Määratlemata

10 asja, mis muutuvad peale lapse sündi

Minul on kaks last ja kõik need 10 punkti olen kujundanud selle järgi, kuidas minu elu on muutunud peale laste saamist.
 
1. Sinu voodi ei ole enam sinu püha paik. Voodi on viimane koht, kuhu ma minna tahan, sest sinna tulevad lapsed alati järgi. Õhtul panen ma nad oma vooditesse magama kuid hommikul tõustes, on nemad esimesed, keda enda kõrval näen, sest kuidagi on nad oma tee ikka minu voodini leidnud. Ja kui ma sealt öösel põgenen, et nad saaksid rahus seal magada, kuulen ma teisest toast ikka nende virinat, sest nende kahe jaoks on see ilmatu lai voodi ikka väike. 
 
2. Sa saad korralikult süüa ainult siis kui lapsed magavad. True! Vahet pole, kas lapsed on oma hommiku-, lõuna-, või õhtusöögi ära söönud, nad on endiselt näljased. Nemad lõpetavad oma söömise ja kui ma arvan, et on hea aeg enda kõhtu täita, tulevad nad minu juurde ja tahavad ka selle toidu ära süüa. Seega on lausa pühaaeg minu jaoks aeg, mil lapsed magavad. Nad on täitmatud!
 
3. Sa oled nii kõhnaks jäänud! On lause, mida ma väga tihti kuulen. Aga muidugi kui lapsed kõik käest ära söövad. 😀 
 
4. Sa omandad üheaegselt mitu ametit. Jah, tänaseks olen ma ametlikult pesupesija, koristaja, kelner, kokk, nõustaja, ehitaja, tõstja, kloun, uneraamat, laulja. Kahju, et neid ameteid ei loeta eelneva töökogemuse hulka. 😀
 
5. Sa viitsid ennast vähem korda teha. Minu puhul on nii, et mida suuremaks lapsed saavad, seda rohkem viitsin ma end korda teha, sest samal ajal ma ei pea jälgima, et keegi kuskil kassi piinab või köögis midagi põlema paneb. Aga kui lapsed pisemad, siis võis küll peeglisse vaadates šoki saada, sest pole nii hirmsat vaatepilti näinud veel. Asi ei olnud selles, et ei viitsiks vaid pigem väsimuses. 
6. Põhimõtted, arvamused ja tõekspidamised muutuvad. Selle punkti all võikski lobisema jääda, sest mul on nii palju öelda ning oma põhimõtteid ja arvamusi olen ma väga palju muutnud peale laste sündi, aga lühidalt öeldes- mõistus on omal kohal ja sa näed maailmapilti laiemalt!
 
7. Sinu igapäevasteks kaaslasteks saavad igasugused kehavedelikud ja lõpuks hakkad sa seda normaalseks pidama ehk sa kannatad rohkem rõvedusi. 😀 Tõsi, mis tõsi. Tänaseks on mind täis tehtud oi oi kui mitmel korral ja mu silmad on ära käinud ka kõige õudsamates kohtades ning kui mõni inimene uhkeldab, et tema piir alkoholiga on kõrge ning vägagi talutav, siis mina saan uhkusega öelda, et kannatab muid vedelikke. 😀
 
8. Sinu telefoni uputavad mängud nagu “Disney world”, “Ice age village”, “Farm away” jne. Ehk huvi igasuguste mängude vastu kasvab, sest su maailm hakkab lapsestuma. Neid mänge mängin ma muidugi ise! 😀 
 
9. Sind ei taheta enamjaolt kuhugi, sest “lastega pole üldse lõbus”. Jah, aina kurvemaks teeb mind tõsiasi, et sind ei kutsuta peaaegu kuhugi, sest sul on ju lapsed. Aina kurvemaks teeb mind tõsiasi, et tänapäeva ühiskond (mitte muidugi kõik inimesed, ei üldista) omab inimesi, kelle ainsaks ajaviiteks on end laua alla juua ning lapsed on lihtsalt ühed veidrad olevused, kes kuuluvad mänguväljakule ja just sinna nende vanemad peaksidki nendega jääma. 
 
10. Sa muutud paremaks inimeseks! Jah, mina olen muutunud paremaks inimeseks. Kasvab vastutustunne, kohusetunne, sõbralikkus, mõistmine, hoolivus- need kõik on ju ühed väga head omadused, mida pisike inimlaps saab oma vanematele kinkida. 
 
Olgem ausad, neid asju on mitu korda rohkem, mis peale lapse/laste sündi muutuvad- kas siis paremaks või halvemaks. Võtame kõike läbi huumoriprisma, siis on elu üks lill 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga