ökosmuutid

Ma olen tegelikult päris suur smuutidefänn. Tavaliselt ostan ma poest jogurtismuutisid. Eelmisel nädalal saatis Loodusvägi (LINK) mulle mõned pudelikesed nende ökosmuutisid. Valikus oli: õuna-mustika-jõhvika maitseline, ananassi-banaani-kookose maitseline, mango-apelsini-passionivilja maitseline ning maasika-banaani maitseline ökosmuuti. 
Esimene maitse oli minu jaoks liiga selline hapukas. Ilmselt seda jõhvika pärast. Mulle üldiselt nad ei meeldi. Teine maitse oli juba selline mahedam ja mõnusam. Kolmas oli jällegi pisut hapukam, kuid mulle meeldis hästi tuntav apelsinimaitse. Minu lemmikuks kujunes maasika-banaani okösmuuti. Ma armastan maasikaid ja ma armastan banaani! Ning need koos on veel imelisemad. 

Kui rääkida üleüldiselt, siis pudelid on väga mugavad pisikesed ning head kerged kaasas kanda. Lisaks täidavad kõhtu.. Kui kahe toidukorra vahele on tulnud suurem paus, on hea üks pudelike ära juua ning söögiisu pisut kustutada. 

Rääkides lastest ja smuutidest. No neile meeldisid nad kõik. Ma pidin vahepeal isegi vahekohtunik olema, sest nad läksid lausa kaklema nende smuutide pärast. Küll üks tahab ühte ja teine seda sama. Katsu siis kompromissi kahe pisikese lapse vahel leida. 

Kui nüüd päris aus olla, siis ma poes ei olegi vaadanud, mis hinnaga ja kus neid üldse müüakse. Päris päris ausalt polegi ma poes neid näinud. Ilmselt seetõttu, et ma pole neid otsinud. Aga kindlasti tutvun rohkem ma oma lemmikuga (maasika-banaani). 

Lisan siia natuke informeerivat teksti, kellele pakuvad huvi ökosmuutid. Ning ananassi-banaani-kookose ökosmuuti jõudis alles poelettidele, Selverisse ja ETK kauplustesse! 🙂
Ökosmuuti – ELU TÄIS VÄGE!

UUS – esimene mahesmuuti Eestis – tervislik ja imemaitsev!

100% maheviljadest, ei midagi muud!
Imemaitsev püree- ja mahlasegu kvaliteetsetest mahepuuviljadest ning -marjadest.

Mahepõllumajandusest pärinevad viljad ei sisalda organismile kahjulikke sünteetiliste väetiste ega taimekaitsevahendite jääke. Samuti pole mahetoidus geneetililselt muundatud organisme (GMO) ega nende saadusi.  Mahetoidu tootmine hoiab elukeskkonna puhtama ja paremini talitlevana, sest seda ei koormata tehisväetiste ja taimekaitsevahenditega.

Ei ole valmistatud kontsentraadist!

Kontsentreeritud mahlade ja püreede puhul eraldatakse viljadest viljaliha, millest valmistatakse kontsentraat. Hiljem jookide valmistamiseks lahjendatakse kontsentraati veega, et tagada standartne maitse.
Ökosmuuti koosneb ainult püreestatud puuviljadest ja puuviljadest otse pressitud mahlast ja nii sisalduvad pudelis ainult viljade algupärased koostisosad sh olulised vitamiinid.

Ühes pudelis päevane C-vitamiini
* kogus!
Kas teadsid, et maheviljades on C-vitamiini sisaldus kõrgem?**
C-vitamiini peetakse oluliseks organismi vastupanuvõime tõstmisel, kevadväsimuse ja stressi peletamiseks.

*1 pudel Ökosmuutit sisaldab 100% päevase C-vitamiini vajaduse soovituslikust kogusest (80mg/pudelis)!  


Ei ole lisatud suhkrut!

Vali, mida poest joogina kaasa haarad ning pööra tähelepanu nende suhkrusisaldusele. Paljude karastusjookide keskmine suhkrusisaldus on 21-55 g/500 ml pudeli kohta!
Ökosmuuti mõnus magus maitse pärineb vaid puuviljades ja marjades sisalduvast loomulikust puuviljasuhkrust.
Lisa-, värv- ja säilitusainetevaba!
Ökosmuutisse pole lisatud kunstlikke värv- ja lõhnaaineid ega pikka säilimist soodustavaid aineid, mis võivad põhjustada mitmesuguseid tervisehäireid. Ökosmuutis on säilinud puuviljade ning marjade looduspärane maitse- ja värviehedus!


Külmvillitud ja kiirpastöriseeritud!
Ökosmuuti villitakse pudelisse külmana pärast kiirpastöriseerimist. Viimane sälitab puuviljade ning marjade kasulikud omadused paremini ja viljade vägi jõuab Sinuni!

4 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga