***

Täielik tropp*

Ausalt, ma tahaks vahel lihtsalt küsida, ma ei tea, kellelt, aga kelleltki… et miks mul nii värd perekond on? Okei, vend. Tõsiselt. Nii, kui ema vagiinast välja sai, hakkas aga lollusi tegema. Oma esimese kohtukeisi oleks peaaegu juba viiendas klassis saanud. Jee! Kes ei tea, kellest jutt siis Janis Almers. Nüüd tuntud kui Janis Klis. Huiab ehitusvaldkonnas inimesi eriti retsilt. Nagu ta ise öelnud on: ausalt ära ei ela!

Ja kes nüüd mõtleb ühe vingujupi maha panna, et oma pere vastu ikka ei läheks, isegi, kui püss kuklas ja bläbläblä, siis mul pohlad, mida sina teeksid. Dont care. 😀

Ühsõnaga ta on juba netis varemgi üleval olnud oma pättustega. Suurim värk, mis ta korda saatis, oli isegi ajalehes ja uudistes. Kõva vend!

Ega me ei suhelnudki pikalt, sest alati, kui ta netis üleval oli, kirjutati millegipärast mulle sellest. Nagu why? Mis mul sellest? Aga siis ta omavoliliselt muutis oma perekonnanime ära ju. Ja sai edasi liugu lasta. Ja mina hakkasin temaga rohkem suhtlema, sest meie lapsed said omavahel suurepäraselt läbi, aga nüüd…

Ja siis tegi Geit selle saatusliku vea, et hakkas koos mu vennaga tööd tegema. Ütlesin kohe, et saab niikuinii üle. Ta oli ka üsna skeptiline. Alguses aga sujus kõik täitsa hästi – maksis palka ja puha.

Seejärel hakkas palgaga viivitama. Susserdas nende rahadega nii, et tolmas. 😀 Ehitusvaldkonnas töötasid, täpsustan. Okei, tegelt ma ei hakka seda teemat siia nii detailselt üle kirjutama. Panen siia lingi, saate ise lugeda: SIIN!

Selle postituse peale andis ta meid Geiduga ka politseisse. Tegi avalduse ja puha, et laimame ja alandame. Politsei helistas, ütles, et menetlust ei alustatud, sest noh, pole alust. 😀 Mida ma ka arvasin.

Omavaheline vestlus oli meil ka pingeline. Alguses oli tore ja sõbralik, tahtis kompromisse teha. Kui kuu aega oli juba oma kummi venitanud ja Geidul villand sai ning ta Facebooki üles pani, hakkas ähvardusi tulema nagu Vändrast saelaudu.

Kuna politseist abi ta ei saanud, kirjutas ta, et läks tsiviilkohtusse. No edu talle! Ise esineb valenime all ja läheb kohtusse. Naljanumber!

Aa ja palgaosa ta ei kavatse ära maksta. Ta on mitu korda öelnud, et ega me seda raha niikuinii ei näe ja teeme, mis me siis teeme.

Meil täitsa savi ka juba. Nagu ta ise ütles: mis me selle tühise paberinutsaka pärast kakleme? Kui nii tühine, maksaks ära ju… või ei? 😀 See summa ei ole jah nii ulme suur, aga asi on põhimõttes. Omasid ei nu**ita ja võõraid ka mitte.

Ma kustutasin laste nimed ära. Aga jah, kui tahad oma tööga teenitud raha saada, siis ilmselt oled rahanälgas

Ta on vist ise ka aru saanud, et me suht tuimad ja tema ähvarduste peale postitust alla ei võta, sest ta tuli täna lagedale uue uskumatu lollusega, mille peale ma talle helistasin ja kõne lõppedes ütlesin, et tal on ise mingid psüühhikahäired vist. On idioot. Sorri, ma olen lihtsalt nii kettas, kui loll saab üks inimene siin maamunal olla. Kui ma viitsiks, paneks kõik vestlused üles ja te saaks aru, mis tähendab päriselt lolliga vaielda.

Konkreetselt ise lausa eputanud, kuidas nende lapsed koera lohistavad, näpivadd ja kiusavad ja siis äkki tuleb lagedale sellise asjaga. Mina seda näinud ei ole. Väidetavalt toimus see viimane kord, kui nad meil käisid (ma isegi ei mäleta, millal see oli) ja nad räägivad seda alles nüüd. Oli see toimunud õues ja Janise enda pilgu all. Võis olla küll – lapsed käisid õues, koerad ka. Aga miks keegi sellel samal päeval sellest vahejuhtumist ei rääkinud vaid nüüd, kuu või isegi kaks hiljem?

Ise hoiavad koera suure osa ajast näriliste puuris kinni ja sellest ei teki tal psüühhikahäireid? Nagu… Mis maailmas me elame? Ma küsisin mitu korda, miks vaja koera puuris hoida. Vastus: pissib ja kakab tuppa. No, käi väljas temaga??? Ei??? Ikka käivad, aga pissib ikka. Okei.

Ma ei tea, palju neid loomi neil läbi käinud on, sest korraks võtavad ja siis annavad ära ja mulle tundub, et siin on lihtsalt tegemist a) hea vabandusega, miks koer JÄLLE ära anda või b) tahavad meid hirmutada, et postituse alla võtaks.

Kohe näha, et mu vend ei tea mind ikka üldse hästi. Sest, kui teaks, siis ta teaks, et mul on sellistest ähvardustest jumala pohlad.

Ebareaalne. Ma lootsin, et uuel aastal seda jama kaasa tegema ei pea, aga no… nüüd ta võib kindel olla, et see postitus on surmani sotsiaalmeedias üleval. Mul täiesti savi. Kottis tema mind ehk oma pereliiget, siis kotin ma vastu ka. Kõik niuksujad võivad oma kommentaarid endale hoida. Janis ise andis loa ka postitus teha sotsiaalmeediasse, niiet:

*postitus on sündinud koostöös minu allesjäänud närvirakkudega

22 thoughts on “Täielik tropp*”

 1. Jessas, mul nii kahju sinust.
  Endal sama, kui mitte veel hullem sugulane.
  Ja no megaraske ikka, aga tema laste pärast olen ikka suhelnud… aga andsin lubaduse omale,et kui ikka väga hulluks asi läheb siis sorry lapsed, aga ei suuda suhelda.

  1. No mu vennal ka megatoredad lapsed, aga ma ei kujuta ette, kuidas ma suhtlen edasi sellistega laste pärast… Lihtsalt ei kujuta ette 🙁

 2. Esiteks tubli, et sind ei huvita teiste inimeste arvamus. Õige suhtumine, elad vaid korra ja endale. Teiseks tubli, et hoiatasid teisi petturi eest. Kahju, et saite üle. Ja su “kallis” vend lihtsalt üritas sulle haiget teha ja valusalt ära panna, sest ta teab, et sul on võim. Vaata palju sul lugejaid on. Poleks Sul blogi, oleksid sa ikka väärt palju 🙂 Sa teeksid lihtsalt midagi teist vajalikku ühiskonnale!!! 😍 Pealegi Sind vajavad Su lähedased tähtsad inimesed 😍 lapsed ja Geit 🙂

 3. See tegelane on ikka kohutav inimene. Aastaid tagasi tekitas mu emale sellise laenu, et ta maksab seda siiani. Ta kadus nagu tina tuhka. Ja kui saime ühendust tulid ka ainult vabandused. Sellised inimesed ei muutu iial. Küll karma neid karistab.

 4. Sa kirjutaks täpselt nagu mu oma vennast… Ka paras pätt ja kaabakas – varastas kodust ära kõik võimaliku, mille eest kuskil raha anti, isalt pani korralikud summad tuuri… Isa kuldhambad pani kapist rotti… Mind sõimas ja mõnitas ja alandas kuis aga jaksas. Ma ei viitsinud tegeleda temaga enam ja nüüdseks üle 10 aasta väga ei tea (ega tahagi teada) temast tuhkagi.
  Paar aastat tagasi kogemata saime isa juures kokku ja ega miskit polnud muutunud… Sõimas mind s*taks emaks mu oma pojale,kuigi ta pole eladeski oma õepoega isegi mitte kaugelt näinud👍
  Oma tervise huvides on lihtsam mitte suhelda…

 5. Ma saan aru, et sind ei huvita teiste asjad, aga koera osas ma palun, tõesti palun, etkirjuta loomakaitsesse. Vaene koer ei pea kannatama inimeste idiootsuse käes.

  1. Tead, ma veits kardan. Kunagi oli neil lastega probleem ja kaevati lastekaitsesse, mina suhtlesin ka nendega ja polnud isegi kaebaja ja sain sellise pasarahe endale kaela…

   1. Ilmselgelt kardad kuna kirjutad siin koera kohta valet. See et sul su vennaga probleeme on ei ole põhjuseks ülejäänud peret siin mustana hakata

    1. Tere Katriin! Ma räägin ainult seda, mida ise näinud olen ja mida te ise rääkinud olete 🙂

     1. Eelmine küll polnud mina. Ma ei hoiaks Koer kunagi enamus ajast puuris veel enam kuskil näriliste puuris. Ennem kui tuled mingit jama kirjutama siis ikka mõtle kas sul hiljem tõestus on. Võrreldes teiega kannan mina koera endaga kaasas kui kuhugile lähen ööseks ära aga teie üritate oma koera ära sokutada et teda kaasa ei peaks võtma 😏😏

     2. Jaa, ma olen tõesti koera viinud kellegi juurde hoidu, kui oleme läinud kohta, kuhu koera ööseks kaasa võtta ei saa. 😉

 6. Jah olen isegi su koera hoidnud korduvalt ja veel mitupäeva . On su koeral kordki midagi halba olnud kui ma teda hoidnud olen? Kui ma loomadega halvasti käitusin siis ma usun et sa poleks oma koera mulle hoida toonud. Või mis?Pigem võtsin igakord heameelega teie koera hoida ja polnud teile ühtegi pretensiooni kui ta siin pahandust tegi vaid olin nõus uuesti teda hoidma ja nüüd sina kirjutad et ma hoian oma koera puuris. 😏😏😏

  1. Oled – ja ma väga tänulik selle eest. 😉 Teil tol ajal omal koera polnud, sest olite ta ju just ära andnud, nagu mäletad. Ei arvagi, et halvasti kohtled. Need on teie enda sõnad: Hoiame puuris, sest pissib tuppa ja siia ju võtsite ka puuri kaasa. Panite õhtul puuri, kui magama läksite ja hommikul lasite välja. Mu jaoks on see tõesti kummaline. 🙂

   Ma ei viitsi sinuga rohkem vaielda ka. Ma ei hakkaks lambist asju välja mõtlema ja nii valetama. Räägin seda, mida olen näinud ja kuulnud otse teilt. 😉

 7. Oo, vana hea kaitsen huiarist meest tuli ka välja.
  Ega, kui muud pole enda kaitseks öelda siis ikka hakatakse jaurama mingi detailiga kaua 😀

 8. Sul on raudsed närvid, naine! Ma oleks ammmmmmmuuuuu loobunud, lihtsalt ei suhtleks. Punkt. Ei vastaks ühelegi sõnumile, kirjale vms.. ei alluks nende provokatsioonile.. See pole seda väärt.. inimesed ei muutu.. kahjuks 🙁

  1. Njaa, ma muidu sama meelt, aga krt närvi ajab, kui tuleb sellist jama mu lapse kohta ajama 😀

 9. Dziisass, miks inimesed võtavad loomi, kui ei saa nendega hakkama😟 juba mitmendat korda võtta ja ära anda- näitab tõesti, millised hoolivad & loomaarmastajad inimesed😤 Loomast nii kahju..
  Jõudu ja ikka külma närvi sulle sellise inimesega suhtlemisel! Tahaks loota, et karma sellised inimesed lõpuks kätte saab!

 10. Üks küss tuli veel korra. Oli vist miskit sellist Eestis vist võimalik ainult 2x muuta (eesnime) ?
  Äkki teeb uuesti. Siis pead ainult ühe postituse veel tegema.. kui endiselt jaurab ringi.

  1. Ta ei vaheta oma nime seaduslikult. 😀 Ta lihtsalt võtab suva perekonna nime ja selle alt teeb lepinguid jne, objektide omanikud muidugi ei suvatse isikuttõendavat doki küsida, mis mu meelest on lollus. 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.