laste lemmiksaated

Kui nüüd ajas tagasi minna, siis pole minu lapsed kunagi eriti suured telerifännid olnud. Hendrik multikaid vaatab. No neid animafilme, mis iga laupäev telerist tuleb. Raimondit ei huvita need absoluutselt. 

Mida suuremaks nad kasvavad, seda rohkem aga hakkavad neid huvitama erinevad saated. Suvel tuli mulle üllatusena, kuidas nad igal korral end teleri ette sättisid, kui sealt Suvesangarid hakkasid. Mul oli ikka peale igat saadet tükk tegemist seletamisega, miks onud üht ja teist teevad, sest olgem ausad, need kaks meest saatsid seal igasuguseid lollusi korda. 

Kaks nende suurimat lemmikut on tänasel päeval “Meie pere ja muud loomad” ning “Meie aasta Austraalias”. Viimane on tegelikult ju üsna hariv. Kui ma olen küsinud, miks neile just need saated meeldivad, vastavad nad, et seal on väikesed lapsed ja loomad. Viimased meeldivad neile eriti. Hendriku üks lemmikuim jõuluajal oli “Üksinda kodus” filmisari. Minu õnneks sai ta ise ka aru, et sellised asja, mis seal juhtusid, on enamjaolt võimalik ainult filmides. Erilist seletustööd ma tegema ei pidanud. Ja midagi kodus ise järgi ei proovitud. 😀

Raimondi lemmik on.. nagu ta ütleb: “Emme, afffiiiiiffiiilllmm!” ehk siis “Meie Charly”. Pole vist vaja palju arvata, miks talle see meeldib. Ahjaa, Hendrikule meeldib veel “Köök” ja “Suur komöödiaõhtu” ka. Esimene ei ole just kõige lastesõbralikum sõnakasutuse poolest, aga ma ei ole täheldanud, et Hendrikule oleks sealt midagi külge jäänud. Kui keegi midagi halvasti ütleb, siis Hendrik juhib küll tähelepanu sellele: “Emme, ta ropendas!” ja siis ma lihtsalt ütlen, et nii ei ole viisakas teha. Õnneks ta pole küsinud veel, MIKS nad veidraid sõnu kasutavad seal, sest selle vastusega ma vist jääksin rohkem jänni. Sest neile on see ette kirjutatud? Sest see on seriaal? Sest see on naljakas? Noh, siis ta hakkaks mõtlema, et inimestele kirjutataksegi ette, mis nad ütlema peavad ja kõikides seriaalides ropendatakse ja tagatipuks on see naljakas ning hakkab ehk ise sellist sõnavara kasutama. Okei, no ma loodan, et lähima paari aasta jooksul ta ei hakka küsima, MIKS. 
Mõista-mõista, mis saadet nad vaatavad? 😀 Ps. ei kommenteeri meie wannabe telerialust. Nüüd on kõik üsna inimlikus korras!

11 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga