***

14+6 ja ämmaka visiit

Ma olen ikka peast totaalselt rase! Seda ütles mulle täna minu ämmaemand, kui kabineti uksest sisse astusin. Ma olen viimasel ajal täiega hajameelne. Üks päev kutsusin koera, aga teine lebotas hoopis minu kõrval, järgmisel päeval tahtsin telefoni laadima panna.. koera jalutusrihmaga. Täna võttis ämmaemand minuga hommikul ühendust ja küsis, kas ma unustasin visiidi ära. Ma küsisin, et mis visiidi, mul see ju esmaspäeval. Seejärel lugesin meie kirjavahetuse läbi ja tõesti, oligi aeg tänaseks. 
 
Kuna ma väga ei tahtnud edasi lükata, siis ta leidis mulle tänaseks ikka uue aja. Käisin tema juures ju alles 2. veebruar ning uus aeg oleks alles olnud 7. aprill. Lisaks sain väga asjaliku infot arstilt täna ning vereanalüüside tulemused. Nüüd on teada, miks ma pidevalt minestama hakkan, pea ringi käib, väsimus ja jõuetus peal on. Rauapuudus! Lisaks selgus analüüsidest, et mul on ka vedelikupuudus. Viimasest olin ma tegelikult teadlik, sest söök ja jook ajavad mind oksele. Seletasin seda ka ämmakale, aga no.. ütles, et peab sundima, pole midagi teha. Iiveldamine ja oksendamine on raseduse üks normaalne osa. Kaalust olen ka pea kolm kilo alla võtnud, mille kohta arst midagi ei öelnud. 
Egas seal midagi, nüüd peab rauatablakaid neelama hakkama ja palvetama, et kõik saab korda. Ämmaemand seletas, et raseduse ajal on rauapuudus tegelikult täiesti ok nähtus, aga kuna mul raseduse nii alguses juba selline probleem on, siis tema jaoks oli see murettekitav. 
 
Ma lootsin, et saan nööbi südamelööke ka kuulata, aga seda ei tehtud. Ehk järgmisel korral siis.
Sain vähemalt veidraid küsimusi küsida. Näiteks seda, et miks öeldakse, et käsi ei tohi üle pea tõsta. Ta vastas, et eks see vanarahva jutt ole, aga ta ei soovitanud eriti asju üle pea tõsta. Näiteks kui kuskile kõrgele on vaja midagi panna, et siis kaua käsi üleval ei hoiaks. 
Teine asi, mida ma küsisin, oli seotud suitsetamisega. Ma ise ei suitseta, aga kuna sellest on nii palju juttu olnud, siis mõtlesin ise uurida. Mis ma ikka neid “naised facebookis rääkisid” jutte kuulan. 
Küsisin, et kui lapseootel naine jätab suitsetamise päeva pealt maha, kas see kahjustab loodet. Ta vastas, et see on vale jutt!
 
Järgmine visiit tema juurde on 12. mai, samal päeval on looteanatoomia ja siis saame ka suure tõenäosusega teada, kas tulemas on poiss või tüdruk. 

13 thoughts on “14+6 ja ämmaka visiit”

 1. Ma ise soovitaks võtta sul biomultit. Ise olen alates raseduse algusest võtnud seda ja kõik on alati tänu neile korras olnud 🙂

 2. Hmm, ma ei saanud aru. Ta ütles, et see käte üle pea tõstmise keeld on vanarahva jutt, aga ise soovitas ka seda mitte teha? Ehk sel ikkagi pole mingit loogilist selgitust, aga kuna kogu aeg on nii soovitatud, siis ta soovitab ka? 😀

 3. Ma vist ei seletanud väga arusaadavalt. Ämmakas ütles, et see pigem vanarahva jutt, selles mõttes, et nt öösel sa ei saa ju kontrollida seda, kas paned käed üle pea või ei. Käsi võib üle pea panna, nii palju, kui süda ihkab. Ta soovitas, et kui ma midagi rasket kuhugi kõrgele tahan panna, siis teeksin selle pigem kiirelt ära, kui et seisaksin ja hoiaksin midagi üle pea. 🙂

 4. rasedus on puhas rôôm nagu ôeldakse, millest mina aru ei saa 😀
  esimesed kuud iiveldad, siis muutud paksemaks ja lôpus niii raske… no väga suur rôôm 😀
  aga küll môôda làheb! kui algul kg kaotad, pole hullu. pärast teed tasa!
  ilusat kasvamist 😊

 5. Su viimased 4 sõna – ehk siis ikkagi parem oleks, kui ei tõsta käsi üle pea, sest vanarahvas juba ütles nii? 😀 ehk siis pole hullu, kui kogemata läheb (nt öösel), aga tahtlikult ära ikka pane käsi üle pea?

 6. eee ok.. nüüd on akward olukord 😀 Point pole lihtsalt selles, et käed üle pea oleks. Hoia palju tahad neid üle pea, kasvõi 24/7, aga kui sul samal ajal midagi rasket käes on, siis võiks seda raskust üle pea hoida võimalikult vähe. 😀 Kui sa nüüd ka aru ei saanud, siis ma ilmselt pole parim seletaja. 😀

 7. Jaa, hakkan juba vaikselt aru saama. 😀 aga miks ta ütles-mõtles, et üle pea ei tohiks raskusi tõsta, kui tegelikult kuidagi ei tohiks rasedad raskuski tõsta? Või ta mõtles, et üle pea raskuse tõstmine on täiesti välistatud, aga niisama normaalses käte asendis raskuste tõstmine pole nii hull kui üle pea? Et kui on vaja raskusi tõsta, siis pigem tee seda normaalses asendis, mitte üle pea?

  (Kui ma oleks rase, siis ma tüütaks oma ämmaemandat, aga ma ei ole. Seevastu on maailmas paljude elukutsete esindajaid, kellele ma saan enda küsimusega närvidele käia ja ma teen seda kogu aeg. Ilmselt olen ma EMTAs kuskil mustas listis, sest ma väga tihti uurin, et AGA MIS SIIS SAAB, KUI… Enamasti need küsimused on seotud mitte kõige eeskujulikuma kodaniku käitumisega, aga ma tahan teadaaaa 😀 )

 8. Kas sa oma toitumise vaatasid ka ikka üle ehk sööd nüüd edaspidi rohkem rauarohkeid toite ka, mitte ei looda lihtsalt rauatablettide peale? Kofeiin viib näiteks rauda kehast välja, coca sees on ka seda (pidi su lemmikjook olema :D). Kindlasti ürita ikka oma teadlikkust rauarohketest toiduainetest ka tõsta ja oma ning oma pere toidulauda parandada, et hiljem lastel ka ei tuleks rauapuudust. Edu!

 9. Jah, loomulikult söön ma rohkem rauarikkaid toite. Coca on tõesti üks lemmikjook, aga seda ajal, mil ma rase polnud.

  Minu silmaring on laiem, kui sa arvata oskad. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga