Kellele me tulesid vilgutame?

Ma lugesin ühte väga head artiklit (link!) sellisel teemal, nagu seda on tulede vilgutamine vastutulevatele autodele. Andes sellega märku, et a)ees on politsei, b)teel on mõni muu ohuallikas (loom nt), c)vastutuleval autol ei põle tuled d)või minu muu tegur, mille või kelle tõttu võiks oma auto, selle kiiruse ja juhi range pilguga üle vaadata.

Mul on ausalt öeldes nii häbi praegu tunnistada, et ka minu härra on seda taktikat kasutanud ning hoiatanud vastutulevaid juhte. Samas, oleme me vestelnud sellel teemal. Oleme ühte meelt, et tegelikult on see vale.

Endalegi teadvustamata võime teha sellega hoopis halba, sest tõesti, nagu artiklis öeldud, võib-olla hoiatame me sellega purjakil juhti või tüüpilist kiiruseületajat, kes mõni tund hiljem võib kellegi vigaseks või mis veel hullem, surnuks sõita?

Täpselt sama arvan hoiatusmärkide kohta, mis teavitavad juhti, et ees on tulemas kiiruskaamera. Mille jaoks need hoiatavad märgid? Ma olen küllaga näinud, kuidas alates sellest märgist tõmbab ees sõitev auto kiiruse maha, aga nii, kui kaamera möödas on, litsub täiega gaasipedaali ja paneb kummide vilinal ees minema.

Nagu ma ütlesin, oleme meiegi seda viga teinud ja hoiatanud. Samas, rohkem oleme vilgutanud siis, kui mõnel vastutuleval autol esituled ei põle või näiteks alles hiljaaegu jooksis meie autole keset teed vastu koer. Jumala südamerahus sörkis. Siis andsime ohukatega meie taga sõitvale autole märku.

Edit: Nagu nimme on oma arvamuse sellel teemal ka Leanika kirja pannud (link!). Mulle hakkab üha enam tunduma, et me peaks leivad ühte kappi panema ja blogid kokku kolima. Ma ei tea, kas ta loeb mu mõtteid või milles keiss, aga kui ma ühel päeval postituse mustandite alla valmis kriban, siis järgmisel ma näen juba tema blogis samal teemal postitust. 😀 Ja siis avaldan mina. 

Kas teie vilgutate tulesid vastutulevatele autodele? Kui jah, millistel põhjustel?

10 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga