Kui inimesed saavad inspiratsiooni valest kohast

Ma tegelt ei taha üldse seda teemat enam puudutada, aga kuna mõned inimesed on saanud nii öelda selle viimase tõuke, et oma elukaaslasest lahku minna minu lahkumineku postitusest, siis tunnen, et pean midagi ütlema. Esimese lahkumineku postituse alla tuli kommentaar:

Esiteks palju edu..Sa saad kõigega hakkama.. Oled tugev naine 😊 Seega pea püsti printsess muidu kukub kroon maha 😊
Ja jällegi aitãh Sulle, ka mina olen hetkel sellises suhtes ning muudkui proovime ja proovime, aga õnnelik pole meist kumbki.. Tänu Sinu mõtetele mis kirja panid sain aru, et selleks, et õnnelikuks saada tuleb lahti lasta asjadest/inimestest kes ei tee sind õnnelikuks..
Minu puhul on lihtsalt see et ei suuda näha end üksinda lastega elamas, aga tuleb julgusele vastu astuda.. 😊

Lisaks mõnele kommentaarile, on mulle ka postkasti kirjutatud, et tänu minu postitusele on saadud julgust see suur samm astuda. Üks neiu kirjutas ning arvas, et võiksin naisi hoopis innustada lahendusi leidma, eks ma teen proovi.

Kallid naised, palun ärge võtke minu postitust kui innustust oma elukaaslasest lahku minemiseks. Päris ausalt. Meie proovisime väga väga palju, et oma suhet tööle saada, kuid kõigest ei ole ma siin kirjutanud ega teegi seda. Ei pea vajalikuks.

Ma palun, et te ei annaks nii kergelt alla. Vahel on vaja võib-olla lihtsalt üksteisest mõnda aega eemal olla, et näha, mis teie vahel tegelikult toimub. Vahel on vaja otsida abi kellegi targema käest, et leida lahendusi.

Mul on lihtsalt niiii halb tunne südames, nagu ma jagaks kuhjaga motivatsiooni, et paarid lahku läheks. Mina kirjutasin sellel teemal, sest pidasin vajalikuks teile seletada, mis hetkel minu elus toimub. Minu kavatsus ei olnud kedagi tagant tõugata.

Mina innustan teid abi otsima, kui tunnete, et omal jõul hakkama ei saa. Innustan teid omavahel rääkima, täiesti avameelselt ja ausalt – ükskõik, kui palju te ka ei kardaks seda teha, ausus on kõige tähtsam asi. Näiteks kui sa tunnedki, et su mees ei pööra sulle piisavalt tähelepanu, ütle talle seda! Kui sa tunned, et suhtest on sära kadunud, ütle talle seda! Kui sa tunned, et asi ei ole õige, ütle talle seda! Alla andmise asemel proovige alati leida lahendusi, sest tihtipeale võibki olla nii, et vajate eemalolemist üksteisest ja peale seda on kõik jälle korras või veelgi parem.

Meie rääkisime, arutlesime, leidsime kompromisse, aga nüüd, sõpradena saame palju paremini läbi. Mitte, et me oleks tihti tülitsenud või midagi, tunnen, et saame vabamalt suheldud ja austame teineteist rohkem. Ma ei mõtle tagasi minevikule ega kahetse midagi. Minu jaoks oli see ainuõige otsus, mida teha sain, aga kellegi teise jaoks võib olla see suur õnnetus – taipad hiljem, et tegid valesti ja kahetsed ning siis võib juba selle jaoks too late olla.

Ma ausalt tahan, et teil kõigil väga hästi läheks ja soovin ka seda, et te pingutaksite kogu jõust ning annaksite endast kõik, et päästa oma suhteid. Ärge andke kergelt alla – ükskõik, kas hiljem kahetsete või tänate hoopis, vähemalt olete proovinud.

Mulle on ka kirjutatud, et olen nii õnnelik ja endiselt positiivne, kuigi lahkuminek on selja taga, aga see on see, mida mina välja näitan. Keegi minu sisse ei näe ja olen terve elu olnud inimene, kes negatiivsed emotsioonid pigem endale jätab. Jah, ma olen olnud kurb ja seda ka blogis välja näidanud, aga rohkem meeldib mulle näidata enda positiivseid emotsioone.

Ja kui keegi vajab õlga, millel nutta või nõu küsida, julgelt kiri postkasti. Selgus, et ma ei olegi nii hirmus ja inimesed hakkasid eile mulle kirjutama. 😀

2 kommentaari

 • M

  Ega seinaga pole ka mõtet rääkida. Kui teine pool on väga kinnine, varjab ja valetab ei näe ma mõtet üksi pingutada. Suhtes peavad tahtma mõlemad olla. Kui üks pool teist ei austa ega usalda pole ju ka suhtel tulevikku.
  Mina ise proovisin samuti mitu aastat suhet parandada, kuid ega seda ikka endiseks ei saanud. Lõpuks tundsin end kui tühi koht. Iga õhtu nutsin end magama. Mind kontrolliti kogu aeg, välja ei lubatud.
  Sisetunne ütles mulle juba ammu, et midagi on valesti ja oleks aeg suhtele lõpp teha. Tuligi välja, et mind petetakse.
  Arvan, et kui suhtes petetakse, valetatakse, varjatakse, vägivallatsetakse jne tuleks ikka suhtele lõpp teha.

 • marili

  Meie olime oma lapse isaga koos 5 aastat, sõbrad juba oleme olnud 14 aastat, juba noorelt. Elasime 3 aastat lahus ja nüüd jälle koos, laps on väga õnnelik ja meie ka, ledsime taas üksteist ja seekord kõik teisiti, räägime ja oleme palju targamad kui enne 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga