kehast ja kaalust

Hmm, millest alustada? Olen saanud mitmeid küsimusi, et kirjutaksin toitumisest ja kehakaalust. Kui nüüd päris aus olla, siis mul pole midagi erilist kirjutada. Seda sellepärast, et tänaseks olen ma oma kehaga rahul. Rahul sellesmõttes, et enamus riided istuvad ilusti seljas ja peeglist vaadates end silm puhkab. Mul ei ole hiigelsuur ego, see on lihtsalt reaalsus. Ma küll ei näe välja selline, nagu oma kaugetes unistustes ette kujutan, aga ma olen rahul. Muidugi pürgin ma sinnapoole, et saada oma keha selliseks nagu ta oli enne kahte last, kuid hetkel olen ma selles etapis, kus ma enam ei kiirusta. Sellises punktis, kus ma arvan, et oleks aeg asja rahulikumalt võtta. 

2014 suvel kaalusin ma 78kg. Ma pole kunagi nii palju kaalunud. No välja arvata siis, kui ma lapseootel olin. Siis kaalusin 86kg. 😀 4 kuuga võtsin ma kõndides alla 15kg ning minu kaal oli 63kg. Ma olin juba siis rahul ja mõtlesin, et ei hakka enam rapsima. Läheb ajaga see kaal alla ja kõik loksub paika. Siis aga tuli kiitustemeri, komplimendid ja noh.. ma lasin end veits käest ning kaalusin üks hetk 69kg. Selline kaal oli siis 2015 aasta suvel. Sügisel aga tuli aeg, mil pidi jälle kõndima natuke pikemat maad- lasteaiaaeg ju! Üsna varsti sain ka tööle- füüsiline töö ja kaal hakkas jälle langema. Muidugi üheks suureks abimeheks oli Orgu ja see, et liitusin tema väljakutsega. No teate küll, see, kus ta blogijaid otsis. Ma tänaseks pole enam üldse seal Orgu kodulehel käinud ega midagi teinud. Imelik, kuidas kunagi keha sundides see tervislik toitumine ja liikumine üldse ei tulnud, kuid nüüd tuleb see toitumine nii elust ja enesest. Muidugi ei toitu ma 100% tervislikult. Vahel meeldib ikka pattu teha (mine vaata mu instasse, seal mu kõik patud üleval :D). Aga ma olen täna kaalus, millest ma poleks pool aastat tagasi unistanud- 58/59kg vahel kõigub. Enne mõlemat last kaalusin ma 53-54kg. Supper ju!

Mis ma tänapäeval olen märganud rohkem, on see, et noored neiud muretsevad liigselt oma kehakaalu pärast. Ma olen nõus, et oma kehaga peab tegelema, kui sa ei tunne ennast oma kehas hästi. Ma olen nõus, et iga inimene seab omale eesmärgid, mida ta saavutada tahab. Ma ei propageeri inimesi olema laisad ja võtma endale suhtumise “ah vahet pole, palju kaalud, sa elad ainult korra, ära raiska oma elu sellele”, aga ma tahan öelda seda, et tänapäeva iluideaalid on nii kõrgele seatud. Mina neid taga ei aja. Piltidel näen ma enamvähem välja, aga kui õhtul magama lähen, valguvad mu voldid ikka voodile laiali. Ma üldse ei põe. 😀 Ma võtan rahulikumalt, sest mu keha on hetkel seal, kus ma tunnen end hästi. 

13 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga