Määratlemata

5 kohta, mida sooviksin külastada

Käes on kolmas päev, mis tähendab järgmist postitust väljakutses. Sellel korral on vajalik kirja panna 5 kohta, mida sooviksin mina külastada. Oh jeerum, neid on kindlasti rohkem, sest ma olen käinud ainult Soomes. Isegi Hiiu- ja Saaremaale pole ma jõudnud, aga  vot põhjanaabritel olen külas käinud juba. 

Mu süda ihkab väljamaale. Maailm on täis erinevaid ilusaid, põnevaid ja seiklusrohkeid kohti, kuid enne tahaks oma pisikese kodumaa läbi käia. Siin on nii palju ilusaid kohti, mida külastada. Ma isegi ei mõtle ühelegi välismaa reisile. Tõesõna. Minu soov on külastada kõige pealt Eestimaa ilusamaid paiku. Kui see kunagi tehtud saab, kiikan kindlasti ka üle piiri.

1. Viivikonna. Mind ajavad lausa pöördesse sellised mahajäetud, natuke kummituslikud ja hirmutekitavad kohad. See annab kuidagi omamoodi adrenaliini. 
pildi allikas: link!
pildi allikas: link!
pildi allikas: link!

2. Taevaskoda. Ma olen ilge looduse fänn. Mu ema ütles, et olen Taevaskojas väiksena käinud. Ma ise seda ei mäleta, seega oleks üsna fun seda kohta uuesti külastada ja midagi peale seda ka mäletada. Suvel käisime vanaemal ja vanaisal Põlva lähedal külas ning nende kodust Taevaskojani oli mingi 5-6km, aga ajanappuse tõttu me seda kohta ei külastanud. Järgmisel suvel tahaks seda teha.
pildi allikas: link!
pildi allikas: link!

3. Sangaste loss. Juba ainuüksi pildid jätavad sellest kohast võluva ja maagilise tunde. See on justkui muinasjutuline loss. See oleks koht, kus ma tahaks isegi abielluda. Tunda ennast elus ühe korra printsessina. 
pildi allikas: link!
pildi allikas: link!
pildi allikas: link!

4. Saaremaa. Ma ei tea, mis, aga miski mind sinna tõmbab. Ahjaa, ma olen lummatud tuuleveskitest. 🙂
pildi allikas: link!
pildi allikas: link!

5. Haapsalu. Täiskasvanu eas käisin ja olin, aga nii vähest aega, et külastaks uuesti, uuriks rohkem maad ja meenutaks lapsepõlve, sest just siis sai Haapsalus veedetud ühed khuulimad ajad. Mäletan, et seal sõitsin ma esimest korda rulluiskudega. Kukkusin ka nendega just seal esimest korda ja isegi arvasin, et jään invaliidiks. Seda kõike Haapsalus ja esimest korda.
pildi allikas: link!
pildi allikas: link!

Tunnistan, et viienda juures hakkasin juba mõtlema, et millist paika ma veel külastada sooviksin. Kasutasin peaaegu isegi Google abi. Võibolla on ehk teil soovitada kohti, mida võiks üks rahuotsija ja loodusearmastaja külastada? 

10 thoughts on “5 kohta, mida sooviksin külastada”

 1. Kindlasti soovitan käia Taevaskojas! Seal on nii ilus ja rahulik, kui palju rahvast ei ole. Paar aastat tagasi käisin, jäime kohe kaheks-kolmeks päevaks sinna lähedusse jaanalinnufarmi telkima. Farm ise oli juba nii lahe elamus, aga kahjuks ei mäleta ei farmi nime ega täpset asukohta…

 2. Olen kõigis neis kohtades käinud, soovitan Saaremaad. Kui peaksid minema siis suht mere ääres on üks kämpingu koht, äkki oli Tehumardi. See on ülimõnus, lastel ka kindlasti lahe seal.

 3. Käisin suvel Ungru mõisa varemeid vaatamas ja oli ikka vinge küll. Seal saab ka vägevaid pilte teha.
  Saaremaal soovitan käia Üügu panga, Maasi ordulinnuse varemete, Panga panga (ja ka Angla tuulikute) juures. Mina peatusin Saaremaal Ninanuki metsaonnis. Me ei hakanud telki püsti panemagi, vaid seal samas lakas kannatas magada 🙂
  Ka mina olevat väiksena mitu korda Taevaskojas käinud, aga ei mäleta midagi. Sooviks ka sinna uuesti minna. Samuti mõlguvad mul veel mõtteis Rummu karjäär, Jägala juga, Patarei vangla ja Hinni kanjon.

 4. Soovitaksin Eestimaa rabasid ka külastada, tohutult kaunid 😊
  Minu lapsepõlve kodulähedal asub Valgejärve loodusõppe ja -matkarada näiteks.

 5. Soovitaksin Eestimaa rabasid ka külastada, tohutult kaunid 😊
  Minu lapsepõlve kodulähedal asub Valgejärve loodusõppe ja -matkarada näiteks.

 6. Peipsi äär, suvel Kauksi rand, Mustvee, 7km pikkune külatee, Kasepää. Hoopis teine maailm 🙂

 7. Haapsalus on hea! See on mu sünnilinn, näiteks promenaad ja aafrika rand olid meie lapsepõlve gängi pärusmaa 😀 Suvel on seal eriti ilus kui Kuursaali juures roosid õitsevad…rromaniline 😉 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga