***

Plaanilisest keisrist

Huhh! Done ✔️

Mõtlesin, et kuna ma olen hetkel voodisse aheldatud, preili kas magab või on tissi otsas, võiks väheke kirjutada. Ma reaalselt suren igavusse. 😅

Täna oli see kauaoodatud päev, mil kohtusime oma tutika beebiga. Oli juba ette teada, et tuleb plaaniline keiser, sest präänik oli ennast peale 20. nädalat tuharseisu pööranud.

Mind ühest küljest muidugi hirmutas mõte keisrist, samas kuna ma ei olnud seda kunagi varem läbi teinud, ei osanud ka midagi kindlat otseselt karta. Nagu esimene sünnitus – sa ei tea, mis sind ees ootab ja teadmatuses on üsna tihti kergem elada. 😅

Haiglasse pidin tulema juba eile, et täna mingit hilinemist ei oleks. Mitte, et ma tüüpiline hilineja oleksin (tegelt ikka olen, hihi), aga no igaksjuhuks. Muidugi võisin haiglast väljas käia, st ei pidanud siin istuma. Arstid lihtsalt teadsid, et olen siin olemas.

Mida aega edasi, seda rohkem pablama hakkasin. Terve öö ei saanud magada. Iga tunni aja tagant tõusin üles ja vaatasin kella. Ühest küljest ootasin hommikut nii väga, sest kes ei tahaks oma beebiga kohtuda ja no päris huvitav oleks mitte rase olla ning selle asjaga nn ühele poole saada. Samas kuna minus tekkis tohutu ärevus ja hirm, siis mõtlesin endamisi, miks see aeg nii pagana kiiresti peab liikuma. Ma ei taha…

Nii…

Naised, tutt tuleb puhtaks ajada! Või vähemalt sealt piirkonnast, kus sisselõige tehakse. Häbememokad polegi nii tähtis. Kui ise ei tee, tehakse see sinu eest ära, pole vaja muretseda. Ma hoolitsesin ise selle eest kodus juba. 😅

Minu keiser oli päeva esimene operatsioon ehk kell 8.20 paigaldati mulle kateeter põide – arvasin, et on midagi vastikumat, tegelikult kerge ebamugavustunne korraks. Vastikustunnet tekitas pigem see, et midagi sul sealt alt välja rippus. Või noh, mul ripub siiani.

8.30 viidi mind opisaali. Tõsteti voodist opilauale ja hakati minu kallal askeldama. Võeti täiesti paljaks, kaeti tekiga ning paigaldati esimese asjana kanüül käeseljale. Seejärel tuli narkoosiarst, kes mu selja mingisuguse ainega ära pesi, tegi enne ühe eelsüsti, mis naha tuimestuskohast tuimaks muutis ning seejärel tegi seljasüsti, mis hakkaski mõjuma praktiliselt kohe – minut kaks ning jalgades tekkis soojatunne esialgu ja seejärel polnud ma enam oma jalgade peremees.

See asend, mis tuleb seljasüsti jaoks võtta, on samuti natuke ebamugav. Selg peab olema hästi kumer – põlved pead kõhu alla kronksu tõmbama, pea hästi rinnale suruma. Mul õnneks tuli see väga hästi välja.

Peale seljasüsti tegi naistearst mu kõhu mingi oranžika-pruunika plöksiga kokku, terve kõhu, tutipealse ja natuke ka sisereied. Seejärel pandi mingi kate kõhule ja minu näo ette, et ma ei näeks seal all toimuvat.

Huvitav oli see, et valu ei tundnud eks, aga puudutusi justkui tundsin. Näiteks sain ma aru, kui sisselõige tehti.

Üsna ruttu läks mul süda megapahaks ning andsin narkoosiarstile sellest kohe teada. Ta oli minu kõrval ja rääkis minuga niikuinii juttu. Kui midagi on, tuleb alati kohe öelda. Kanüüli kaudu manustati mulle midagi ning oksetunne kadus üsna ruttu.

Vererõhku mõõdeti lõikuse ajal pidevalt.

Mis veel keisri juures äärmiselt ebamugav on – sa tunned, kuidas sinu sees sakutatakse ja tiritakse last välja. Su keha rappub ja see oli kuidagi kõige vastikum osa kogu asja juures. Aga jällegi – ei mingit valu, lihtsalt ebamugav.

Kell 08.55 pääseski meie preili kõhust välja. Pistis teine kohe röökima. Ja kuna ma kindel ju ei olnud, kas on poiss või tüdruk ning sellest me ka narkoosiarstiga rääkisime, vaadati kohe üle, kumb on siis. Ja oligi tüdruk! Mul hakkasid pisarad voolama. Ma olin nii õnnelik, et see läbi sai!

Piiga sain enda rinnale ning panin ta kohe ka tissi otsa. Teiste lastega mul seda olnud ei ole, aga preili hakkas kohe tissi otsima ja agaralt imema.

Selgus, et tal oli nabanöör ümber kõri ning arst arvas, et sellepärast polnudki tal võimalik end ümber pöörata. Lootevett oli ka nii palju, et isegi mu sokid olid läbimärjad. 😅

Ühel hetkel, kui mind kokku lapiti, manustati mulle kanüüli kaudu ainet, mis emaka kokkutõmbeid hakkab tekitama. Sellel ajal hakkas mu süda nii õudsalt kloppima, aga see pidi normaalne olema ja kadus ka õnneks ruttu.

Järgmisel hetkel tabas mind seal opilaual kohutav peavalu ja lasin lapse alla viia. Kaaluma ja mõõtma. All ootas ka Geit, seega teadsin, et laps viiakse talle.

Nii ma sinna opilauale jäin, käed laiali, tissid ripakil kuni arstid mind kokku olid lappinud. Seejärel eemaldati vererõhumõõtja ja kardin, tõsteti mind teise voodisse ja sõidutati palatisse tagasi, oma beebikese juurde.

Ja nüüd ma siin olen ja taastun. Esimesed 3-4 tundi ei tundnud ma oma jalgu üldse ja ka haavavalu muidugi. Geit aitas preili mulle rinnale ja tagasi voodisse. 3-4 tunni möödudes, kui jalad tundlikkuse tagasi said, hakkasin vaikselt ühelt küljelt teisele ennast keerama. Väga vaevaliselt, aga sain tehtud.

Mulle absoluutselt ei meeldi see abituse tunne. Lihtsalt lamad tunde ja midagi teha ei saa. Tuimestus on kadunud ja nüüd annab muidugi haav korralikult tunda. Lasin ühe pepusüsti teha, mis valu vaigistas ja no eks, kui jälle valus, tehakse uuesti valu vaigistav süst, mis seal ikka.

Aga kui oleks valida, kas tavasünnitus või keiser – ma valiks tavasünnituse, sest mulle on äärmiselt oluline kerge taastumine. Teiste lastega olen kohe peale sünnitust jalgel olnud ja see on nii hea. Nüüd pikutan siin, kateeter sees ja olen nagu täiesti kasutu.

Menüüks on täna tee. Terve kannutäis toodi mulle seda. 😅 Geit lohutas, et ongi hea aeg dieediga alustada.

Verd tuleb ka megalt, aga õnneks õed aitavad seda kupatust sealt alt vahetada. Nüüd on vaikselt juba inimese tunne, võrreldes esimeste tundidega.

Istuma proovisin tõusta, ei õnnestunud. Haav annab kohe märku. Hommikul proovin uuesti. Jajaa, tean – mida kiiremini jalgadele saan, seda kiirem taastumine.

Nonii! Saigi minu värsked mõtted keisrist kirja ja ühtlasi ka preili sünnilugu.

51cm ja 3,6kg

21 kommentaari

 1. Katu

  20. märts 2019 at 08:45

  Palju palju õnne! Nii äge! Nagu oleks tädiks saanud siin, eks see tuleb suurest kaasa elamisest ja nüüd pilt ja lugu, ahh, kift 😊😊 Jään ootama taastumise ja beebijutte 😊😊

  1. Mari Jaanus

   20. märts 2019 at 11:48

   Mul tuli pisar. Tublid olete!

 2. Jaanika

  20. märts 2019 at 08:48

  Õnnesoovid 🙂
  Mul oli keiser reedel 🙂 tänaseni on raske tõusta ja voodis külge keerata
  Kiiret paranemist ja mõnusat kooskasvamist!

  1. Merka

   20. märts 2019 at 08:58

   Juhuu palju õnne!
   Vahepeal ei jälginud, aga sa välimise pööramise kasuks ei otsustanud jah? Mõtle kui oleks proovinud pöörata, poleks ta ju kuskile pöörlenud 🙂

   1. Jane Almers

    20. märts 2019 at 09:03

    Ma otsustasin jah, et ei taha seda. Ju siis oligi põhjus, miks ta nii oli ja nii pidigi minema 😊

  2. Reelika

   20. märts 2019 at 09:04

   Seda lugedes tulid enda 3 keisrilõiget meelde. Nagu oleks jälle ise laual olnud. Esimesed kaks olid erakorralised ja kolmas juba plaaniline. Samuti Paides. Tol päeval olin ainuke rase seal ja nn “teenindus” oli lihtsalt super. Beebi pilti vaadates oli ikka täielik deja vu. ☺️ Jõudu ja jaksu kooskasvamisel.

   1. Triinu

    20. märts 2019 at 09:36

    Palju õnne! Sa oled nii tubli! 🌷
    Nii armsasti tudub 🙂

    Kuna nad sul süüa lubavad?
    Ja veel üks küsimus- kas nad platsenta võtsid samamoodi välja? Ma ei tea mismoodi need asjad käivad.

    1. Jane Almers

     20. märts 2019 at 10:12

     Kusjuures ma isegi ei tea. Ikka kõhust vist võtavad välja?

     1. Liisu

      20. märts 2019 at 10:35

      Palju, palju õnne !!
      Nagu oleks enda keisrist lugenud 😀
      Ega see haavavalu veel niipea ära kao kahjuks. Alguses hakkad kägaras liikuma..mida kiiremini selja sirgeks saad, seda parem muidugi.
      Kiiret kosumist preilile ja veelgi kiiremat taastumist emale 😉

   2. Siki

    20. märts 2019 at 10:09

    Nii tubli 😍 Palju õnne!
    Mulle endale tehti epiduraal tuhude vahel , proovi siis paigal olla ja jalad kõhu all hoida pluss veel selg kumeras 😄 Suht õudne 😄 (ei tea kas sulle varem on seda tehtud) Mulle endale tundub keiser nii õudne.
    Aga edu pisikesega!

   3. anneli

    21. märts 2019 at 10:46

    tõesti seda lugedes tuli ka enda 3 keisrit meelde….esimesega oli see rappumise ja kakkumise osa just k6ige jubedam ja see ajaski mul iiveldama..teistega juba teadsin mis ees ootab..aga ikka nii värskelt endal ka meeles

 3. Liisu

  20. märts 2019 at 09:41

  Palju, palju õnne! Tulid ka koheselt kaks keisrit meelde. Üks seljasüstiga ja teine üld narkoosis. Siis seljasüstiga oli mul selline tore juhus, et ma ikkagi veits nägin kui mul kõhtu hakati lahtilõikama. Minu õnn, et mul on suht suur miinus ja pilt oli udune… Aga ikkagi. Nägin peegeldust selle suure lambi pealt. Arst märkas, et ma näen ja käskis katet kõrgemale tõsta. Noo ausalt väga ei aidanud, lõpuks keerasin ise pea ära. Ja see välja sikutamine on mu meelest ka nii õudne. Järgmine keiser oligi juba üldnarkoosis ja lööge maha aga ma tundsin ka siis seda välja sakutamist ja ka veidi valu. Tahtsin öelda, et lõpetage aga ei saanud. Järgmine hetk oligi juba äratus.
  Aga esialgu soovitan püstitõusmisel rätik kokku voltida ja siis sellega nagu kergelt haava toetada. Mul küll läks nii see taastumine kergemalt. Üldnarkoosiga sain kiiremini liikuma kui seljasüstiga. See jalgade tundlikuse taastumine ja kogu krempel oli raskem. Üldnarkoosiga ma liikusin kohe ise ühelt voodilt teisele ilma probleemiteta.

  1. Jane Almers

   20. märts 2019 at 10:13

   Ma olen nii kahevahel, st ühest küljest mõtlen, et peaks end ruttu jalule ajama, ehk siis taastun rutem, samas kardan, et kui kiirustan, teen haavale liiga ja siis tagajärjed veel hullemad.

 4. carmen

  20. märts 2019 at 10:30

  Palju palju õnne !
  See keiser on ikka mega jube ise sünnitamise kõrval. Mul oli esimene 3a tagasi erakorraline keiser ja meeles nagu eilne päev. Ma ei saanud kuu aega normaalselt süüa ja elada, taastumine oli lihtsalt nii raske. Haiglas kui see keeramise aeg tuli siis ühele küljele ei suutnud ja lõpuks lihtsalt õde vägisi tõmbas, ema seisis kõrval ma röökisin nagu seevald ja läbi nutu sõimasin ja siis juba hakkasid emal ka pisarad voolama sellest. Ja tõesti see sakutamine on KOHUTAV. Teise lapse sünnitasin ise ja terve raseduse elasin mõttes, et jumala eest mitte enam keiser kuigi mai teadnudki kuidas oleks ise sünnitades, aga sai olla tõesti INIMENE. Loodan, et sul kiire taastumine ja saad peagi tavaelu nautida ja beebist rõõmu tunda. Mina seda kahjuks esialgu ei suutnud.

 5. Tiina

  20. märts 2019 at 11:19

  Palju õnne 🙂 mulle tehti erakorraline keisri teist korda 6kuud tagasi. Reedel tehti ja pühapäeval olin juba kodus 🙂 kõige tähtsam on oma enesetunde järgi katsetamine. Pelgus anti valu ja põletiku alandavaid tablette. Neid pidin iga 6h tagant võtma. Teil pole valuvaigistid mingit kindlat aega?

  1. Jane Almers

   21. märts 2019 at 06:50

   Kindlat aega ei ole jah, ise ütlen, kui juba valu hullem on ning tahaks midagi, mis valu vaigistaks 🙂

 6. Gerli

  21. märts 2019 at 07:43

  Super tubli oled 😘😘😘Palju palju palju õnne! 😘😘😘 Ma käisin Tartus sünnitamas. Ja tehti erakorraline keiser. Opisaali minek oli nagu filmis. Nägin ainult laelampe. Ja kiiresti viidi lõikusele. Suht ruttu käis see. Ja lõpus vajutasid kõhu peale ja korraga oli Rasmus väljas.

 7. jmk

  21. märts 2019 at 10:31

  Vahva, palju õnne! Pisike piiga paistab olevat issi nägu.

 8. Maarja

  22. märts 2019 at 07:55

  Palju õnne teile! Mul 2 lolli küsimust ka, kuna endal kogemus puudub, aga tekitab huvi. Kõigepealt, miks seda ainet on vaja süstida, et emaka kokkutõmbed tekiks, kas selleks, et keha aru saaks, et laps on sündinud? Ja sa ütlesid, et sul tuleb korralikult verd, kas need nagu siis päevad ja miks juba verd tuleb? Sorry kui liiga lollid küsimused.

  1. Jane Almers

   22. märts 2019 at 02:38

   Tead, ma ise ka päris kindel pole, seega keegi võib mind parandada, kui ma eksin. Aga seda süstitakse keisri järel minu meelest sellepärast, et kui peale tavasünnitust hakkab emakas ise kokku tõmbuma, siis peale keisrit ta seda ei tee. Või kui teeb, siis mitte piisavalt ja vaja mingi ainega kaasa aidata. Hiljem tehti mulle kaks päeva ja kolm korda päevas pepu peale süsti, et emakas ikka kokku tõmbaks.

   Nüüd võtan edasi rohte suu kaudu, teeb pm samat asja. 🙂

   Nii… nüüd see teine asi. Ei ole päevad vaid peale keisrit tulebki samamoodi verd nagu tuleb peale tavasünnitust. Esimesel päeval ujusin korralikus vereloigus, aga tänaseks tuleb juba tunduvalt vähem. Isegi vähem kui nt päevade ajal. 😊

 9. A

  23. märts 2019 at 01:16

  Palju õnne !!! Niii ilus nunnuke ikka 🙂
  Aitäh, et jagasid, väga huvitav oli lugeda, mul mõlemad lapsed mitte keisriga sündinud.

 10. Jimmieboymn

  9. apr. 2019 at 11:02 Your comment is awaiting moderation.

  You said that very well!
  https://www.interlandchemie.com/
  prescription drugs online without doctor
  canadian pharmacies that ship to us
  online pharmacy
  online pharmacies canada

 11. Jimmieboymn

  10. apr. 2019 at 05:06 Your comment is awaiting moderation.

  You’ve made your position extremely nicely.!
  https://www.waltcoexpress.com/
  overseas pharmacy forum
  canadian pharmacies online
  canada meds
  trust pharmacy canada

 12. Jimmieboymn

  10. apr. 2019 at 07:59 Your comment is awaiting moderation.

  Cheers. Ample knowledge.

  https://www.lunarciel.com/
  canada pharmacies online pharmacy
  canadian cialis
  buy drugs online
  canadian pharmaceuticals online

 13. Jimmieboymn

  10. apr. 2019 at 10:47 Your comment is awaiting moderation.

  Amazing info, Cheers.
  https://www.waltcoexpress.com/
  best canadian pharmacies
  canadian pharmacies-24h
  northwest pharmacy
  global pharmacy canada

 14. Jimmieboymn

  10. apr. 2019 at 01:38 Your comment is awaiting moderation.

  You said this fantastically.
  https://www.waltcoexpress.com/
  discount pharmaceuticals
  north west pharmacy canada
  canadian prescriptions
  canadian pharmacies

 15. Jimmieboymn

  10. apr. 2019 at 04:32 Your comment is awaiting moderation.

  Many thanks! Quite a lot of advice.

  https://www.lunarciel.com/
  prescription pricing
  canada pharmaceuticals online
  buy drugs online
  canada online pharmacies

 16. Jimmieboymn

  10. apr. 2019 at 07:33 Your comment is awaiting moderation.

  Truly tons of valuable info.
  https://www.waltcoexpress.com/
  canadian pharmacies without prescriptions
  north west pharmacy canada
  canadian pharmacy online
  canadian pharmaceuticals online

 17. Jimmieboymn

  10. apr. 2019 at 10:34 Your comment is awaiting moderation.

  Whoa tons of awesome facts!
  https://www.visitwaushara.com/
  drugs online
  online pharmacies of canada
  best online pharmacies no prescription
  canada pharmaceuticals online

 18. Jimmieboymn

  11. apr. 2019 at 01:25 Your comment is awaiting moderation.

  Regards! I appreciate this.
  https://www.waltcoexpress.com/
  canadian online pharmacies prescription drugs
  canada online pharmacies
  buying prescription drugs canada
  canada drugs

 19. Jimmieboymn

  11. apr. 2019 at 04:18 Your comment is awaiting moderation.

  Cheers, A good amount of postings!

  https://www.dunamisproductions.com/
  us pharmacy no prior prescription
  canada drug
  drug stores near me
  canadian viagra

 20. Jimmieboymn

  11. apr. 2019 at 07:15 Your comment is awaiting moderation.

  With thanks! I appreciate this.
  https://www.waltcoexpress.com/
  canadian pharmacies that are legit
  canadian cialis
  canadian pharmacy king
  canadian online pharmacy

 21. Jimmieboymn

  11. apr. 2019 at 10:08 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put. Appreciate it.
  https://www.interlandchemie.com/
  buy prescription drugs without doctor
  canadian cialis
  pharmacy without dr prescriptions
  canada online pharmacies

 22. Jimmieboymn

  11. apr. 2019 at 12:59 Your comment is awaiting moderation.

  Many thanks, A good amount of facts.

  https://www.waltcoexpress.com/
  canadian pharmacies that ship to us
  north west pharmacy canada
  prescription drug cost
  canadian online pharmacy

 23. Jimmieboymn

  11. apr. 2019 at 03:51 Your comment is awaiting moderation.

  You suggested this perfectly.
  https://www.visitwaushara.com/
  canadapharmacy com
  canadian pharmacies without an rx
  canadian pharmacy without prescription
  global pharmacy canada

 24. Jimmieboymn

  11. apr. 2019 at 06:48 Your comment is awaiting moderation.

  Wonderful write ups. Regards!
  https://www.lunarciel.com/
  safe canadian online pharmacies
  north west pharmacy canada
  drug stores near me
  canadian pharmacies online

 25. Jimmieboymn

  11. apr. 2019 at 09:43 Your comment is awaiting moderation.

  Terrific facts. With thanks!
  https://www.lunarciel.com/
  canadian pharmacy
  canadian drugs
  no prescription online pharmacy
  canadian pharcharmy

 26. Jimmieboymn

  12. apr. 2019 at 12:30 Your comment is awaiting moderation.

  Regards, An abundance of content!

  https://www.lunarciel.com/
  canadian drugs without prescription
  canada pharmacy online
  canadadrugs
  global pharmacy canada

 27. Jimmieboymn

  12. apr. 2019 at 03:20 Your comment is awaiting moderation.

  You said that superbly!
  https://www.visitwaushara.com/
  drugstore online
  canada online pharmacies
  prescription cost
  canada online pharmacies

 28. Jimmieboymn

  12. apr. 2019 at 06:14 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put, Many thanks!
  https://www.waltcoexpress.com/
  internet pharmacy
  canada drug
  online canadian pharcharmy
  canadian online pharmacy

 29. Jimmieboymn

  12. apr. 2019 at 09:06 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put, Thank you!
  https://www.waltcoexpress.com/
  canada pharmacy online no script
  northwestpharmacy
  web medical information
  mexican pharmacies shipping to usa

 30. Jimmieboymn

  12. apr. 2019 at 11:59 Your comment is awaiting moderation.

  You’ve made your stand extremely nicely..
  https://www.lunarciel.com/
  discount drugs online pharmacy
  canadian pharmacies without an rx
  international pharmacy
  canadian drugs

 31. Jimmieboymn

  12. apr. 2019 at 02:50 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put. Thanks a lot.
  https://www.interlandchemie.com/
  best online pharmacies canada
  canadian viagra
  canadian family pharmacy
  canada pharmacy

 32. Jimmieboymn

  12. apr. 2019 at 05:45 Your comment is awaiting moderation.

  Amazing loads of very good material!
  https://www.lunarciel.com/
  drugs for sale
  canadian pharcharmy
  canadian prescriptions
  london drugs canada

 33. Jimmieboymn

  12. apr. 2019 at 08:35 Your comment is awaiting moderation.

  Many thanks! A good amount of write ups!

  https://www.visitwaushara.com/
  canadapharmacy
  canadian pharmacies online
  international pharmacies that ship to the usa
  northwestpharmacy

 34. Jimmieboymn

  12. apr. 2019 at 11:16 Your comment is awaiting moderation.

  Amazing posts, Kudos.
  https://www.dunamisproductions.com/
  canadian online pharmacy reviews
  london drugs canada
  mexican pharmacies online
  canada drug

 35. Jimmieboymn

  13. apr. 2019 at 01:47 Your comment is awaiting moderation.

  Lovely forum posts, Thanks!
  https://www.interlandchemie.com/
  buy prescription drugs from canada
  canadian cialis
  canadian cialis
  canadian pharmacy online

 36. Jimmieboymn

  13. apr. 2019 at 04:19 Your comment is awaiting moderation.

  You have made your position very well!!
  https://www.waltcoexpress.com/
  prescription prices comparison
  aarp approved canadian online pharmacies
  canadian family pharmacy
  north west pharmacy canada

 37. Jimmieboymn

  13. apr. 2019 at 06:56 Your comment is awaiting moderation.

  Appreciate it. Numerous tips.

  https://www.lunarciel.com/
  best non prescription online pharmacies
  canada pharmacy online
  canada online pharmacies
  north west pharmacy canada

 38. Jimmieboymn

  13. apr. 2019 at 09:32 Your comment is awaiting moderation.

  Lovely stuff, Kudos.
  https://www.interlandchemie.com/
  rx price comparison
  canadian cialis
  canadian pharmacy without prescription
  canada pharmaceutical online ordering

 39. Jimmieboymn

  13. apr. 2019 at 12:06 Your comment is awaiting moderation.

  You actually suggested that superbly.
  https://www.waltcoexpress.com/
  the canadian pharmacy
  canadian online pharmacy
  buy prescription drugs canada
  canadian cialis

 40. Jimmieboymn

  13. apr. 2019 at 02:38 Your comment is awaiting moderation.

  Point effectively utilized!!
  https://www.dunamisproductions.com/
  canadian mail order pharmacies
  canadian pharmacies without an rx
  best price prescription drugs
  canadian pharmacies that ship to us

 41. Jimmieboymn

  13. apr. 2019 at 05:16 Your comment is awaiting moderation.

  You actually revealed it well.
  https://www.visitwaushara.com/
  canadian rx
  canadian drugs
  buy prescription drugs online
  canada drug

 42. Jimmieboymn

  13. apr. 2019 at 07:58 Your comment is awaiting moderation.

  Cheers. A lot of write ups.

  https://www.visitwaushara.com/
  compare prescription prices
  north west pharmacy canada
  reputable canadian mail order pharmacies
  online pharmacies of canada

 43. Jimmieboymn

  13. apr. 2019 at 10:34 Your comment is awaiting moderation.

  This is nicely expressed! !
  https://www.visitwaushara.com/
  northwestpharmacy
  canada pharmacy online
  medical information online
  top rated canadian pharmacies online

 44. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 01:02 Your comment is awaiting moderation.

  Incredible quite a lot of beneficial data.
  https://www.dunamisproductions.com/
  compare prescription prices
  canadian pharmaceuticals online
  best online pharmacies no prescription
  canadian online pharmacies

 45. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 03:29 Your comment is awaiting moderation.

  Terrific forum posts, Thanks a lot!
  https://www.dunamisproductions.com/
  best canadian mail order pharmacies
  aarp approved canadian online pharmacies
  prescription without a doctor’s prescription
  global pharmacy canada

 46. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 05:57 Your comment is awaiting moderation.

  You actually explained it exceptionally well.
  https://www.interlandchemie.com/
  canada pharmacies without script
  mexican pharmacies shipping to usa
  canadian pharma companies
  canadian cialis

 47. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 08:28 Your comment is awaiting moderation.

  Amazing quite a lot of superb material!
  https://www.waltcoexpress.com/
  canadian discount pharmacy
  canadian pharmaceuticals online
  canada drug prices
  canada online pharmacies

 48. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 11:02 Your comment is awaiting moderation.

  Seriously tons of useful facts.
  https://www.interlandchemie.com/
  prescription drug
  canadian pharmacies-24h
  canadian online pharmacies prescription drugs
  canadian pharmacies online

 49. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 01:34 Your comment is awaiting moderation.

  Superb tips. Appreciate it!
  https://www.lunarciel.com/
  no prior prescription required pharmacy
  canada pharmaceuticals online
  canadian prescription drugstore
  trust pharmacy canada

 50. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 04:10 Your comment is awaiting moderation.

  Truly all kinds of awesome advice.
  https://www.visitwaushara.com/
  overseas pharmacy forum
  global pharmacy canada
  online prescription drugs
  canadianpharmacy

 51. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 06:50 Your comment is awaiting moderation.

  Wow a lot of great facts!
  https://www.waltcoexpress.com/
  prescription cost
  trust pharmacy canada
  prescription price comparison
  aarp approved canadian online pharmacies

 52. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 09:26 Your comment is awaiting moderation.

  You revealed it well.
  https://www.visitwaushara.com/
  approved canadian pharmacies online
  canadian pharmacy online
  best online international pharmacies
  online pharmacies canada

 53. Jimmieboymn

  14. apr. 2019 at 11:59 Your comment is awaiting moderation.

  Kudos, An abundance of material!

  https://www.visitwaushara.com/
  prescription cost
  canada drugs
  buy online prescription drugs
  online pharmacies canada

 54. Jimmieboymn

  15. apr. 2019 at 02:38 Your comment is awaiting moderation.

  You have made the point!
  https://www.lunarciel.com/
  cheap prescription drugs online
  canada drugs online
  mexican online pharmacies
  canadian online pharmacies

 55. Jimmieboymn

  15. apr. 2019 at 05:16 Your comment is awaiting moderation.

  Thank you, Quite a lot of stuff.

  https://www.waltcoexpress.com/
  canadian pharmacy online canada
  online pharmacies of canada
  discount drugs online pharmacy
  trust pharmacy canada

 56. Jimmieboymn

  15. apr. 2019 at 07:57 Your comment is awaiting moderation.

  Great write ups. Regards!
  https://www.dunamisproductions.com/
  overseas pharmacy forum
  canada pharmacy
  canadian pharmacies
  northwestpharmacy

 57. Jimmieboymn

  15. apr. 2019 at 10:38 Your comment is awaiting moderation.

  Thanks a lot. Wonderful stuff!
  https://www.waltcoexpress.com/
  canadian prescription
  canadian pharmacy online
  mexican online pharmacies
  canadian drugs

 58. Jimmieboymn

  15. apr. 2019 at 01:07 Your comment is awaiting moderation.

  You definitely made the point!
  https://www.interlandchemie.com/
  cialis canadian pharmacy
  mexican pharmacies shipping to usa
  prescription price comparison
  trust pharmacy canada

 59. Jimmieboymn

  15. apr. 2019 at 03:40 Your comment is awaiting moderation.

  Thanks! Terrific stuff!
  https://www.lunarciel.com/
  walgreens pharmacy
  trust pharmacy canada
  canadian pharmacies
  canada online pharmacies

 60. Jimmieboymn

  15. apr. 2019 at 06:20 Your comment is awaiting moderation.

  You actually suggested this well!
  https://www.visitwaushara.com/
  mexican pharmacies
  canadian pharmacy online
  best canadian mail order pharmacies
  canadian cialis

 61. Jimmieboymn

  15. apr. 2019 at 09:01 Your comment is awaiting moderation.

  You actually expressed it wonderfully.
  https://www.visitwaushara.com/
  prescription cost
  canadian pharmacy online
  king pharmacy
  canada pharmaceutical online ordering

 62. Peterscump

  15. apr. 2019 at 09:34 Your comment is awaiting moderation.

  Cheers, Very good information!
  http://canadianpharmaciesnnm.com/
  canadadrugs
  canadian pharmacies that ship to us
  prescription drug cost
  canadian pharmacies that ship to us

 63. PatrickTut

  15. apr. 2019 at 10:16 Your comment is awaiting moderation.

  Kudos, Excellent stuff.
  http://talahicc.com/
  best canadian mail order pharmacies
  canadian pharmacies
  medication costs
  canadian viagra

 64. Scottrex

  15. apr. 2019 at 10:52 Your comment is awaiting moderation.

  Good forum posts. Regards!
  http://canadianpharmaciescubarx.com/
  rx pharmacy
  canadian drugs
  buy cialis
  canadian online pharmacy

 65. Peterscump

  15. apr. 2019 at 11:06 Your comment is awaiting moderation.

  With thanks. Ample content.

  http://canadianpharmacyntx.com/
  canadian pharmacies online prescriptions
  canada online pharmacies
  canadian pharmacy king
  canadianpharmacy

 66. PatrickTut

  15. apr. 2019 at 11:48 Your comment is awaiting moderation.

  You expressed that perfectly.
  http://canadianpharmacysilo.com/
  prescription cost
  canadian pharmacy
  pharmacy cost comparison
  canadian drugs

 67. Scottrex

  16. apr. 2019 at 12:23 Your comment is awaiting moderation.

  Wonderful stuff. Thanks a lot.
  http://talahicc.com/
  us pharmacy no prior prescription
  canadian online pharmacy
  canadian mail order pharmacies
  canada online pharmacies

 68. Peterscump

  16. apr. 2019 at 12:36 Your comment is awaiting moderation.

  You said it perfectly.!
  https://nicktambone.com/
  onlinecanadianpharmacy.com
  canada pharmacy online
  drug stores near me
  canadian pharmaceuticals online

 69. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 01:16 Your comment is awaiting moderation.

  Incredible a lot of excellent information!
  http://www.canadianpharmacymsn.com/
  prescription drugs without prior prescription
  london drugs canada
  online pharmacy reviews
  canadian pharmacies without an rx

 70. Peterscump

  16. apr. 2019 at 02:03 Your comment is awaiting moderation.

  Good tips. Kudos.
  http://www.canadianpharmacymsn.com/
  buy prescription drugs without doctor
  north west pharmacy canada
  discount prescription drugs online
  aarp approved canadian online pharmacies

 71. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 02:43 Your comment is awaiting moderation.

  With thanks, Plenty of tips!

  http://canadianpharmacymim.com/
  24 hour pharmacy
  canadian cialis
  pain meds online without doctor prescription
  canadian pharmacy online

 72. Scottrex

  16. apr. 2019 at 03:18 Your comment is awaiting moderation.

  Very well expressed certainly. !
  http://canadianpharmacymim.com/
  drug price
  canadian pharmacies online
  canadian pharmacy viagra
  trust pharmacy canada

 73. Peterscump

  16. apr. 2019 at 03:30 Your comment is awaiting moderation.

  Fantastic postings, Many thanks.
  https://nicktambone.com/
  canadian pharmacies that ship to us
  canadian pharmacies-24h
  canadian prescriptions
  canada pharmaceutical online ordering

 74. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 04:10 Your comment is awaiting moderation.

  Excellent write ups. Regards.
  http://talahicc.com/
  pharmacy without dr prescriptions
  canada pharmaceutical online ordering
  buy cialis
  canada drug

 75. Scottrex

  16. apr. 2019 at 04:45 Your comment is awaiting moderation.

  Kudos, I value it.
  http://canadianpharmacysilo.com/
  reputable canadian mail order pharmacies
  canadian pharmaceuticals online
  pharmacy prescription
  canadian pharmacy

 76. Peterscump

  16. apr. 2019 at 04:57 Your comment is awaiting moderation.

  Thank you, Lots of data.

  http://canadianpharmacyntx.com/
  canadadrugs.com pharmacy
  canadian pharmacies-24h
  web medical information
  canadian pharmacy

 77. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 05:38 Your comment is awaiting moderation.

  Terrific posts. Thanks!
  http://canadianpharmacyntx.com/
  rx pharmacy
  online pharmacies canada
  canadian pharmacy meds
  canadian pharmacy online

 78. Scottrex

  16. apr. 2019 at 06:15 Your comment is awaiting moderation.

  Appreciate it! Plenty of postings!

  http://canadianpharmacyntx.com/
  legitimate canadian mail order pharmacies
  canadian pharmacies-24h
  safeway pharmacy
  canadian online pharmacy

 79. Peterscump

  16. apr. 2019 at 06:26 Your comment is awaiting moderation.

  Nicely put. Thank you!
  http://www.canadianpharmacymsn.com/
  canadian online pharmacy reviews
  canadian online pharmacies
  international pharmacy
  aarp approved canadian online pharmacies

 80. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 07:06 Your comment is awaiting moderation.

  Many thanks, Plenty of write ups!

  http://talahicc.com/
  best online international pharmacies
  canadian viagra
  canada drugs online pharmacy
  canada drugs

 81. Scottrex

  16. apr. 2019 at 07:43 Your comment is awaiting moderation.

  You said this terrifically.
  https://nicktambone.com/
  canadian viagra
  canada pharmaceuticals online
  24 hour pharmacy
  canada pharmacy online

 82. Peterscump

  16. apr. 2019 at 07:54 Your comment is awaiting moderation.

  Tips very well taken.!
  http://talahicc.com/
  canada online pharmacy
  canadian pharmacy
  discount pharmacy
  canadian pharmacy online

 83. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 08:34 Your comment is awaiting moderation.

  Thank you. An abundance of posts.

  http://canadianpharmaciesnnm.com/
  online canadian pharcharmy
  canadian drugs
  best online canadian pharcharmy
  canadian pharmacies-24h

 84. Scottrex

  16. apr. 2019 at 09:12 Your comment is awaiting moderation.

  Thanks. Useful information.
  https://nicktambone.com/
  canada pharmacy online no script
  canadian pharcharmy
  buy cialis
  trust pharmacy canada

 85. Peterscump

  16. apr. 2019 at 09:22 Your comment is awaiting moderation.

  Effectively spoken really. .
  http://www.canadianpharmacymsn.com/
  prescription drug
  canadian pharmacy online
  walgreens pharmacy
  canada pharmaceutical online ordering

 86. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 10:03 Your comment is awaiting moderation.

  Thank you. Quite a lot of data!

  http://canadianonlinepharmacynnm.com/
  best canadian pharmacies
  global pharmacy canada
  prescription cost
  trust pharmacy canada

 87. Scottrex

  16. apr. 2019 at 10:41 Your comment is awaiting moderation.

  Cheers! Great information.
  http://www.canadianpharmacymsn.com/
  canadian drugs without prescription
  online pharmacies canada
  canada drug
  canadian viagra

 88. Peterscump

  16. apr. 2019 at 10:51 Your comment is awaiting moderation.

  You actually said it terrifically!
  http://canadianpharmaciescubarx.com/
  candrugstore com
  northwestpharmacy
  pharmacy prices compare
  canadian pharmacies online

 89. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 11:32 Your comment is awaiting moderation.

  Wonderful content. Thanks a lot!
  http://www.canadianpharmacymsn.com/
  northwest pharmacy
  canadian pharmacies online
  drugs from canada
  global pharmacy canada

 90. Scottrex

  16. apr. 2019 at 12:12 Your comment is awaiting moderation.

  You mentioned that wonderfully!
  http://canadianpharmaciescubarx.com/
  mail order pharmacies
  canadian viagra
  canadian online pharmacy
  london drugs canada

 91. Peterscump

  16. apr. 2019 at 12:22 Your comment is awaiting moderation.

  Great material. Thanks a lot!
  http://talahicc.com/
  prescription drugs without prior prescription
  canadian pharmacies that ship to us
  cheap prescription drugs online
  canada pharmacy online

 92. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 01:02 Your comment is awaiting moderation.

  Useful posts. Kudos!
  http://canadianonlinepharmacynnm.com/
  pharmacy prices compare
  canada drug
  canada pharmacies online prescriptions
  north west pharmacy canada

 93. Scottrex

  16. apr. 2019 at 01:41 Your comment is awaiting moderation.

  Kudos. Helpful stuff.
  http://talahicc.com/
  buying prescription drugs canada
  canadian online pharmacy
  compare rx prices
  global pharmacy canada

 94. Peterscump

  16. apr. 2019 at 01:51 Your comment is awaiting moderation.

  Truly tons of wonderful advice.
  http://canadianpharmacysilo.com/
  onlinecanadianpharmacy.com
  canadian drugs
  canada drugs pharmacy
  global pharmacy canada

 95. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 02:31 Your comment is awaiting moderation.

  Many thanks, Numerous facts!

  https://nicktambone.com/
  pharmacy prices compare
  canadian cialis
  canadian prescription drugs
  northwestpharmacy

 96. Scottrex

  16. apr. 2019 at 03:12 Your comment is awaiting moderation.

  Thank you, A lot of postings.

  https://nicktambone.com/
  canadianpharmacy
  canadian viagra
  northwest pharmacy
  canada drugs online

 97. Peterscump

  16. apr. 2019 at 03:22 Your comment is awaiting moderation.

  Very good material. With thanks.
  http://canadianpharmaciesnnm.com/
  overseas pharmacy forum
  canadian pharmacies that ship to us
  canadian pharmacy
  canadian pharmacies that ship to us

 98. PatrickTut

  16. apr. 2019 at 04:02 Your comment is awaiting moderation.

  Helpful information. Many thanks.
  http://www.canadianpharmacymsn.com/
  buy drugs online
  canadian pharcharmy
  best price prescription drugs
  canadian pharmacy

 99. Scottrex

  16. apr. 2019 at 04:43 Your comment is awaiting moderation.

  You actually reported it very well.
  http://canadianpharmacyntx.com
  canada drugs
  canada drugs online
  buy online prescription drugs
  online pharmacies canada

Leave a Reply