***

mehed käivad imik kaenlas, tutte vahtimas?

Ma lugesin täna Eveliisi postitust, sellest, kuidas ei ole okei, et Olerexis saab lapsel mähkmeid vahetada ainult NAISTE wc-s.

Kõige pealt – aitäh, Eveliis, mul on lõpuks põhjust blogis midagi kirjutada. Ma vaagin siin tühja lehe ees iga päev, silmad hallid ja mõtlen, mida kirjutada. Kuidas need blogiraharattad käima tõmmata. Lõpuks on mul teema. Paneme need rattad nüüd veerema.

Eveliisil on muidugi alati sellised (enamasti) intrigeerivad (jah, ma pidin seda sõna enne googeldama, kui sain selle siia kirja panna) pealkirjad. Ma täna läksin selle õnge, et mida jälle keegi kellelegi tegi või ütles, sest, kui ma näen kuskil teemaviidet #seepoleokei, siis selle sisu pole päriselt okei ja kellegile on väga suures ulatuses ülekohut tehtud.

Loen ja loen Eveliisi postitust ja jõuan ühtäkki lõppu. Kratsin kukalt ja mõtlen, et kas tõesti läks ta seda teed, et paneb mingi klikimagnetist pealkirja, aga postituses polegi mingit probleemi? Loen uuesti. Ainus, mis mu probleemidetektor kinni püüab, on see, et inimesed teevad peaaegu igast asjast kuvapildi, et “äkki kunagi läheb vaja”. Ma olen ise ka selle kohta lugenud ja ka ise usinasti neid telefoni küljel olevaid nuppe kruttinud, telefonimälust kolmveerand lihtsalt mõttetud kuvapildid, mida “äkki kunagi vaja läheb”. Ja see, et tänapäeval on raske midagi öelda, sest peaaegu kõike saab tegelikult liigitada solvangu või kiusamise alla, kui väga tahta.

Aga siis ma tulin tagasi selle Olerexi teema peale ja ma tundsin ennast ühtäkki superinimesena.

Lõik Eveliisi postitusest: “Nädalavahetusel jäi mulle silma ühe noore ema story, kus ta oli pahane Olerexi peale, et seal vaid naiste wc-s laste mähkimislaud oli. Et kas siis aastal 2021 vahetavad mähkmeid vaid emad, et selline suhtumine ei ole okei.

Aga kõige pealt – aitäh Olerex, et te üldse olemas olete. Meie pere tangib enamasti just teie juures + mees kasutab väga palju teie õhku, et oma rehve täita, st meie Fordikese rehve täita.

Teiseks – aitäh väga hea latte eest! Kui ma otsustan kodust väljaspool lattet võtta, siis seda ainult Olerexist.

Kolmandaks – aitäh Olerex, et teil üldse wc-d tanklates on (enamus Olerexi omades siiski on wc-d). Ma olen läinud suure pissihädaga suvalisse tanklasse ja avastanud, et seal ei olegi wc-d ja mõelnud, kuhu ma nüüd minema pean. Kui külastad Olerexi, ei pea sa iial võsade vahel valima.

Mina olen seda sorti inimene, et mul on enamus asjadest elus suva ja ma üritan oma peas välja genereerida ideid, kuidas midagi lahendada. Ma ei kuku vinguma vaid proovin mõelda midagi välja. Mina olen nt see inimene, kes on vahetanud lapsel mähet auto tagaistmel. Ja ka esiistmel, sest üks hetk oli mul lapsi nii palju, et taha ei mahtunud enam kedagi. Isegi poekott mitte.

Ma lihtsalt ei viitsi taielda ja jaurata. Teen oma asja ära ja asi ants.

Samuti olen mina seda sorti inimene, et nt kui külastasin paar kuud tagasi Paide Selverit ja tahtsin seal wc-sse minna ning naiste oma kinni oli, aga mul pissihäda ulme suur, läksin meeste omasse. Ma ei oleks osanud tullagi selle peale, et Selver oma instagramis näiteks tanki tõmmata, et MIS MÕTTES ON TEIL TERVE POE PEALE AINULT ÜKS NAISTE WC EGA TEIL AINULT ÜKS NAINE POODI EI KÜLASTA JU. Ja silt uksel on ainult silt.

Mis mulle selles #seepoleokeiOlerex probleemis silmas jäi, on see, et NOOR EMA oli pahane Olerexi peale, et ainult NAISTE wc-s on mähkimislaud ja kas tõesti arvatakse, et aastal 2021 vahetavad lapse mähkmeid ainult emad?

Okei, ma saan aru, et sul on täiega kopp ees sellest, et pead pidevalt lapsel mähet vahetama ja siis see kuradi Olerex ka surub sulle seda veel nina alla, et naised ja mähkmed käivad kokku nagu spagetid ja bolognese. I get it. Mul on ka vahel selline tunne, et peaks oma cv-sse lisama mähkmevahetusspetsialisti töökogemuse, aga sellepärast ongi mõeldud välja naistele selline tegevus nagu vingumine. See aitab peaaegu alati, sest mehed eelistavad pigem teha korra midagi ebameeldivat, kui kuulata terve päeva naise vingumist.

Ma tahaks kõige pealt öelda, et kallis naine, ära sina üldse muretse meeste pärast. Mina küll ei muretseks. Meil, naistel, on kord juba see emainstinkt sees ja tahame kõiki kaitsta, kõige ja kõigi eest hoolitseda, aga kuskil on ka piir.

Mehed saavad ise suurepäraselt hakkama. Ausalt. Kui neil juhtub elus ette tulema olukord, et nad peavad oma lapsega kahekesi jääma, ringi reisima ja just Olerexi ligidal mõtlema, et lapsel on vaja mähe ära vahetada, siis ma usun, et kui isa tormab oma täislasknud pambukesega Olerexi uksest sisse, paaniliselt otsides mähkme vahetamiseks kohta, siis tema esimene mõte ei ole minna naiste kabiinidesse imik kaenlas tutte vahtima. Tema eesmärk ongi vahetada lapse mähe ära.

Mina teeks küll nii. Absoluutselt ei huvitaks, kus see mähkmevahetuspunkt asub. On ta naiste, meeste või inva vetsus. Viimase kohta ütles Eveliis eriti tabavalt – et kas peaks tundma ennast solvatuna, kui mähkmevahetuspunkt asub inva vetsus? Paljudes kohtades ju tegelikult asubki. Mis nad peavad mind invaliidiks? Vot see ei ole okei!

Ja mul oleks ka täiesti suva, kui astun kabiinist välja ja näen, et mees on imikuga naiste vetsus ning vahetab tal mähet. Päriselt.

Ma oleks tänulik, et Olerexil üleüldse selline võimalus on. Nagu ma ütlesin, vahetan ma lapsel mähet enne autos. Ja olen ka seda teinud. #neljalapse ema

Avalikku mähkmevahetuspunkti olen kasutanud ainult kaubanduskeskustes, sest seal on tõesti kaua aega läinud šoppamisega ja ei viitsi lastega mööda parklat selleks autosse joosta. Millega ma ei taha üldse öelda, et iuuu, rõve, ärge vahetage tanklas/poes/jumal teab, kus avalikus ruumis. Muidugi vahetage. Täislasknud laps on kõige tüütum laps ja lapsel ju endal ka hea olla, kui on puhas ja kuiv mähe jalas.

Kui ma tahaks, saaks ka igast pisiasjast imeda välja #seepoleokei. Näiteks, mis haiglates eelistavad arstid/õed isadele emasid? “Lapsega jääb haiglasse ema, eks?” või “Lapsega tuleb kaasa ema, eks?” Aga isa ei olegi lapsevanem või? Lasteaedades eelistatakse arenguvestlusele kutsuda ema. Miks isa ei või tulla? Isa ei olegi lapsevanem või? No neid näiteid on palju, mis ma siia võiks tuua, aga mina lihtsalt teen, olen, käin ära ja asi ants. Milleks vinguda, vaielda, mõelda üle? Ma olen liiga laisk selleks ilmselt.

Selle asemel, et märgata koguaeg, mis on puudu või valesti, märgake seda, mis meil on olemas. Ja kui ongi miski puudu, valesti, pahasti – räägi ja paku ideid, mis võiks olla teisiti. Mina ei poolda ka seda avalikku häbiposti, kuhu tänasel päeval on väga kerge sattuda. Ja kuhu väga kergesti inimesi riputatakse. Ma olen ise ka seda teinud paar korda – häbi mulle, aga aru saanud, kui pointless see tegelikult on ja see näitab nii mõndagi hoopis minu enda kohta.

7 thoughts on “mehed käivad imik kaenlas, tutte vahtimas?”

  1. Hea lugemine ja jummala õige tähelepanek 🙂 mõni inimene suudab kohe tekitada probleemi seal kus seda ei ole. Ega need naised seal reas ei pissi, kõigil ikka oma kabiin ja mis vahet seal on kui mõni härra seal ees ruumis oma lapse mähkmeid vahetab. Tore, et tänapäeval mehed tegelevad rohkem lastega sh ka mähkmete vahetusega!
    Olen isegi käinud meeste wc-s hädal ja ei saa jätta mainimata, et enamasti seal on isegi puhtam kui naiste oma!!

    1. Kusjuures jaa, ma olen ka seda tähele pannud, et meeste omad on puhtamad kuigi mul kodus meeste ülekaal ja olukord on hoopis vastupidine 😅

  2. Ma käin oma lastega võimalusel alati inva wc’s, sest seal on rohkem ruumi 😀 poleks selle pealegi tulnud, et mida keegi nüüd arvata võib. Käruga tavavetsu minnes on kitsas nii mul, lastel kui ka võõrastel inimestel. Aga samas nüüd nii mõeldes: issand, ma käin koos lastega pissil. 😬😬😅
    Aga mis sa teed, elu tuleb ju kuidagi huvitavaks elada 😅😅.

    1. Kusjuures ma olen ka jaa vankriga invavetsu läinud ja kui mitu last kaasas, siis ka… sessuhtes mitme lapsega tunnengi ennast nagu invaliid 😀 Aga jah, seal lihtsalt mõnusalt palju ruumi.

      Samas ma ei mäletagi, millal viimati vankriga üldse kuskil käisin. Lastel jalad all ja nagu ei viitsi tarida käru kuskile. Tempo ei ole just kõige kiirem, aga siis olengi ajastanud nii, et kuhugi kiiret pole. 🙂

    2. Aga siin kohas võiks jällegi kaebuse teha, et mis mõttes tavawc nii väike on, et sinna lapsekäruga ei mahu, et kas siis väikelastevanemate üldse ei mõelda:D

  3. Ma sain pildist aru nii, et mehed on nagu uhkes üksinduses neile mõeldud WC-ga, aga naised, puudega inimesed ja tited on kõik kokku ühte lahtrisse surutud. No et nagu kategooria: “Mees ehk inimene” ja “Kõik muud pudulojused”. Miks kunagi ei ole meeste wc mõeldud nn mitmeotstarbeliseks kasutuseks 🙂

    1. Mu meelest ongi ideaalne lahendus sellisele olukorrale see, et kõik on ühes, siis ei tunne end keegi lojusena (kuigi see “mehed vs lojused” on mu jaoks nii veider, et kas keegi üldse mõtleb nii? Ma pole kunagi end kehvemini tundnud või mõelnud sellele, et meestel on see elu ikka luksus, saavad üksi rahus oma häda teha 😅) kuigiii noh, ilmselt ka siis oleks kellelgi vingumist, et omg, privaatsust pliiiiiz, aga sellegipoolest arvan ma, et see pole küll asi, mida probleemi alla liigitada. 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga