Kaaluprobleemid

Teate, ma olen nii nõutu. Iga hommik on siin haiglas nn puhas kaalumine, ilma riiete ja mähkmeta. Täna kaalusime – ühest küljest ju hea, on juurde tulnud 10g, aga 10g? Nagu… toidan küll iga 3h (vahepeal isegi väiksemad vahed) tagant ja sööb 70-80ml, aga kaalu tuleb nii vähe juurde.

Reedest tänaseni on Adeele juurde võtnud ainult 30g. Ja ma ei tea, mida teha…

Uuringud ja analüüsid olid kõik korras – veri, piss, aju ultraheli ja kõhu pealt tehti samamoodi, see oli ka korras.

Panen ta rinna otsa ja ta reaalselt imeb mõnda aega ning siis jääb magama, üritan teda märja rätikuga turgutada, aga ega see väga tulemust ei anna. Ja nii on mul hakanud piima rindades väheks jääma. Otsustasin, et pumpan välja ja annan pudelist, sest muidu kaob see piim üldse ära, aga seda ma ei taha. Pumbates ehk tekib aina juurde.

Mõlemast rinnast kokku saigi ta siin vahepeal 20-30ml, rohkem lihtsalt ei tulnud. Ülejäänud osa andsin lisa (arst ütles, et ta peaks sööma 70ml üks toidukord). Täna hommikul sain mõlemast rinnast kokku 70ml välja pumbatud, ehk siis pumpamine on hetkel kasulikum, kui lapse rinnale panek ja seda ma ka rakendan. Vaatab, kuidas minema hakkab. Kui Adeele juba tragim ja rinna otsas nii kiiresti magama ei jää enam, hakkan teda uuesti rinnale panema.

Küsisin ka siinselt õelt nõu, mida teha. Kindlad kellaajad toitmiseks on paika pandud, ehk iga 3h tagant, aga kui ta varem ärkab ja hakkab midagi suuga otsima? Kas panna ta rinna otsa või pigem hoida ikka kindlad vahed toitmisel, et tal oleks jõudu süüa või anda vahepeal natuke rinda (enne ja pärast seda kaaluda) ning siis hiljem lisa juurde? Mul on nagu kõik jumala pudrud ja kapsad siin, sest nüüd Adeele hakkas teisel ajal süüa nõudma ja järgmine hetk ta ikkagi jälle magas seal tissi otsas ja…

Ma ei tea, mida teha. Laps saab süüa nagu peab, mõnikord isegi rohkem (rind + lisa), aga kaalu tuleb nii vähe juurde. Mida ma valesti teen?

Eile, kui arst käis, ütles, et uuringud ja analüüsid korras ja ega polegi midagi, kui toita, toita ja veelkord toita. Aga ma ju toidan. Ja see kaal tõuseb ikka nii vähe. Kas asi on minu rinnapiimas?

Kakab peale igat söögikorda, pissib ilusti (kaalun mähet siin), palavikku pole, kõik on nagu korras…

Jah, eks see ole suur probleem, et ta jääb rinna või pudeli otsas magama ja vaja turgutada, et ta imeks ikka, aga ta sööb ka üsna kaua. Enne läks imetamisele ja pudeliga toitmisele kokku ligi tund, isegi kauem. Nüüd oleme saanud toitmise aja poole h peale. Aga seda ka vaevaliselt.

Mul on siin vahepeal selline tunne, et ma hakkangi ainult lisa andma, kindel kogus iga 3h tagant ja ehk hakkab see kaal tõusma rohkem. Selline tunne, et rinnapiim ei anna midagi juurde. Kaalun teda enne rinnaga toitmist ja pärast ja ta saab mõlemast kokku ainult 20-30ml.

Ühe kaalumise tegin ka sellise, kus kaalusin ta ära, andsin väljapumbatud rinnapiima, 70ml, sõi kõik ära, aga kaal ei näidanud, et ta oleks 70ml saanud vaid ikka vähem.

Peale sündi esimesed kolm päeva istus Adeele üldse nälgas, sest mul lihtsalt ei tulnud seda piima. Oli küll rinna otsas, aga ei midagi. Öeldakse, et lapsel ongi mingid varud või midagi, millega esimesed elupäevad hakkama saada, ilma söömiseta, aga arst arvas, et nende näljaste päevade tõttu tal hetkel see probleem ongi – jõudu vähe ja ei jõua süüa väga. Ma ei tea… Ise olen ka stressis ja muretsen ja… Ühesõnaga, täiesti nõutu, sest laps sööb, aga kaal ei tõuse nii palju kui vaja.

Mõistusega saan aru, et lähebki aega ja kohe ei teki see kaal ja jõud ja energia tal, nagu arst ütles – jõud ja energia tulevad ajaga, kui süüa saab, aga ma tahaks kohe, nüüd ja praegu… Nii raske on last ärkvel vägisi hoida, et ta sööks. 🙁

See olukord on minu jaoks ka nii uus ja võõras, sest ühegi lapsega pole sellist probleemi olnud. Kristoferiga väike kaaluprobleem oli, aga see ei olnud midagi nii suurt, et vajaks spetsiaalset jälgimist. Paari nädalaga sai kõik jonksu. Adeele saab nüüd kahe nädalaseks kolmapäeval ja ta on pm samas kaalus, millega haiglast välja saime ehk ligi 340g on sünnikaalust puudu veel.

HiPP saatis ka õigel ajal mulle paki, seal sees oli MAM lutipudel, millest Adeele jaksab imeda ka. Kui selle Tommee Tippee lutiosa on kuidagi kõva ja jäigas ja ta reaalselt sööb sellest mingi pool tundi, siis MAM oma on nii mõnusalt pehme ja sellest sööb ta ka kiiremini (15min).

38 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga