin hakkama lisa andma ja no mõne aja pärast oli tissipiim kadunud 😐
    Nyyd võtsin sydame asjaks, et annan endast kõik, et saaksin last pikalt rinnast toita. Kutsusin ka imetamisnõustaja koju – ta tegi mulle selgeks, et iga laps on erinev ja no need normid, mis arstidele nö ette on antud, need ei pruugi igale lapsele sobida. Tema praktikas paljud beebid on oma synnikaalu saavutanud esimeseks elukuuks, ma olin ka paanikas, et appi laps kahenãdalane aga 100g puudu. Mul kaal kodus, sest arst käskis(ilmselt nagu sul seal) kaaluda ja kaaluda ja kaaluda. Ma esimesel päeval kaalusin ja siis loobusin, sest tundsin kuidas see pani mind veelgi rohkem muretsema ja hakkas sterssi tekitama. Kaalun nyyd hoopis ainult hommikuti! Selle kohta ütles imetamisnõustaja, et kasvõi 10 grammi päevaga kosuda on okei. Kaal võib isegi paar päeva seista, ka see on okei. Kui laps on rahulik ja ei nuta hullumeelselt, siis järelikult kõik hästi.
    Paraku arstide ja imetamisnõustajate arvamused ei ühti mõnikord. Usalda iseennast ja ole rahulik ja naudi oma nunnukat!
    Minu beebi saavutas sünnikaalu päev enne kolme nädalaseks saamist, anna talle aega 🤗

 4. Mõmm

  31. märts 2019 at 01:07

  10a tagasi soovitati mul ka 3h tagant toita aga 2a tagasi laideti see mõte maha, laps peab ikka iga 2h tagant rinnal olema. Pudelitoidu omadel 3h vahet.
  Igatahes jõudu ja jaksu teile. Ise jamasin 6 nädalat, et piim rinda saada. Pidin esimeseks elukuuks laenutama kaalu. Sündis suur laps ja kaalu kaotus oli korralik, ei tahtnud samuti tõusta. Mingi hetk ma lõin 2h toitmisele käega ja lihtsalt panin lapse rinnale kui ta ärkvel oli, vahet polnud kas oli 1h või 1,5h viimasest söömisest. Ma loodan, et teie unimütsike ikka kosub ja kõik hakkab toimima. Tean päris paljudel selliseid beebisid, kuidas jamanud, et laps ei tukuks ega magaks söömis ajal ning igasugu trikke teinud.

 5. Mammu

  31. märts 2019 at 01:16

  Võta asja rahulikult. Mul esimese lapsega oli samamoodi kaaluprobleemid. Esimene kuu ei võtnud midagi juurde (õnneks alla ka mitte) ja olime samamoodi haiglas. Vähemalt saime kinnitust, et meil terve laps 🙂 Lõppes see meie jaoks nii, et pumpasin esimesed 6 kuud välja piima, laps sai 100% rinnapiima (kohutav aeg, ei soovita sellist asja kellegile). Teise lapsega pm istusin esimesed nädalad ainult voodis, sest minu arust ta ainult sõigi koguaeg (ja õnneks sellist jamamist nagu esimese lapsega ei ole) .

 6. Ruth

  31. märts 2019 at 01:23

  Anna lapsele rinda siis kui ta seda soovib.

  1. Jane Almers

   31. märts 2019 at 02:48

   Kui ma tema järgi talitaks, siis ta ei saakski rinda ehk ta ärkab väga minimaalselt, enamus toidukordadest pean teda ise üles ajama. 🙂

   1. Ruth

    1. apr. 2019 at 08:52

    Meie ka ajasime üles, isegi öösel iga 2h tagant, Kui haiglas olime, tahtsime ka, et kiiresti kosuks ja haiglast koju saada.

  2. Merili

   1. apr. 2019 at 10:23

   Minu piigal oli samamoodi kaaluga probleeme.esimene laps ja kaotas oma sünnikaalust 9 % me küll haigalasse ei sattunud aga käisime iga nädal lapsega arstil kaalumas .me saime oma kaalu alles korda 3ndaks elukuuks kuskil kus ta võttis juurde normaalselt mitte liiga vähe .pidin toitma teda iga kahe tunni tagant kuna oli laisk sööja ja pidin teda pidevalt turgutama ärkvele et ta sööks ..see oli kõige jubedam aeg minu elus kuna ma olin nii suures stressis et piim sai otsa ning pidin hakkama toitma oma last rpa kahjuks . Laps nüüd aasta ja kahe kuune ning siiamaani nüüd õnneks võtnud kaalus juurde normaalselt .teile aga jõudu ja jaksu .küll te ka lõpuks oma kaalu korda saate.

 7. K.

  31. märts 2019 at 01:29

  Ei oska kahjuks midagi soovitada, sest endal ei olnud kummagi lapsega kaaluprobleemi. Nii kui laps piuksu tegi, toppisin kohe rinna otsa. Mingeid söömisvahesid ei mõõtnud. Tahtsin lihtsalt öelda, et jõudu ja jaksu sulle. Ja usalda oma sisetunnet! Teiste soovitusi ja nõu võib kuulata, aga lõpliku otsuse, kuidas toimida, oskad sa ise kogenud emana ja ennast ja oma last kõige paremini teades kindlasti ise teha! Kiiret kosumist!

 8. Tk

  31. märts 2019 at 01:33

  Ma tuttavate pealt näinud sama jama ning ma arvan, see on seotud esimeste päevade nö näljaajaga. Ta ei oska veel imeda nii palju kui vaja.
  Ma soovitan sul kirjutada Ülle Lember’ile, kes on igausguste imetamise koolituste ja nõustamiste eestvedaja Eestis, suurte kogemustega. Äkki ta oskab sulle veel mõnda nippi soovitada. Pudelile keskendudes võib juhtuda, et laps muu õtub veel nö laisemaks imejaks sest pudelist saab kiiremini kätte kui rinnast.
  Kindlasti su piima kogust mõjutab ka stress, see haiglas olemine tekitab sulle seda. Püüa ise puhata, mitte muretseda ja juua palju teesid, mis piima juurde tekitavad.
  Minu arvates võiksid proovida sagedamini imetada, nt 1,5h tagant. Ei pea iga kord 70ml sööma, beebi kõht alles nii pisike, polegi sellist kogust vaja. Kui 30-40 kätte saaks oleks juba hästi.
  Vaata ka ww.siet.ee

  Edu ja kiiret kosumist!

 9. R.

  31. märts 2019 at 02:19

  Kuidas sa üldse aru said, et Adeelel on kaaluprobleemid? Ma olen ise ka mures, et kas laps (saab nädalaseks) saab ikka kõik mis tal vaja. Samamoodi jääb rinna otsa magama ja kogu aeg peab ergutama, et see söömine väga pikale ei veniks. Nüüd ta võtabki 2-3 tunni tagant u 15 min rinda ja jääb magama. Tundub kuidagi vähe, kuid samas ta on rahulik ja magab hästi.. Mida sulle õde ütles selle peale, et kui ta varem ärkab? Kas rinda anda või mitte?

  1. Jane Almers

   31. märts 2019 at 02:50

   Meil algas see peale sünnitust juba, haiglas. Norm kaalulangus on 10% sünnikaalust, aga tema võttis rohkem alla. Hakkasime juba seal haiglas kaaluma enne-pärast toitmist ja seal lõpuks hakkas ka tõusma. Kodus tõusis ja jälle langes ja siis jälle tõusis ja jälle langes, läksime lastearsti juurde kontrolli, oli kaal jälle langenud. Ja siis ta andis saatekirja lastehaiglasse uuringutele. 🙂

 10. ly

  31. märts 2019 at 02:51

  Minu esimesel lapsel oli parast syndimist billirubiin väga kõrge ( isver ma ei teagi kuidas see eesti keeles on😃) laste kollasus vist öeldakse🤷‍♀️. ta ka ei votnud kaalus juurde. lopuks pandi ta siis nö päevatama selle sinise valguse alla. oli ka range kaalumine ja toitmine teatud kella ajal. aga see nö päevitamine aitas. olin haiglas peaaegu nädal aega😔. see oli nii stressirohke aeg. esimene synnitus, esimene laps ja selline mure jne. aga kui koju saime läks kõik paremuse suunas.😊

 11. Rosa

  31. märts 2019 at 03:57

  Jane- milliliitrid ei võrdu ju ometi grammid! Sa ei mõõda ju milliliitreid kaaluga. Kaalu ja liitri suhe kehtib enam-vähem, aga mitte täpselt, vaid puhta vee puhul st. liiter vett kaalub u 1 kg, aga mitte piima vm. vedeliku puhul.
  Ilmselt pole arsti ülesanne seletada põhikooli matemaatikat, aga guugelda siis ise milliliitrite ja grammide vahekorda. Muidu jäädki pead vaevama.

 12. Merli

  31. märts 2019 at 04:07

  TÜK-is neonatoloogia osakonnas pidin ka beebi toitumist jm jälgima. Samamoodi, pidin äratama iga 3h tagant, kui ärkas varem, siis kaalusin ja toitsin varem ning panin kõik kirja. Tähtis on, et minimaalselt 8x päevas sööb ja max 3h vahet, mitte mis kell tegelikult on. Meil oli ka ette antud palju peab ühe korraga sööma ja palju päevas. Oluline on, et päeva norm tuleb kokku (nt kui sööb tegelt 10x päevas, siis ei pea ühe korra kogus õige olema, küll aga päeva kogutulemus). Mu laps sõi päevas 9-12 korda (jälgimisel olime küll vaid 3 päeva, sest oli muu probleem, mis sai lahenduse).

 13. G

  31. märts 2019 at 04:48

  Soovitan ka tihedamalt süüa pakkuda. Meil küll kaaluga probleeme polnud aga alguses soovitati 2,5-3h tagant laps rinnale panna. Nüüd oleme 3 kuused ja sööme ikka iga 2,5h tagant (v.a. kui teeb pikema une vms), preili ei jaksagi pikemalt söömata olla.

  1. Kadi

   1. apr. 2019 at 10:21

   Mõlemad olete lapsega 3 kuused? Imelik 🤔

 14. Ly

  31. märts 2019 at 05:44

  Ära muretse mul oli sama jama, aga hakkasin jooma imetavatele emadele mõeldud piimatekke teed, ja 1l jagu vett hakkas piima iga päev rohkem tekkima rinda, hetkel mul piimast rinnad täis ja valusad jeii.. Uhesonaga marja lapiga mõtet üles ajada beebit pole mõtet, ma õrnalt katsusin beebi varbaid või nagu siis ärkas üles ilusti, imetamis asendid sain ka vahetadud, proovisin luttipudelit ka aga minu oma ei tahtnud, Tommee ongi s****asjad koguaeg emadel sellep mingid jamad. Mul muidu nädalane beebi.

 15. H

  31. märts 2019 at 06:26

  Äkki 3 tundi on liiga pikk vahe? Ma prooviks veel tihedamini toita. Meil kaaluprobleemi polnud aga minu beebi tahtis küll esimestel nädalatel iga 1.5-2 tunni tagant süüa. Ta sõi muidugi hästi kiiresti, mingi 15 minutit iga kord aga proovida ju võiks 😉

  1. Mari

   31. märts 2019 at 08:55

   Mina lähen nii tigedaks kui pidevalt jahutakse beebi kaalust.Kas ta kollaseks on läinud?Kas laps rahutu?Ta ju nii pisike ega jaksagi korraga palju süüa.Pigem tihemini kui korraga ja palju seda kunstpiima.Ja ometi laske lapsel maailmaga kohaneda.Emme hakkab imetavaema teed jooma ja palju vett.Ma usun et su beebil kõik korras!Edu sulle!

   1. Jane Almers

    1. apr. 2019 at 10:20

    Ei ole kollaseks läinud, väliselt kõik justkui korras, analüüsid ja uuringud ju ka kõik korras – virin ei ole, täitsa rahulik, kui üleval on. Vahel teeb häält, aga siis ilmselt kõht tühi. Mees mul ütles ka, et alles nii pisi ja küll see kaal tulema hakkab, aga Paide lastearst süstis minusse seda paanikat, et lapsel on kindlasti midagi viga.

 16. Nele

  31. märts 2019 at 08:44

  Minu preili võttis ka pärast haiglast kojusaamist juurde väga vaevaliselt, kui õigesti mäletan, siis 10päevasena oli madalaimast kaalust juures vaid 40g. Haiglasse meid ei pandud, aga pidin hakkama last äratama ja rinnale panema iga 2h tagant, kui küsis siis tihemini. Mingi ajaga läks see suur magamajäämine üle. Kaalusin enne ja pärast igat toitmist ning kui tundus, et ikka oli väike kogus siis üritasin veel hoida. Laps võttiski esimesed kuud 500-600g juurde ja oli kõhna laps. Usun, et saate ka varsti korralikult lapse sööma ja kaalu tõusma 🙂

 17. Pille-Riin

  1. apr. 2019 at 03:40

  Minu beebil oli samamoodi. haiglas hakkas juba jant pihta. -kaalu -mõõda -sööda -katsu ja nii väsimatult. haiglas range kolme tunni reziim. kellaajaliselt iga kolme tunni tagant kraadisin-kaalusin-mähkut ja teda muidugi-pumpasin endalt piima, siis andsin selle talle ja peale seda veel tissi otsa.. tõmbasin pumbaga niiöelda tissi käima ja siis tal oli endal juba kergem kätte saada ja siis sõi.. siis muidugi kaalusin jne jne jne. ja kui lõpuks kogu ring peal, siis pooleks tunniks tuttu. KOrraks leidsinaja et mehele helistada ja siis magama tagasi. äratus ja jälle kõik otsast peale. Nimelt tegin seda kõike haiglas. kokku koos vastsündinute osakonnas ja edasi lastehaiglasse otse olime 8 päeva haiglas vist ja siis oli oma sünnikaalu vist tagasi saanud kui õigesti mäletan.
  Muidugi tehti kõik need ultraheli uuringud ja südametöö jms uuringud. Kõik oli justkui korras aga kaal ei tahtnud kuskilt tulla.
  Nüüd juba aasta ja 3 kuune piiga 🙂
  Sel hetkel oleks tahtnud otsad anda aga nüüd vahepeal naerame, et neiu arvas kohe peale sündi, et võiks kaalu hakata jälgima 🙂

 18. Pille-Riin

  1. apr. 2019 at 03:43

  Muidugi plaksutasin käsi kui 20-30 grammigi sõi, veel parem oli kui see veel sisse jäi. ta oksendas meeletult ikka ja ilmselt sellest ei võtnud kaalu ka juurde

 19. Virge

  1. apr. 2019 at 06:40

  Oii, ma ei taha sellele kaalu teemale üldse mõeldagi. Meil olid ka algul kaaluga probleemid, kuna Sipu oli veel keskmisest lapsest pea kilo kergem, siis olid arstid veel eriti kriitilised. Mina pidin üles ajama iga 2 tunni tagant, enne rinnale ja siis lisa peale. Oli ka jube raske, sest ta magas nii sügavalt ja rinda võttes vajus põhimõtteliselt kohe ära. Nii ma ajasin ta üles, seejärel võtsin täiesti alasti ja hakkasin söötma. Kui magama jäi, hakkasin talla alt kõditama. Ei olnud kerge, päris jama oli. Olin seal haiglas juba pooleldi ahastuses. Õnneks hakkas ta kolmanda päeva hommikul juurde võtma.

 20. B

  1. apr. 2019 at 10:59

  Minu nüüdseks viie kuune beebi oli alguses samasugune. Esialgu ta rinda ei võtnud, seega pumpasin välja ja andsin süstlaga ja iga kahe tunni tagant. Samamoodi beebi magas ja võimatu üles saada, tegin kõiki trikke, panin pepu vee alla, söötsin paljana jne aga tema ikka magas, nii toitsingi tihti läbi une. Süstlaga söötmine võttis oma 40minutit ja kahe tunni pärast sama trall + pärast söötmist pumpamine. See oli väga kurnav aeg, aga nüüd tagasi vaadates olen õnnelik, et alla ei andnud, sest nüüdseks ta väga hästi kosunud ja sööb ilusti. Soovitan kutsuda imetamisnõustaja 🙂

 21. Kadri

  2. apr. 2019 at 04:04

  Tere ja kõigepealt palju õnne imearmsa neiu sündimise puhul! Mul oli viimase lapsega täpselt sama teema – võttis juurde olematult vähe ja lihtsalt jäigi rinna otsas magama, sest ta oli nõrk kuna rinnast söömine oli olematu, samamoodi tuli sealt vist 10-20ml piima. Kuna ma teadsin et see on minu viimane beebi, siis olin kindel et soovin teda rinnaga toita ja võimalikult kaua. Nii et minu kindel soov oli, et ma ei lähe piimasegule täielikult üle. Kahenädalaselt ei saagi tahta, et võtab juurde iga päev, ole päris rahulik. Isegi 1-kuuselt võib olla sünnikaal, nii lihtsalt on.

  Meid õpetati niimoodi, (selle õpetuse ajal oli ta juba 2,5-kuune ja selleks puhuks võeti meid 3 päevaks lausa haiglasse sisse), nii et kogused on teil praegu siis väiksemad – 1) kaalud 2)annad rinnast niipalju kui on 3)kaalud uuesti 4)siis niipalju piimasegu juurde kui jäi puudu 100ml-st. Ja siin tuli kõige raskem koht – ma pidin seda tegema algul süstla ja sondiga suulakke. Meil õpetas ämmaemand just süstlaga – eks ta tüütu on, aga harjus ära. Mingil hetkel hakkasime siiski TommeTippee kõige jäigemat varianti kasutama. Ja muidugi aeg peab kahe söötmise vahele jääma, vat seda ei mäleta kas oli nüüd 3h või vähem. Aga 3 tundub loogiline.

  Olin ka suht ehmatanud algul selle peale, aga me saime järje peale. Võttis kenasti juurde, enam ei maganud niipalju ja õnneks ei kadunud ka piim rindadest. Lutipudeli kogused ei läinud ka suureks hiljem, sest 6-kuuselt hakkasime näputoitumist harrastama. Toitsin last rinnaga 1a 8 kuud. Võin veel vaadata kodus, kuidas meil selle kasvukõveraga tookord läks aga piimasegu toel muidugi muutus laps pontsakaks küll 🙂 nii et soovin Sulle palju kannatlikkust ja jaksu – kõik läheb täpselt nii hästi kui emme usub endasse ja on rahulik. Võin jagada ka väga kogenud imetamisnõustaja telefoninumbrit, ma usun et ta on valmis sind telefonitsigi aitama.

 22. Th

  2. apr. 2019 at 10:42

  Keisriga ei teki kohe piima, seepärast toodi mulle kohe peale keisrit elektriline pump ja pumpasingi neid imeväikseid koguseid välja. Sellega tagati see, et kui sain lapse lõpuks rinnale, oli piima juba piisavalt. See, et magab, on minu meelest seotud kaalulangusega. Tal pole jõudu. Olen oma lapsega ka sada trikki teinud, et ärkvele saada. Kuna teadsin, et haiglast minema ei saa, kui kaal ei ole korras. Täitsin kaalulehte. Alguses tegingi nii, et rinnale ja siis pudelist rinnast pumbatud piim otsa. Ma sinu asemel pöörduks kas Tallinna või Tartu lastehaiglasse, just enda südamerahu nimel. Neil on rohkem kogemusi keisrilastega.

  1. Jane Almers

   3. apr. 2019 at 01:51

   Ma olengi haiglas ju 😀

 23. Triinu

  3. apr. 2019 at 02:17

  Ma jõin marja teed ja fenkoli teed- viimane soodustab seedimist- läbi rinna andmisel ka lapsel. Kumb neist piima tekkele rohkem kaasa aitas ei tea, aga piima tekkis mul igatahes piisavalt.

  Ausalt öeldes tekib see vastsündinu iga hirmu. Kõik on nii kriitiline. Mul see kõik alles ees. Raske aeg. Jaksu sulle!

  Kuigi kui aus olla siis rasedus hakkab kurnavaks muutuma- enam ei jõua nii palju kui varem. Ehk siis ootan ja kardan suve.

 24. Haroldbloop

  9. apr. 2019 at 10:59 Your comment is awaiting moderation.

  Thanks, Valuable stuff!
  http://cialismsnntx.com/
  cialis kollegah
  generic cialis
  can you take cialis long term
  buy cialis online

 25. Haroldbloop

  10. apr. 2019 at 01:06 Your comment is awaiting moderation.

  Superb knowledge. Kudos.
  https://www.cialisfidel.com/
  cialis deutschland apotheke
  cialis 20mg
  buying cialis online from canada
  cheap cialis

 26. Haroldbloop

  10. apr. 2019 at 03:13 Your comment is awaiting moderation.

  Cheers, A good amount of postings.

  http://cialismsnrx.com/
  cialis que tal es
  cialis without a doctor prescription
  cialis fertilite
  cialis online

 27. Haroldbloop

  10. apr. 2019 at 05:21 Your comment is awaiting moderation.

  Many thanks. Lots of advice!

  http://cialisttk.com/
  cialis costo scatola
  cialis 20mg
  cialis comprar andorra
  generic cialis

 28. Haroldbloop

  10. apr. 2019 at 07:28 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put. Many thanks!
  https://www.cialisfidel.com/
  cialis ne ilacД±
  generic cialis
  il cialis ГЁ legale
  cialis 20 mg

 29. Haroldbloop

  10. apr. 2019 at 09:35 Your comment is awaiting moderation.

  This is nicely expressed! .
  https://www.cialismim.com/
  envases cialis
  buy cialis online
  especialistas clinica soma medellin
  cialis generic

 30. Haroldbloop

  10. apr. 2019 at 11:39 Your comment is awaiting moderation.

  Many thanks. A good amount of knowledge.

  https://www.cialismim.com/
  cialis to get over performance anxiety
  cialis generic
  what is a normal dose for cialis
  cheap cialis

 31. Haroldbloop

  10. apr. 2019 at 03:52 Your comment is awaiting moderation.

  You explained this very well.
  http://cialisttk.com/
  safely buying cialis online
  cialis without a doctor prescription
  low dose cialis for prostate
  cheap cialis

 32. Haroldbloop

  10. apr. 2019 at 08:17 Your comment is awaiting moderation.

  You actually revealed it well.
  https://www.cialisfidel.com/
  cialis viagra market share
  cialis online
  cialis und ibuprofen
  cialis generic

 33. Haroldbloop

  10. apr. 2019 at 10:27 Your comment is awaiting moderation.

  Wonderful write ups. Thanks!
  http://cialismsnntx.com/
  cialis istanbul
  cialis without a doctor prescription
  cialis cost how much
  cialis generic

 34. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 12:36 Your comment is awaiting moderation.

  Amazing many of very good tips!
  http://cialismsnrx.com/
  cialis + emla
  cheap cialis
  is cialis better than kamagra
  cheap cialis

 35. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 02:44 Your comment is awaiting moderation.

  You said it adequately..
  https://www.cialismim.com/
  is generic cialis available in us
  cialis 20 mg
  cialis argentina venta
  cialis 20mg

 36. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 04:57 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put, Thanks a lot.
  http://cialispego.com/
  how can i get prescribed cialis
  cialis online
  cialis vitamin interaction
  buy cialis online

 37. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 07:09 Your comment is awaiting moderation.

  With thanks! Plenty of info.

  http://cialispego.com/
  cialis once a day does it work
  cialis generic
  bien utiliser le cialis
  cialis generic

 38. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 09:18 Your comment is awaiting moderation.

  Wonderful posts, Many thanks!
  http://cialismsnntx.com/
  2.5 mg cialis for bph
  generic cialis
  durГ©e de l’effet du cialis
  cialis without a doctor prescription

 39. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 11:28 Your comment is awaiting moderation.

  Thanks a lot! Very good information!
  http://cialismsnrx.com/
  cialis 5 mg mezza pastiglia
  cialis generic
  cialis fast heartbeat
  cialis online

 40. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 01:39 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put, Thank you.
  http://cialismsnrx.com/
  cheap cialis online canadian pharmacy
  cialis without a doctor prescription
  cialis 20mg effects
  generic cialis

 41. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 03:51 Your comment is awaiting moderation.

  Truly all kinds of terrific advice.
  http://cialisttk.com/
  mechanism of action cialis bph
  cialis 20mg
  cialis time of onset
  cialis 20mg

 42. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 06:07 Your comment is awaiting moderation.

  With thanks! Useful stuff.
  http://cialisttk.com/
  can cialis crushed
  cialis generic
  costo cialis da 5 mg in farmacia
  cialis without a doctor prescription

 43. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 08:22 Your comment is awaiting moderation.

  Appreciate it. Quite a lot of advice.

  http://cialispego.com/
  cialis immun
  generic cialis
  cialis purchase in uk
  cialis 20 mg

 44. Haroldbloop

  11. apr. 2019 at 10:33 Your comment is awaiting moderation.

  Thanks a lot! An abundance of data.

  http://cialispego.com/
  cialis patent runs out
  buy cialis online
  jak dziala viagra cialis
  cialis without a doctor prescription

 45. Haroldbloop

  12. apr. 2019 at 12:45 Your comment is awaiting moderation.

  You expressed this exceptionally well.
  http://cialispego.com/
  does cialis raise or lower your blood pressure
  buy cialis online
  precio cialis chile
  generic cialis

 46. Haroldbloop

  12. apr. 2019 at 03:02 Your comment is awaiting moderation.

  You’ve made your point pretty clearly.!
  http://cialispego.com/
  cialis cost in uk
  buy cialis online
  cialis tadalafil effetti collaterali
  buy cialis online

 47. Haroldbloop

  12. apr. 2019 at 05:17 Your comment is awaiting moderation.

  Incredible all kinds of great tips!
  http://cialismsnntx.com/
  tarif cialis 5mg boite 28
  cialis generic
  effets secondaire cialis
  generic cialis

 48. Haroldbloop

  12. apr. 2019 at 07:32 Your comment is awaiting moderation.

  Thanks a lot! A good amount of posts!

  https://www.cialisfidel.com/
  what is the typical dosage for cialis
  generic cialis
  dosierungen cialis
  cialis online

 49. Haroldbloop

  12. apr. 2019 at 11:56 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put, Kudos.
  https://www.cialisfidel.com/
  cialis neuropathie
  cialis 20mg
  quanto tempo prima del rapporto va assunto il cialis
  cialis without a doctor prescription

 50. Haroldbloop

  12. apr. 2019 at 04:14 Your comment is awaiting moderation.

  Thank you! A good amount of knowledge!

  http://cialispego.com/
  cialis daily prescribing information
  buy cialis online
  cost cialis costco
  generic cialis

 51. Haroldbloop

  12. apr. 2019 at 06:29 Your comment is awaiting moderation.

  You suggested that fantastically!
  http://cialismsnrx.com/
  acheter vrais cialis
  generic cialis
  cialis super active vs professional
  cialis 20 mg

 52. Haroldbloop

  12. apr. 2019 at 08:38 Your comment is awaiting moderation.

  Regards, Quite a lot of tips!

  http://cialisttk.com/
  cialis in farmacia quanto costa
  cialis 20mg
  funciona cialis con alcohol
  cialis 20mg

 53. Haroldbloop

  12. apr. 2019 at 10:46 Your comment is awaiting moderation.

  Good facts. Appreciate it!
  http://cialismsnntx.com/
  cialis viagra karЕџД±laЕџtД±rma
  buy cialis online
  cialis e ipertrofia prostatica
  buy cialis online

 54. Haroldbloop

  13. apr. 2019 at 12:49 Your comment is awaiting moderation.

  Many thanks! I enjoy this!
  http://cialisttk.com/
  what is cialis pro
  cialis generic
  is viagra or cialis over the counter
  cheap cialis

 55. Haroldbloop

  13. apr. 2019 at 02:54 Your comment is awaiting moderation.

  Cheers, Plenty of facts.

  https://www.cialisfidel.com/
  ich nehme die cialis mit nem schluck wasser
  cialis generic
  viagra cialis levitra para mujeres
  cialis 20mg

 56. Haroldbloop

  13. apr. 2019 at 04:57 Your comment is awaiting moderation.

  Thanks a lot! Wonderful information.
  http://cialisttk.com/
  does cigna cover cialis
  cialis online
  testosterone gel cialis
  cialis 20mg

 57. Haroldbloop

  13. apr. 2019 at 09:14 Your comment is awaiting moderation.

  Awesome information. Many thanks!
  http://cialispego.com/
  taking cialis twice a week
  cheap cialis
  cialis lilly italia
  buy cialis online

 58. Haroldbloop

  13. apr. 2019 at 01:31 Your comment is awaiting moderation.

  Valuable postings. Many thanks.
  https://www.cialismim.com/
  meglio il cialis o il viagra
  cialis without a doctor prescription
  can i take cialis with zoloft
  cialis without a doctor prescription

 59. Haroldbloop

  13. apr. 2019 at 03:38 Your comment is awaiting moderation.

  With thanks! A good amount of info.

  http://cialisttk.com/
  cialis preço paraguai
  cialis 20 mg
  cialis kamagra now
  buy cialis online

 60. Haroldbloop

  13. apr. 2019 at 05:49 Your comment is awaiting moderation.

  Really tons of excellent data.
  https://www.cialismim.com/
  cialis and nyquil
  cialis online
  comparatif cialis et viagra
  buy cialis online

 61. Haroldbloop

  13. apr. 2019 at 08:01 Your comment is awaiting moderation.

  Amazing a lot of amazing material.
  http://cialispego.com/
  cialis time peak effect
  cheap cialis
  what is super active cialis
  buy cialis online

 62. Haroldbloop

  13. apr. 2019 at 10:10 Your comment is awaiting moderation.

  Amazing plenty of wonderful tips!
  https://www.cialismim.com/
  comprar cialis generico espaГ±a contrareembolso
  cialis without a doctor prescription
  viagra cialis forum panorama
  cialis 20 mg

 63. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 12:18 Your comment is awaiting moderation.

  You definitely made your point!
  http://cialispego.com/
  cialis auslauf patent
  cialis 20 mg
  norvasc e cialis
  generic cialis

 64. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 02:25 Your comment is awaiting moderation.

  You mentioned it superbly.
  https://www.cialisfidel.com/
  se necesita receta medica para cialis
  cialis without a doctor prescription
  comprare cialis originale on line
  cialis 20mg

 65. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 04:34 Your comment is awaiting moderation.

  Wow a lot of excellent knowledge.
  http://cialisttk.com/
  viagra cialis or levitra which is better
  cialis 20mg
  cialis e doxazosina
  cheap cialis

 66. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 06:43 Your comment is awaiting moderation.

  Wow tons of excellent information.
  https://www.cialisfidel.com/
  ГЁ legale acquistare cialis online
  cialis 20mg
  cialis acquisto online
  cialis 20 mg

 67. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 11:07 Your comment is awaiting moderation.

  Awesome content, With thanks!
  http://cialismsnrx.com/
  cialis jГіvenes
  generic cialis
  cialis side effect depression
  generic cialis

 68. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 01:19 Your comment is awaiting moderation.

  With thanks! Great stuff!
  http://cialispego.com/
  agen cialis jakarta
  cialis 20 mg
  how to get medicare to pay for cialis
  cialis without a doctor prescription

 69. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 03:33 Your comment is awaiting moderation.

  This is nicely expressed! !
  http://cialisttk.com/
  cialis 28x5mg
  cheap cialis
  cialis super active opinioni
  buy cialis online

 70. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 05:45 Your comment is awaiting moderation.

  Thanks a lot, I like it.
  http://cialismsnrx.com/
  cialis cilecca
  cialis generic
  cialis ip 20mg flashback
  buy cialis online

 71. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 07:59 Your comment is awaiting moderation.

  Really loads of valuable knowledge!
  http://cialispego.com/
  otc cialis substitute
  cialis without a doctor prescription
  interaction between flomax and cialis
  buy cialis online

 72. Haroldbloop

  14. apr. 2019 at 10:11 Your comment is awaiting moderation.

  You actually explained this terrifically.
  http://cialisttk.com/
  when should cialis not be taken
  cialis online
  does cialis affect sperm
  cheap cialis

 73. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 12:22 Your comment is awaiting moderation.

  You have made your point.
  https://www.cialisfidel.com/
  cialis chronic fatigue syndrome
  cialis without a doctor prescription
  cialis augenschäden
  cialis without a doctor prescription

 74. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 02:33 Your comment is awaiting moderation.

  Terrific facts. With thanks!
  http://cialismsnrx.com/
  cialis metal kutu
  generic cialis
  cialis mais forte que viagra
  cialis without a doctor prescription

 75. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 04:43 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put, Thanks.
  http://cialispego.com/
  cialis generic overnight shipping
  cialis 20mg
  cialis generico espaГ±a farmacias
  cialis 20mg

 76. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 06:56 Your comment is awaiting moderation.

  With thanks. Quite a lot of material.

  https://www.cialismim.com/
  cialis e caldo
  buy cialis online
  difference between cialis professional cialis super active
  buy cialis online

 77. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 09:09 Your comment is awaiting moderation.

  Incredible a good deal of fantastic material!
  http://cialispego.com/
  cialis 20mg acheter
  cialis without a doctor prescription
  cialis e alcol effetti
  cialis without a doctor prescription

 78. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 11:23 Your comment is awaiting moderation.

  Cheers, Great stuff!
  http://cialispego.com/
  comprar cialis foros
  cialis 20mg
  crushing cialis tablets
  generic cialis

 79. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 01:35 Your comment is awaiting moderation.

  Regards! Lots of advice.

  http://cialisttk.com/
  achat cialis sГ©curisГ©
  cialis generic
  testosterone cialis interaction
  cialis 20 mg

 80. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 06:03 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put, Thanks.
  https://www.cialismim.com/
  cialis maximaldosis
  cialis 20 mg
  cialis principio activo
  cialis without a doctor prescription

 81. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 08:19 Your comment is awaiting moderation.

  Thank you! Great information!
  http://cialispego.com/
  buy online cialis generic
  buy cialis online
  cialis suisse sans ordonnance
  cialis without a doctor prescription

 82. Haroldbloop

  15. apr. 2019 at 10:34 Your comment is awaiting moderation.

  Fantastic advice. Thanks!
  http://cialismsnntx.com/
  does cialis cause dry eyes
  cheap cialis
  side effects of cialis for daily use
  generic cialis

 83. Haroldbloop

  16. apr. 2019 at 12:44 Your comment is awaiting moderation.

  Whoa a good deal of amazing tips.
  http://cialismsnntx.com/
  how to order cialis online
  cheap cialis
  cialis sperm kalitesini etkiler mi
  cialis generic

 84. Haroldbloop

  16. apr. 2019 at 02:52 Your comment is awaiting moderation.

  Information nicely used.!
  http://cialispego.com/
  what happens if you take a double dose of cialis
  cheap cialis
  prijs cialis nederland
  cialis 20mg

 85. Haroldbloop

  16. apr. 2019 at 05:01 Your comment is awaiting moderation.

  Very good postings. Appreciate it!
  http://cialismsnrx.com/
  cialis kopen op internet
  cialis 20mg
  como se usa el medicamento cialis
  cialis online

 86. Haroldbloop

  16. apr. 2019 at 07:11 Your comment is awaiting moderation.

  Info clearly applied!.
  http://cialismsnrx.com/
  cialis 5 mg provato
  cialis without a doctor prescription
  cialis v egypte
  cialis 20 mg

 87. Haroldbloop

  16. apr. 2019 at 09:22 Your comment is awaiting moderation.

  You actually stated it fantastically.
  http://cialismsnrx.com/
  cialis bula e preço
  cheap cialis
  cialis 72 horas
  cialis without a doctor prescription

 88. Haroldbloop

  16. apr. 2019 at 01:43 Your comment is awaiting moderation.

  Good data. Thank you.
  http://cialisttk.com/
  cialis 40 en ligne
  cialis 20mg
  cialis o q Г©
  generic cialis

 89. Haroldbloop

  16. apr. 2019 at 03:56 Your comment is awaiting moderation.

  You stated this perfectly!
  http://cialismsnntx.com/
  cuando hace efecto cialis
  cialis online
  safest place to buy generic cialis
  cialis online

Leave a Reply