***

Kuidas ma kaheksa kilo pekki maha sain

Ma käisin eile ema juures ja seal oli kaal. Te ju teate, et kodus mul ei ole seda. Kui oleks, elaks ilmselt seal otsas koguaeg. See on mõttetu. Tekitab stressi. Ja ma olen kaheksa kilo enda kehalt maha raputanud! Oujeaa!

Tellisin detsembri keskpaigas endale Marek Kalmuse kavad. Miks? Trenn ja liikumine on minu jaoks lebo. Ma pole kunagi tugitoolisportlane olnud ja terve elu olen armastanud liikuda. No problem. Minu elu juures on aga üks suur aga – ma ei oska inimese kombel süüa. Peale rasedust hakkasin näost sisse ajama absoluutselt kõike ja täiesti valimatult. Minu üheks suurimas sõltuvuseks sai jäätis. Ei möödunud ühtegi päeva, mil ma ei söönud vähemalt ühte jäätist. Halvimal juhul sõin 4 tükki päevas. Kohutav.

Kavadega saatsin ma mööda ligi kaks nädalat. Pühade ajal lubasin muidugi endale head ja paremat, aga kõike mõistuse piirides. Ma ei ole kunagi olnud inimene, kes gramme või kaloreid taga ajaks. Teismelisena sõin ju absoluutselt kõike ja olin normaalse kehaehitusega ehk mina usun, et tegelikult süüa võib kõike, lihtsalt mõistuse piirides ja ei tasu üle tarbida.

Hetkel ma muidugi seda ei järgi, sest olen selgelt ülekaalus. Kavad on head abimehed, eriti toitumiskava. Mulle meeldib, kui on paika pandud toidukorrad ja see, mida ma süüa võin.

Paljud on kurtnud, et Kalmus on tropp ja kavad ühesugused. Võrdlesin teise inimese kavadega ja on jah enam vähem sama, aga mis mul sellest? Mind see aitas ja andis suuna kätte. Ma ei ole tegelikult kavade inimene. Mulle ei meeldi järgida midagi kindlat. Tunnen, et see ei oleks vabast tahtest vaid mingi kohustus. Raskus õlgadel. Mulle meeldib kõndimas käia siis, kui tuju tuleb ja samuti meeldib mulle süüa mitmekesiselt ja head toitu. Vahel ka midagi, mis kavas kirjas ei ole.

Kavad tellisingi sellel eesmärgil, et suund kätte saada. Edasi saan juba omal jõududel, ma tean seda. Mul ei ole mitte iialgi olnud nii palju motivatsiooni, kui seda on hetkel. Olen alustanud tervisliku toitumisega ja liikumisega, kuid paari nädalaga on plaan soiku vajunud.

Nüüd on minus justkui uus hingamine. Uus mina, kuigi olen samasugune, nagu eelmisel aastal. Minu tervislik toitumine kujutaks tulevikus kindlasti seda, et ma ei sea endale piire vaid söön mõistuse piirides. Minu liikumine tulevikus piirduks sellega, et käin kiirkõndi tegemas, vahepeal jõusaalis, tahan minna võrkpalli mängima, käia ujumas. Ma ei taha seada endale kohustusi, tahan elada vabalt.

Mida ma seni teinud olen kaalu alandamiseks? Liigun rohkem, kui ette nähtud, st järgin kavasid ja kuigi peaksin käima kaks korda nädalas kõndimas, teen seda iga päev. Ma olen loobunud igasugustest kommidest, krõpsudest, limonaadidest, kokast… Ehk kõik rämps on minu elust väljas. Joogiks on ainult vesi. Suhkrut ma ei tarbi – pudrud ilma suhkruta, tee ilma suhkruta. Nisujahu on minu elust täiesti out, samuti sai ja makaronid.

AGA!!! muidugi olen ka mina inimene ja vahel ikka olen siin veini näiteks võtnud. Üks päev näksisin krõpse, aga mitte nii nagu vanasti. Ei olnudki sellist tahtmist, et ajaks kahe suupoolega endale neid näost sisse. 😀

Olen võtnud endale eesmärgiks teha kõike tasa ja targu, küll aeg annab mulle head tulemused. Hetkel on minu jaoks oluline peegelpilt. Kaalunumbrit ja sentimeetreid võin hiljem taga ajada. 🙂

5 thoughts on “Kuidas ma kaheksa kilo pekki maha sain”

 1. Ma olen hetkel sama mis sina esimesel pildil :/ ja just sai esimene nàdal “dieeti” làbi. Minul käis ka õnneks mingi plõks ära, et “milleks” … kui kaugele võib selle söömisega minna. Loodan, et nii jätkub, ehk olen ka kuu pärast -8kg 😀 hetkel juba 3,5kg. Aastaid tagasi suutsin 2kuuga 14kg maha võtta, siis käis samamoodi mingi klõks ära, kui olin end megasuureks söönud. Sina aga oled väga tubli ja peegelpilt on ka juba päris hea ju v mis:)

 2. Mul esimesed päevas Kalmuse kava jälgimist, inspiratsiooni sain sinult. 🙂
  Tekkis paar küsimust. Kas jälgisid seda 100% (liha, salati jms kaal)?
  Kas tegid ka kodust treeningut? Kui tihti ja kaua aega võttis?
  Võid jagada ka mõnda head retsepti, toorsalatitest tüdineb päris kähku ära..
  Huvi pärast võiks ka kavasid võrrelda, tundub et alustame samade mõõtudega😬

  1. Alguses kaks nädalat jälgisin 100%, nüüd võtan natuke rahulikult, sest nn põhi all. Sellel eesmärgil ma ka kavad tellisin, et suund kätte saada. Tean, et tegelikult saan ise hakkama. 🙂

   Kodus rasvapõletust tegin jah – teisipäev ja neljapäev tegin treeningkava ning iga päev käin kõndimas. Aega võttis ligi üks tund.

   Hmmm, ma ei oskagi midagi jagada.. Ma ise söön põhiliselt liha hautatud köögiviljadega, neljaviljaputru marjadega, täisteraleiba kanasingina jne. Lihtsad asjad. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga