kehast ja kaalust

Hmm, millest alustada? Olen saanud mitmeid küsimusi, et kirjutaksin toitumisest ja kehakaalust. Kui nüüd päris aus olla, siis mul pole midagi erilist kirjutada. Seda sellepärast, et tänaseks olen ma oma kehaga rahul. Rahul sellesmõttes, et enamus riided istuvad ilusti seljas ja peeglist vaadates end silm puhkab. Mul ei ole hiigelsuur ego, see on lihtsalt reaalsus. Ma küll ei näe välja selline, nagu oma kaugetes unistustes ette kujutan, aga ma olen rahul. Muidugi pürgin ma sinnapoole, et saada oma keha selliseks nagu ta oli enne kahte last, kuid hetkel olen ma selles etapis, kus ma enam ei kiirusta. Sellises punktis, kus ma arvan, et oleks aeg asja rahulikumalt võtta. 

2014 suvel kaalusin ma 78kg. Ma pole kunagi nii palju kaalunud. No välja arvata siis, kui ma lapseootel olin. Siis kaalusin 86kg. 😀 4 kuuga võtsin ma kõndides alla 15kg ning minu kaal oli 63kg. Ma olin juba siis rahul ja mõtlesin, et ei hakka enam rapsima. Läheb ajaga see kaal alla ja kõik loksub paika. Siis aga tuli kiitustemeri, komplimendid ja noh.. ma lasin end veits käest ning kaalusin üks hetk 69kg. Selline kaal oli siis 2015 aasta suvel. Sügisel aga tuli aeg, mil pidi jälle kõndima natuke pikemat maad- lasteaiaaeg ju! Üsna varsti sain ka tööle- füüsiline töö ja kaal hakkas jälle langema. Muidugi üheks suureks abimeheks oli Orgu ja see, et liitusin tema väljakutsega. No teate küll, see, kus ta blogijaid otsis. Ma tänaseks pole enam üldse seal Orgu kodulehel käinud ega midagi teinud. Imelik, kuidas kunagi keha sundides see tervislik toitumine ja liikumine üldse ei tulnud, kuid nüüd tuleb see toitumine nii elust ja enesest. Muidugi ei toitu ma 100% tervislikult. Vahel meeldib ikka pattu teha (mine vaata mu instasse, seal mu kõik patud üleval :D). Aga ma olen täna kaalus, millest ma poleks pool aastat tagasi unistanud- 58/59kg vahel kõigub. Enne mõlemat last kaalusin ma 53-54kg. Supper ju!

Mis ma tänapäeval olen märganud rohkem, on see, et noored neiud muretsevad liigselt oma kehakaalu pärast. Ma olen nõus, et oma kehaga peab tegelema, kui sa ei tunne ennast oma kehas hästi. Ma olen nõus, et iga inimene seab omale eesmärgid, mida ta saavutada tahab. Ma ei propageeri inimesi olema laisad ja võtma endale suhtumise “ah vahet pole, palju kaalud, sa elad ainult korra, ära raiska oma elu sellele”, aga ma tahan öelda seda, et tänapäeva iluideaalid on nii kõrgele seatud. Mina neid taga ei aja. Piltidel näen ma enamvähem välja, aga kui õhtul magama lähen, valguvad mu voldid ikka voodile laiali. Ma üldse ei põe. 😀 Ma võtan rahulikumalt, sest mu keha on hetkel seal, kus ma tunnen end hästi. 

Kommentaarid

 1. Anonüümne says:

  Inspireeriv. Aitäh 😉 Minu kaal hetkel 75 eelmine nädal oli veel 77kg.Joon sidrunivett ja peale 18:00 ei söö. Vist toimib.
  Aga sina näed super välja!!

 2. Anonüümne says:

  Oijah, välimus on muidu enam-vähem aga need juuksepikendused küll väga võltsid ja jubedad. Praegu on moes lühikesed juuksed, miks kasutad neid pikendusi?
  Eriti koledalt on need sellel pildil näha, kus küljega peegli ees oled..
  Ei tahtnud solvata 🙁

 3. Anonüümne says:

  Kas sul on rasedusest venitusarme ka? või määrisid end rasedusel ajal millegagi vm? Kas kõht on tagasi normaalseks läinud? Mul mingi meha hirm, et äkki mul kõht jääb “pehmeks” jne 😀

 4. Jane Almers says:

  Mingid armid ikka on, aga neid nii vähe õnneks näha. Kaalukaotusega pm nähtamatuks muutunud. Ei määrinud 🙂 mul kõht pisut pehme, aga trenniga saab kindlasti korda.

 5. Anonüümne says:

  Väga super näed välja!
  Minu enda kehakaal kõigub jubedalt, olen 175cm ja kaalun vahemikus 61-66 esmaspäeval võin olla 61 ja nt paar päeva hiljem juba 65, kuigi välimusest pole absoluutselt arusaada seda… Ei ole isegi tundnud, et teksad väiksed oleks, kuigi need ei ole isegi venivast riidest… Kuigi olen saleda kehaga tekitab ikka selline muutus stressi, võta näpust… keegi pole ideaalne 🙂
  Jõudu ja jaksu Jane!

 6. Anonüümne says:

  Ma olen 171 cm ja Orgu lehel näitas mulle ideaalkaalu 61 😀 aga muidu kaalun ka 58-59 (sama mis enne sünnitust) ja kui söön nö rämpstoitu, snäkke, siis 60-61. Ja oled väga ilus ja miskit pole viga 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]