See on selline teema, mis on mul juba pikalt olnud mõttes siia kirja panna ja teie nõu küsida. Olen Geidule ka öelnud, iga kord, kui ta mulle selle kohta märkuse teeb, et davai, küsime mu jälgijatelt, mis nemad arvavad.
Ja ei, ma ei mõtle siin neid jälgijaid, kes järgnevas olukorras niikuinii Geidu poolt oleks, sest mina neile ei meeldi. Vahet pole, milles küss oleks, sa juba eos oled tema poolt, sest ma sulle ei meeldi. Küll te kuskil mujal hääletuses sõna saate. 😀
Aga…
Viimasel ajal on Geit hakanud mu üle naerma. Poes. Tanklas. Kohvikus. Kõikides kohtades, kus ma olen käinud ja kus on teenindaja(d).
Miks?
Väga lihtsa ja elementaarse asja üle – ma poodi/tanklasse sisenedes kõva selge häälega tere. Okei, see teda nii palju naerma ei ajagi. Ja egas ma igas kohas seda ka ei tee – sellistes kohtades, kuhu sisse astudes teenindajaga kohe silmside tekib. Ütlengi rõõmsalt tere.
Veel rohkem ajab teda naerma see, et ma lahkudes ütlen head aega. Mina ei tea, mis selles imeliku on, aga alati, kui Geiduga koos läheme, ostame ja lahkume ning mina oma asjad kokku pakin, lahkuma asun ja teenindajale head aega ütlen, müksab ta mind ja ütleb, et tema pole iial kuulnud, et keegi ütleks lahkudes head aega. Sellest saab ta aru, et tere ütled, aga head aega? Ma ei tea, minu meelest on head aega sama elementaarne nagu seda on tere.
Üks päev käisimegi siin Kabalas toidupoes, Geit jäi maksma, ma marssisin toidukotiga vaikselt ukse poole ja ütlesin “head aega”, mille peale Geit laia irve näole manas ja lehvitas kassas olles mulle ning ütles: “Head aega sulle ka jah!”
Mis selles siis nii veidrat on? Te ei ütle poest/tanklast… okei, see nimekiri veniks siin ilgelt pikaks – ütleme nii, et kõik kohad, kus vähegi keegi kuskil leti/laua taga on, lahkudes head aega?
Ma siis alati nokin Geitu vastu, et see, et tal selline lonkav kasvatus oli, ei tähenda, et mul oleks olnud. 😀 Aga ei, ta jääbki mu üle iga kord naerma.
Teenindajad ju alati ütlevad head aega/kena päeva, on mul imelik seda neile vastu soovida? (Okei, on erandeid, mõni teenindaja vaatab sind sellise “tõmbad leebet ka juba v?” näoga, aga neid on pigem vähem ja ma isegi mõistan neid. ?)
Ja nüüd, Geiduga kooskõlastatud muidugi, küsingi ma teilt – kumb meist imelik on? Kas mina, kes olen viisakas või Geit, kes naerab mu üle, sest ma olen viisakas? ?
Update: Geit ütleb tere ja aitäh, head aega aga mitte alati (vähemalt, kui ma juures olen olnud), võib-olla üksinda käies ta teeb seda alati, mina ju ei tea. 😀
Käitun täpselt samamoodi. Isaga koos käimine jättis selle ka mulle külge. ?
Ma ütlen alati samamoodi “tere” ja “head aega”, “head päeva” see tuleb kuidagi loomulikult, pole kunagi teistmoodi isegi mõelnud. ?
Mina ka alati teretan ja kui makstud soovin kena päeva, isegi mossis teenendaja alati naeratab selle peale ja soovib vastu?
Alati Tere ja oma asjadega lahkudes head aega, kena õhtut vms, minu arust elementaarne viisakus? ? ma muidugi ei tea kas see teenindaja tahab tuhat korda päevas tere ja head aega öelda, aga jah mulle siiani on see elementaarne tundunud ?
Kui tekib silmside siis teretan.Kassa juurest lahkudes ütlen ka head päeva,head aega
Nii on norm-arvam mina?
Õigesti teed,Jane.Ka mina olen harjunud alati poodi sisenedes tervitama ning teenindajaid tänama ning lahkudes head päeva soovima.See toob enamikule naeratuse näole ja hea tuju tükiks ajaks.Elementaarne viisakus.
Jane
Tubli viisakaid kliebte võuks ikka rohkem olla. Usu teenindaja on õnnelik ja tänulik,kui nrid märgatakse ja head soovitakse.
Geit
Ahh ei ole midagi ,tubli hoiad vähemalt jane kontrolli all, et ta ei unustaks Head aega öelda. Usu ei ole su kasvatusrl viga midagi ?
Lahedad olete
See on normaalne, et kui poodi sisenedes silmside tekib ja tere ütled. Ma oma teen seda ka. Head päeva, head aega – samuti täiesti õigustatud. Endal hea meel. Teenindaja tunneb, et temast hoolitakse. Pigem küsimus,, miks teised seda ei tee. Ja siis imestame, miks teenindajad on meiega ebaviisakad. Positiivset eeskuju tuleb näidata.
Minu meelest on see elementaarne viisakus sisenedes teretada ja lahkudes head aega soovida. Töötades ise teenindajana siis sellised kliendid kes kumbagi ei ütle, jätavad üsna ebaviisaka mulje.
Mina ka alati ütlen “Tere” ja “Headaega”. Kunagi tädiga Tallinnas Ülemistes shoppasime, siis igasse poodi laksin , pmt karjusin ülepoe “Tere!” Ja siis mu tädi ka müksas mind, et “imelik oled v?” 😀
Nüüd mu nelja aastane tütar nt coop iseteenindusest lahkudes ütleb ka mega kõva häälega “Headaega”
Jane mina arvan ka et sa käitud viisakalt. Head aega asemel võid proovida öelda näiteks(Nägemist ). Mina ise olen öelnud nägemist ja on ilusti vastu ka soovitud. Või siis (head päeva).
Elementaarne ju. Ei tule selle pealegi, et ise teisiti talitaks. Teised tehku, mida tahavad.
Issand, mul on nii palju selle kohta öelda ?.
Töötan teenindajana ühes Tartu kohvikus ja see on tegelikult suht masendav, kui vähesed inimesed teavad midagi elementaarsest viisakusest. Mina teenindajana ütlen alati tere ja head aega ja head päeva ja palun ja aitäh jnejne. Aga julgelt 70% inimesi astub kohvikusse sisse, vaatavad sulle otsa(sa saad ju aru, et nad sind näevad), kuid pilk on selline, nagu vaataks sinust läbi ja 0 viisakust. Sa pm tuled ju minu (teise) koju ja isegi nii palju ei suuda suud lahti teha, et viisakalt tervitada. ?♀️
Ja siis räägitakse, et klienditeenindajad on ebaviisakad(ja kindlasti on ka neid), kuid miks ma peaksin tahtma sulle pakkuda head teenindust ja emotsiooni, kui sa käitud nagu… mitte just väga hästi kasvatatud isik…
Mulle meeldib öelda, et kui sa oled minuga tore ja viisakas, siis ma pakun sulle kogu maalima, aga kui sa oled nõme, siis ma teen bear minimum oma tööd. Või noh, ma teen oma tööd ikka hästi ja olen viisakas jne, kuid ma teengi täpselt niipalju, kui vaja ja mitte grammigi rohkem.
Teine asi, mida mulle meeldib teha on see, et ma ütlengi kõva häälega alati tere ja head aega, inimesed tihti ehmuvad selle peale ja siis kohmetult poole ukse peal libisib kuskilt mokkade vahelt see viisakus ka ??.
*sidenote kasutasin palju sõna “sa”, ei mõelnud otseselt sind, vaid üleüldiselt kliente.
Ma ka see kõva häälega teretaja ja kena päeva või õhtu soovija alati olnud, mees samasugune ja õnneks laps ka ? Olin Pärnu pepcos mingiaeg sinust järgmine klient ja nii hea meel oli kuulda seda head aega klienditeenindajale sinu poolt, niiet keep it going ♥️?
Ma ütlen sama moodi “Tere”
Lahkudes “Aitähh, Kena päeva, nägemist, mõnikord “Sau” ?
Lastega käin siis lahkume me poest hüppates, nii lõbus.
Las Geit naerab, muigab. Tal ka lõbus?
Olen 36 aastane ja mind on kasvatatud nii, et sisenedes ütled tere ja väljudes kas head aega või nägemist. Minu 4 aastane poeg teeb sama kuna kasvatan teda nii, sest nii on viisakas. Tänapäeval miskipärast on palju neid inimesi kes on üllatunud selle peale. Ja mind üllatab see, et nad on üllatunud. See on ju elementaarne viisakus. Tubli! Viisakate naiste terviseks- sest ilmselt meid on vähe!
mina samastun sinuga. mina veel peale maksmist soovin klienditeenindajale ilusat päeva/õhtut ka.
Elementaarne viisakus.Sisenedes ütled Tere! Ja lahkudes Nägemist , Head päeva!Ilusat päeva !Head õhtut!jne
Kunagi kuskil läks aruteluks ei öeldavat Head aega!
, et see on ebaviisakas nagu ei tahaks enam kohtuda ,näha , et tuleb ikka öelda nägemist , kohtumiseni ,jällenägemiseni.
ALATI ütlen tere ja head aega . Enamuse ajast kuulen ,et teised ka seda ütlevad teenindajatele.
Mu lapsed (4 a ja 3 a) ütlevad müüjatele tere ja head aega. Kui reisil käime ja tanklate vetsu vaja kasutada siis nad ise lähevad letis olevat teenindajat tänama ,et said seal wc-d kasutada ja tihti räägivad veel paar sõna juttu..et kuhu reisile meil minek ja soovivad teenindajale ka kena tööpäeva jätku, jõudu ! Minu meelest see on elementaarne viisakus ja nii peabki??
Jane, sa teed kõik õigesti. Ma ise peaegu igal pool ütlen tere ja head aega/nägemist/ kõike head./ ilusat päeva jätku. Mulle meeldib, et ma niimodi ütlen. Muidugi vahel teenindajad mulle ei ütle ega tere ega kõike head ja jne. Nii et, minu arust, kui sulle meeldib niimodi öelda, siis tee nii ja ära pane tähele mida räägib/teeb sinu abikaasa. Kõik inimesed on erinevad. ?
Soovin sulle Ilusat päeva jätku! ?
Ütle Geidule, et ta kujutaks ette et see teenindaja on tulevikus hoopis tema laps seal. Ja siis keegi mees pahandab oma abikaasa peale, et ta suvatseb sellele teenindajale tere ja head aega öelda.
Mida ta isana tunneks, kui inimesed tema last lihtsalt töökoha pärast elementaarse viisakuse vääriliseks ei peaks? ?
Mina ütlen kassas akati tere, tanklasse sisse astun tere (ka minu 6a ja 7 a) ja A-L-A-T-I lahkudes ilusat päeva või nägemist.
Aga head aega ma ei ütle -tundub veider… see kõlab minu silmis nagu ah s*tt teenindus ma enam siia sisse ei astu 😀
Elementaarne viisakus. Ma ütlen ka head päeva või ilusat õhtut.
Ma ka ütlen tere ja lahkudes siis kas ilusat päeva või õhtut soovinud. Mõni klienditeenindaja on vahel nii mossis, et kahe sõnaga tal nägu naerule saada ongi hea soovida ilusat päeva või õhtut. Lapsed ka ütlevad Tere ja lahkudes head aega.
Team Jane olen . Ise ka teenindaja olnud ning kaasa on elektroonika poes teenindaja siis kuidagi sisse kodeeritud juba see ,et peaks viisakas olema . Ja eriti toidupoes kus igapäevaselt käid ja tihti peale on teenindajatel tglt päris hea mälu siis jääb meelde kes on viisakas kes mitte 🙂
Tere!
Mina olen ühes armsas riiete poes müüja ja enamus kliente ûtleb tere ja ära minnes head aega / ilusat päeva / nägemist ! 🙂 Mõni üksik kes ei ütle.
Ja ise ka ikkagi poodides tere ja head aega ütlen. Minu arust see täiesti normaalne! 🙂
Mina ütlen ka tere/head aega või ilusat päeva kui on selline koht kus tekib teenindajaga kohe silmside. Suuremates poodides kassas, väiksemates kohe sest alati on teenindaja näha kui poodi astun, samamoodi kohvikud jne.
ALATI “Tere!” “Aitäh, Teile!” “Ilusat päeva!”
Töötan ise ka teeninduses ja sellest kindlasti ka jäänud külge selline võõrastega suhtlemine, vahet pole kes keda teenindab.