***

24+5, töötuba ja lastekaitsepäev

Jõudsime koju. Kuigi erilisi plaane tänaseks polnud, oli päev tegemisi täis ja ma olen üpris väsinud.

Alustame sellest, et ma tõusin juba enne kella seitset üles. Ei saanud magada, avasin silmad ja härra vaatas vastu. Ta oli juba viiest saadik üleval. Ei tea mina, miks.

Mul oli täna günekoloogi juures aeg. Kui ma Paides ühe asjaga ei harju vist never ära, siis on selleks arstide süsteem. Et saada logopeedile, pidin saama perearstilt saatekirja kõige pealt lastearstile, minema selle juurde ja siis saama temalt omakorda saatekirja, et saaks logopeedi vastuvõtule. Samas, kui Tallinnas sain perearstilt saatekirja ja ise valisin, millal ning millise logopeedi vastuvõtule lähen. Lihtsalt saatekiri kehtib teatud aega ja selle aja jooksul peab visiit toimuma.

Ja mis veel on huvitav, et kui ma olen lastega saatekirjadega arstil käinud, siis pealinnas ei pidanud ma iial maksma visiiditasu. Mitte, et mul oleks kahju maksta, aga see on lihtsalt uus nähtus minu jaoks. Siin peab maksma. Vahet pole, kas sul on saatekiri või mitte. Tallinnas ei pidanud kunagi. Isegi mitte EMOs. Aga siin peab. Ma ei tea, millest selline erinevus tuleb.

Rasedusega arvele võtmisega oli ka siin naljakas lugu. Helistasin mina registratuuri, ütlesin, et soovin ämmaemanda juurde end kirja panna. Et enne olin Tallinnas arvel, aga kuna kolisime Paide, sooviks siia üle tulla. Registratuuri tädi küsis minult, et kas ma olen rase. 😀 Vastasin jaatavalt, kuigi minu sarkasmilist iseloomu teades, oleks tahtnud öelda: “Ei, mulle meeldib niisama ämmaemandate juures käia!”

Mis veel väga veider minu meelest on, on see, et ma proovin mai algusest saadik lastele silmaarsti siia saada. No selline tavaline kontroll. Helistasin mai alguses, öeldi, et pole vabu aegu ja helistaks mai lõpus tagasi. Helistasin. Öeldi, et ei ole aegu, helistaks täpselt 1. juuni. Küsisin ka, et kui tõenäoliselt ma selle aja essal juunil saan, et enne olen ju juba kaks korda helistanud ja tuhkagi. Ütles, et kindlasti saan, lihtsalt sellel kuupäeval pean helistama.

Täna oli siis see 1. juuni. Kui mul niikuinii seal majas günekoloog oli, siis peale seda visiiti läksin registratuuri, kahmasin oma märkmiku ja laste id-kaardid välja ning ütlesin, et sooviks silmaarsti juurde aegu panna. Sealt öeldi mulle, et sorry noh, ajad täis, otsige mujalt. 😀 Oleks võinud siis juba mai kuus öelda, et Paidesse ongi raske saada silmaarsti juurde ja et peab mujale aega vaatama.

Günekoloogi juurde pidin ma minema täna sellepärast, et nad mind ämmaemanda juurde suunaks. Otse ei pidavat ämmaka vastuvõtule saama.

Oeh, ma vist olen lihtsalt mugav ja nõudlik inimene. Või kujutan endale ette, et kogu see süsteem siin veider on. Teate ju küll minu suhteid arstidega. 😀

Igatahes on beebiga kõik jumala tip-top. Süda lööb ilusti, liigutab aktiivselt. Juurde olen võtnud ka paar kilokest, mis pole üldse paha ju. Kõht kasvab mühinal, aga kilodes see nagu ei kajastu. 😀

Peale günekoloogi pidin minema Töötukassasse. Lasin konsultandil end töötuppa kirja panna. Kuigi jah, minust mingit töötegijat pole enam, aga kuna mul aega laialt, siis võin käia ja kuulata ju. Ega see tükki küljest ei võta. Seal ma kuidagi targemaks ei saanud. Räägiti tööturust, motivatsiooni- ja kaaskirjast, cv-st. Sellised tavalised asjad, mis tööotsimise juurde kuuluvad.

Kunagi, kui ma töötukassas veel arvel ei olnud, jäi mulle inimeste juttude põhjal mulje, et töötukassa on koht, kus sa ennast arvele võtad ja siis istuvad seal ühed pahurad ja mossis tädikesed, kes sind igale poole proovipäevadele ja tööle saadavad. Tahad sa või mitte, pead minema!

Tegelikult ei olegi asi nii hull. Tallinnas oli jumala lebo. Läksid kohale, viskasid allkirja ja head aega. Vahepeal küsiti, et kuidas selle tööotsimisega läheb, aga muidu oli nagu kõik täiesti kökimöki.

Paides ka midagi hullu pole, aga siin tunnevad inimesed rohkem sinu ja su soovide vastu huvi. Nad tõesti tahavad, et sa saaksid teha tööd, mis sulle meeldib. Nad annavad häid soovitusi ja motiveerivad. Mina saan ehk endale ühe laheda koolituse ja saan hakata tegema tööd ka laste kõrvalt. Mul tekkis paar ideed, mida täna oma konsultandiga arutasin. Lähiajal pean minema ettevõtluskonsultandi vastuvõtule nõustamisele ja juuni lõpus selgub, kas ja mis edasi saab. Kas ma saan soovitud koolitusele või mitte. Pean enda jaoks väga selgelt läbi mõtlema, kuidas, mis, kus, kes.

Kuigi ma olen põhjalikult kaalunud ja mõelnud ning jõudnud järeldusele, et see on miski, mida ma tahaksin teha. Ma hetkel ei hakka hurraatama, mis see on, sest noh.. äkki sõnun ära. Kui miskit toimuma hakkab, siis hoian teid ka asjaga kursis.

Konsultandile mu idee küll meeldis, aga samas arvas ta, et ma olen veel noor ja las ma naudin lastekasvatamist, rasedust, suve ja noorust.. Mis ma ikka sinna tööle trügin? Aga ma ütlesin talle, et ma ei taha end päris koduseinte vahele naelutada ja millegagi tahaks ikkagi tegeleda. 😀

4 thoughts on “24+5, töötuba ja lastekaitsepäev”

  1. Töötukassa igalpool erinev vist. Ma Jõgeval arvel olin, siis sokutati pidevalt töökohti, mille nõuetele ma ei vastanud (vene keele oskus, juhilubade olemasolu jne,). 😁 Või siis pakuti tööd teise linna, tööpäeva algusega 5-6 hommikul 😂 Ilma autota ja bussid ei liigu nii vara ju 😀

  2. ega Paide pole 10 inimesega suvaline küla, kus saab homseks lapsele silmaarsti aja- nii nagu pealinnas on ka seal oma järjekord
    Töötukassast – “tegelikult ei olegi asi nii hull. Tallinnas oli jumala lebo. Läksid kohale, viskasid allkirja ja head aega” – ma ei tea, mul küll nii polnud, anna aru kuhu oled CV saatnud, mis vastati jne.jne

    1. Loomulikult ei ole, ma pole seda väitnudki, aga minu jaoks lihtsalt veider. Võiks kohe öelda, et polegi saada vabu aegu ning tasuks mujalt otsida. Mitte öelda, et helistaksin järgmisel kuupäeval ja kui helistan, lükatakse seda aega jälle edasi. Samas, võiks kohe öelda, et asjad ongi täpselt nii, et pole aegu pakkuda lähima 3 kuu jooksul. 🙂

      Eks kogemused olegi erinevad. Ühel lebom kui teisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga