Mähkmemajandus

Sponsoreeritud

Nagu arvata võite, keerleb kogu minu elu hetkel lutipudelite, luttide, mähkmete ja üldse laste ümber. Minult on mitmel korral küsitud asjade kohta, mis on seotud beebi kasvatamisega ja väikelastega.

Täna tahaksin ma kirja panna kõik oma mõtted mähkmemajanduse kohta, sest see on üks väga oluline teema, kui peres on kasvamas beebi.

Milliseid mähkmeid kasutab meie beebi? 

Ma hakkasin juba kirjutama “milliseid mähkmeid me kasutame?”, kui mulle meenus, et ma ei ole meie-tüüpi ema.

Pean tõdema, et mul ei olnud koju ühtegi mähet ostetud, kui beebiga koju saime. Enne poodiminekut meenus aga, et Moony mähkmefirma (link!) oli mulle mingi aeg saatnud kaks pakki mähkmeid – üks vastsündinule, teine 4-8kg kaaluvale imikule.

Üks tüütu poeskäik jäi tänu olemasolevatele mähkmetele ära, sest olles just koju saabunud, oli poodiminek viimane asi, mida teha oleks tahtnud.

Kasutasime Moony mähkmeid vähem kui kuu aega ning järgmisena võtsime ette Pampersi omad.

Pampersi omadega ei ole ma aga absoluutselt rahul – hakkavad kiiresti lekkima. Alguses arvasin, et Kristofer pissib lihtsalt liiga palju ja mähe ei pea vastu, aga siis hakkasin veel tihedamalt mähet vahetama ning ikkagi olid selja peal ning külgedel väikesed märjad loigud. Asi ei olnud ka selles, et mähe liiga lõdvalt ümber oleks.

Üks hetk avastasin, et Kristoferil on punetus mähkmepiirkonnas. Ma ei olnud kindel, kas asi on mähkmes või lihtsalt punetab. Hakkasin kasutama uuesti Moonysid. Neid suuremaid, mis saadeti, sest nüüd ta kaalub juba üle viie ja poole. Lähevad ilusti jalga. Samal ajal määrisin muidugi ka arsti kirjutatud kreemi. Lööve kadus ning mõtlesin puhtast uudishimust katsetada – hakkasin uuesti Pampersit kasutama ning lööve tuli tagasi. Asi selge. Vahetasin tagasi Moonyde vastu.

Lisaks sellele, et Pampersi omad lekkisid ning tekitasid nahaärrituse, on nendel juures ka veider keemiahais!?

Moonydega olen ma igatahes väga rahul – ei leki, lõhnatud ja võrreldes Pampers mähkmetega, on nad ka väga pehmed. 

Mul on teile ka üks sooduskood jagada – ostukorvis kasutage koodi BRILLANTE ja saate -10% alla. Nende veebipoodi saad siit (link!).

Kuhu kasutatud mähkmed visata?

Mitte ühegi lapsega ei ole ma pidanud vajalikuks kasutada mähkmekonteinerit, kuid olles täna ühe sellise omanik, siis pean endalt küsima, miks ma varem pole seda majapidamisse varunud?

Babycity saatis meile selle Tommee Tippee mähkmekonteineri (link!ning mul on ainult kiidusõnu jagada. Kui aus olla, siis tõesti, ilmselt ise ei oleks ma seda ostnud, hind on minu jaoks krõbedavõitu, aga kui ta nüüd meie majapidamises olemas on, on mul lausa rõõm seda kasutada.

See mähkmekonteiner on tõhus ja hügieeniline abivahend kasutatud mähkmetest lahtisaamiseks, vabastades eluruumid ühtlasi ka ebameeldivatest lõhnadest ja pisikutest.

Mähkmekonteinerit on väga lihtne kasutada – asetan kasutatud mähkme sisse, keeran sulgemismehhanismi nuppu maksimaalselt kaks korda. Nii on iga mähe pakitud antibakteriaalsesse kilesse ja õhukindlalt suletud. Kui konteiner on täis, on pakitud mähkmetest moodustunud nn mähkmekett.

Kui ma hakkan mõtlema nendele aegadele, mil Hendrik või Raimond veel mähkmelapsed olid, siis tõesti – tundsin kodus tihti ebameeldivat haisu, sest imiku kaka ei lõhna ju kes teab kui roosiliselt vaid seda on ikka korralikult tunda. 😀

Mähkmekreemid 

Kõige parem ravi pepule on õhuvannid. Neid me proovime teha nii palju kui võimalik. Kuna punetus Kristoferi pepul oli üks aeg nii hull, kirjutas perearst Sibicort kreemi. See oli minu jaoks juba tuttav kreem – kunagi määrisin seda ka Hendrikule ja Raimondile. Selle kreemiga tõmbus nahaärritus väga kiirelt tagasi ning tavalise mähkmekreemina olen siiani kasutanud Sudocremi – mul jagub ka selle kreemi kohta ainult kiidusõnu ja olen varasemalt teiste lastegagi seda kasutanud.

Linea Mammababy tüdrukud saatsid mõnda aega tagasi Kristoferile väikese kingituse, kus sees oli ka mähkmekreem – seda me veel kasutanud ei ole, kuid proovime kindlasti järgi.

Niisked salfakad – jah või ei?

Kindel ei! Ma olen kahe käega vee poolt. Esiteks on niisketel salfakatel jube rõve hais juures ja teiseks – ühe korra kasutasin Kristoferil ja lõi naha punetama jälle. Igal võimalusel proovin vee all pepu pesta või üle loputada.

Ütleme nii, et see mähkmemajandus on ikka kohati väga keeruline teema – beebinahk on ju nii hell ning vahepeal on raske leida asju, mis 100% sobiksid. Ma juba ootan, millal see mähkmeaeg läbi saab. 🙂

Kommentaarid

  1. anzelika says:

    Miks ei kasuta korduvkasutatavaid riidest, bambusest, marlist mähkmeid..on palju erinevaid variante. investeering on suurem vaid alguses, lõpparvestuses tulevad riidest mähkmed soodsamad. Tavalised mähkmed on ühed kauemini ja raskemalt kõdunev materjal yldse.
    Võiks mõelda enda mugavusest kaugemale… Nõukaaegsed lapsed koik marlide pääl yles kasvanud ja ei ole meil häda midagi..:)

    • Jane Almers says:

      Asi ei ole selles, et marlide peal üles kasvanud lastel midagi häda oleks. Asi ongi ainult mugavuses – kuna mul hetkel ei ole niigi võimalik kodus pesu pesta, siis ma ei hakka isegi mõtlema taolise mähkmevariandi peale. 🙂

  2. Ansa says:

    Mina kasutan näiteks neutral’i niiskeid salfakaid – lõhnatud ja ei jäta midagi kleepuma. Minumeelest väga okeid, kuigi jah veidikene krõbedama hinnaga. Mingite pampersi salfakatega ei anna võrreldagi, nood tõesti keemiat täis ja vastikult kleepuvad.

  3. Laura says:

    Soovitan ka Neutral niiskeid salvrätte.
    Milliseid Pamperse täpsemalt kasutasid?
    Kõige jubedamad on oranžid (kõvad ja haisevad keemia järgi) , siis sinised (haisevad keemia järgi) , aga valge /kuldne pakk on Premium ning tõesti mõnusad.
    Mäletan teise lapse beebi east, et olin täiesti šhokis, et Pampers võttis end kokku ja on suutnud korralikud mähkmed toota. Pluss minu meelest oli Pampers Premium vähemalt Eesti turul esimene, kes tõi “pissi-indikaator” kollase triibukese, mis muutub siniseks kui on õige aeg vahetada 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Jälle uus diivan??! Ehk, kuidas minust äärepealt oleks närvar saanud

Meil on uus diivan. Ja loomulikult olen ka juba etteheiteid saanud, et mis mõttes, jälle [...]

2 kommentaari

Mida nendele lasteaialastele siis selga panna?

Peagi kuue lapse emana mõtlesin jagada soovitusi, mida ühele lapsele sinna lasteaeda siis vaja on. [...]

6 kommentaari

“Kuidas lapsed ikka täiega ootavad kooli”

Ülehomme on esimene september, mis tähendab, et algab uus kooliaasta. Ma kindlasti ei kuulu sinna [...]

8 kommentaari

Kuidas…

Ma ärkasin täna umbes poole kuue ajal selle peale, et keegi sikutas mu juukseid väga [...]

5 kommentaari

Kuidas see ikka on nii julm, et igal lapsel pole oma tuba

Ma olen nende nelja aasta jooksul, mil majas oleme elanud, ikka väga palju etteheiteid saanud [...]

4 kommentaari

Poiss või tüdruk?

Ma pean teile tegema ühe ausa ülestunnistuse ilmselt – kui ma olen kunagi ühegi rasedusega [...]

Kuidas te võiks kõik ennast natuke harida…

… ja mina lihtsalt diivanil lösutada ja ennast mitte harida. Just! Seda ma teha kavatsengi. [...]

4 kommentaari

Ei iial enam…

Olen täna ekstreemselt varajane. Ma ei mäleta, millal viimati nii vara ärkasin, et üles jäädagi [...]

5 kommentaari

Kuidas ma siin oma rõvedate klubi varsti asutan

Irooniline on muidugi see, et klubis võiks idee poolest olla vähemalt kaks inimest, äkki isegi [...]

8 kommentaari