kolimisest ja politseoperatsioonist

Eile oli see suur päev, mil me rentisime auto ja haagise ning võtsime ette kolimise. Kaua me ikka ootame, eksole? Kuna sugulane viimasel hetkel teatas, et tema ikka ei viitsi meid aidata kolimisel, siis ei jäänud muud üle, kui pidin enda abijõudu pakkuma. Püüdsin olla väga ettevaatlik, et endale mitte liiga teha. Täna kõik lihased tänavad mind! Esimese koormatäie viisime mööblit ära, et hiljem jääksid riided, voodipesu ja muu pudipadi. Õnneks olid vanemad meile Paidesse appi tulnud, sest seal oli vaja viiendale korrusele mööbel tassida ning lifti majas ei ole.
Kui mööbel oli tassitud, mõtlesime vanematega esiti, et nad on seni Paides kuni me härraga Tallinna sõidame, uue koorma peale paneme ja tagasi Paide läheme. Siis aga arvasime, et meil läheb kindlasti palju aega ja neil pole pointi nii kaua meid oodata. Andsime lapsed neile ja läksime ise pealinna tagasi. Lasteta on see kolimine palju kergem, minu meelest. Saime rahus oma asju teha.
Teist koormatäit oli isegi palju raskem tassida. Kõik riided ja asjad olid pakitud suurtesse prügikottidesse ning need olid päris rasked. Tallinna korterist polnudki väga raske asju haagisele saada, sest siin majas meil lift, aga just Paides oli meeletult keeruline kõik asjad tuppa saada. Pidin ikka väga palju puhkama, sest kartsin endale liiga teha. Samas, oleks mees üksinda kõike tassinud, koliks me vist siiamaani, sest neid asju oli ikka megapalju. Aga saime hakkama!
Eile, kui me teise koormaga Tallinnast Paide poole sõitsime, tegime vahepeatuse Kose Euro Oil tanklas, et tankida. Olime autost väljas ja ei jõudnud veel tankimagi hakata, kui meie kõrval maanteel käis üks korralik pauk. Esiti tundus, et mitu autot tegid ahelavarii, aga nii see ei olnud. Selgus, et kolm autot üritasid rammida Audi maasturit, et viimane sunniviisiliselt pidama saada. See neil õnnestus. Audist ei tulnud kedagi välja, kuid teistest autodest väljusid mehed raudkangidega. Sõna otseses mõttes tagusid Audil aknad sisse ja peksid autot. Juhi kõrvalt istmelt tõmbasid välja mehe, kelle üks mees kõhuli maha surus, pani ta käed selja taha kinni ning lasi teisel mehel kinnipeetavat jalaga näkku taguda, millest õnnestus meil ka video saada.
Tagant istmelt võeti välja üks noorem naine, kelle käed samuti selja taha kinni seoti. Mina ei suutnud tuvastada käeraudu, kuigi olime üsna seal kõrval. Naist solgutati ühest autost teise, väänati ja väntsutati.
Tankisime ära ja sõitsime minema. Ei olnud peaski jääda seda actionit sinna vahtima. Ma olin ikka jumala segaduses, et mis see nüüd siis oli? Kas politsei? Ühel autol olid sinine ja punane hädine vilkut taga aknal, mis üsna kiiresti välja lülitati. Samas, salapolitseil on ju škoda autod tavaliselt? Need olid mingid bmwd ja audid jne. Meile tunduski, et tegu oli lihtsalt arvete klaarimisega. Ühelgi inimesel ei olnud seljas riideid, mis viitaks sellele, et nad politseist on. Karjusid vene keeles kinnipeetavate peale. Kinnipeetavad vastu ei hakanud, kuid said ise korraliku vägivalda tunda.
Hiljem härra uuris netist ja leidis delfist selle juhtumi kohta artikli, milles on ikka päris palju valet (link!).
Vähe sitasti läbi viidud operatsioon, minu meelest. Kihutada ja proovida rammida autot, hõivates enda autodega terve tee, arvestamata nende liiklejatega, kes eest tulevad. You go, K-Komando!

Me andsime muidugi politseisse ka teada, et selline asi juhtus. Päris niisama uttu ei tõmmanud.

31 kommentaari

 • Anonüümne

  Kas teed uuest elamisest ka eraldi postituse? Näitad kodust pilte ja kodu ümbrusest?
  Mitme toalise korteri üürisite? Kuidas uues kodus olla on? Võõras pole?

 • Jane Almers

  Postituse kirjutan muidugi. Kodust piltide jagamiseks pean omanikuga läbirääkima. Ilmselt ma ei jaga eraldi tubadest pilte vaid midagi ikka näha on, kui endast või lastest pilte jagan. 🙂 2-toalise, kuid toad õnneks suured. Tallinna 3-toalises seisis üks ruum koguaeg pm tühjana. Hetkel veel pole uues kodus. Kolisime asjad ära, aga ise Tallinnas, vaja siin veel koristada ja kraamida. 🙂

 • JÜRILA

  alari ei ole skodad. kui on jälitamistöö, vôivad nad lihtsa fordiga ka olla.
  aga sul on video! hoia seda, sest lambist peksmine pole okei, vahet pole mis sitapeadega tegu on… kui nad vastupanu ei osuta, siis krt vaja peksta on?

 • Jane Almers

  Nad ei hooma midagi sellest. Hetkel on nad väga õhinas. 🙂 Raimond põhimõttelist ei käinudki lasteaias, oli enamus ajast minuga kodus. Eks Hendrikul jah jäid lasteaiakaaslased maha, aga ma arvan, et tal pole raskusi uusi sõpru leida. 🙂

 • Anonüümne

  Olen sündinud Paides ja ka elanud seal väheke, oskan vaid nii palju öelda, et ärge oma lastel igasugustega suhelda laske, sest Paide on pätte täis. Minu eelnevalt korralik sugulane(minust noorem) kolis Paide ja ta muutus selliseks röövliks, kes joob, suitsetab, laamendab jne. Loodan, et teie laste tulevased sõbrad on ikka normaalsed. Aga eks kui Paide satun, siis loodan teid ikka näha seal 😀

 • Jane Almers

  Kes need kutid siis olid? Ei ühtegi märget riietel, et tegu oleks politseiga olnud. Tavalised riided seljas. Ainuke märk politseist oli punane ja sinine vilkur tagaklaasil…

 • Anonüümne

  Milleks võtta sõna teemal, millest sul ilmselgelt pole õrna aimugi? Tavaline eestlane, politsei tegi seda ja politsei tegi teist. K-Komando ei kannagi sellist vormi, mida kannavad tänaval patrullivad politseiametnikud.

 • Katri-Helena Kaasik

  Salapolitsei 😀 Aga jah, politsei sildiga autod ja need škodad ongi põhiliselt ainult patrullidel. Muud organisatsioonid sõidavad jumal juhatab mis autodega. Audid, opelid, mersud ja renaultid. Riietus on samututi jumal juhatab milline. Neil on vormid aga neil ei ole alati kohustus seda kanda. K-komandol ei oleks väga palju pointi kui nad käiksid ringi nii, et nad on äratuntavad. Nad peavadki tunduma tavalised ja ei tohi tõmmata omale tähelepanu. See kehtib paljude ametite kohta muide.

 • Anonüümne

  On ju uudis ajalehtedes, et K-Komando võttis kinni kurjategija, kellest arvati, et tal on relv. Kui juba K asjasse sekkub, on tegemist ohtliku kurjategijaga.

 • Jane Almers

  Ma polegi arutlenud selle üle, kui pahad need kurjategijad olid või ei. Mind pani imestama see, et kinnipeetav ei hakanud vastu, oli kõhuli maas ja käed selja taga kinni, aga ikka virutati jalaga näkku. Kas see on ok?

 • Anonüümne

  K-komando mees ei pea teadma tite rinnaga toitmisest midagi, samamoodi ei tea sina midagi politseijõudude operatiiv-taktikalisest käitumisest ja reeglitest. Bussijänest ei klohmi keegi, aga ohtlik ja relvastatud kurjategija peab esimesest hetkest tundma, et tema vastas on JÕUD.

 • Unknown

  Kas Sa oled nõus seda videot jagama ka? Kasvõi privaatselt saatmiseks. Kui jah, siis palun anna oma e-mail, kirjutan Sulle sinna ja saad ehk selle mulle saata.

 • Elveetsius

  Keegi tahab sinu käest tõendusmaterjali välja meelitada, et see ise olulise tõendusmaterjalina esitada, kui see vajalikuks peaks osutuma. Ära jaga videod kergekäeliselt.

 • Unknown

  Mis tõendusmaterjalina mina seda veel kasutada peaksin saama? Täitsa huvitav arutlus. Mina ei ole tingimata soovinud anonüümseks jääda, video saatja saaks teada kes ma olen, ma ei ole mingi jõuluvana123 aadressiga anonüümselt infot pommiv inimene.

 • Unknown

  Kõlab nagu mõni Facebook´i postitus, kus ohatakse raske elu üle, aga kui keegi küsib mis siis viga on, siis saab vastuseks “Mis see sinu asi on” või “Ah ma ei räägi”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga