Määratlemata

a mida sa karjud?

Elades Tallinnas juba peaaegu 3 aastat, võin öelda, et mu silmad on nii mõndagi näinud ja kõrvad kuulnud. Ma olen selle aja jooksul väga tihti ühistransporti kasutanud ja selle põhjal ütleksin, et bussijuhid üleüldises mõttes on kirjud kui vikerkaar- leidub toredaid ja viisakaid ning jällegi selliseid, keda nähes ja kuulates mõtled, miks ta sellisel kohal töötab kui nii väga seda tegelikkuses vihkab. 

Ühel heal päeval kui ma töö lõpetasin, läksin lastele lasteaeda järgi. Härra oli ka sinna juba jõudnud, lapsed puha riides ja ootasid mind juba. See päev oli kehvake- meil kõigil olid tujud natuke nullis, olime vist kõik vale jalaga voodist välja astunud hommikul, kes teab. 

Lasteaiast edasi läksime bussipeatusesse, et esimese bussiga koju saada. Ma olin tööpäevast väsinud, härra oli ning lapsed olid lasteaiast väsinud. Kehvemaks muutus päev siis, kui astusime bussi, läksime istuma ja bussijuht karjuma pistis. Hendrik istus minu kõrval, Raimond minu süles ja härra seisis meie juures püsti. Bussijuht vaatas aga raevunult meie poole ja karjus. Ma esialgu imestasin, kas ta üldse meie peale karjub ja hakkasin bussis ekslevalt ringi vaatama. Kõige parem oli asja juures see, et bussijuht karjus vene keeles ja ma ei saanud mitte essugi aru temast. Väljendasime end viisakalt, et me ei saa aru, aga tema ikka vahtis meid ja karjus.

Esialgu arvasin, et ehk Hendrik vajutas seda “STOPP” nuppu, mida lapsed armastavad teha, aga ei. Ma olin raudpolt kindel, et seda ta ei teinud. Olen mitmeid kordi näinud, kuidas lapsed seda nuppu vajutavad ja bussijuhilt sõimu saavad, seega ma olen juba varakult Hendrikule sõnad peale lugenud, et seda nuppu vajutada ei tohi- bussijuht saab väga väga kurjaks! Raimond seda teha ei saanud, sest istus minu süles ja kui tal oleks isegi ekstrapikad käed, siis poleks ta ulatunud. 

Paljud reisijad vaatasid bussis ringi ja ega keegi midagi eriti aru ei saanud. Bussijuht aga vaatas meie poole sellise kirvemõrvari näoga ja karjus vene keeles edasi. 

Mind jäi see väga kummitama ning kirjutasin Tallinna Linnatranspordile. Küsisin, milles oli asi. Sealt tuli aga tuim vastus, et arvestavad seda vahejuhtumit töötaja kuu lisatasu määramisel ning teevad talle märkuse. Mind absoluutselt see märkus ei huvitanud ning saatsin uuesti kirja, et ma sooviksin teada PÕHJUST, miks üks bussijuht nii raevus oli ja karjuma pistis. Peale selle, et ta tekitas meis väga halva tunde, hirmutas ta mu lapsed ära. Lastel läksid silmad nii suureks kui seda jubedat karjumist kuulsid. 

6 thoughts on “a mida sa karjud?”

  1. No palju õnne. Inimesel, kes tõenäoliselt niigi vähe teenib, võetakse nüüd palgast alla.
    Hästi tehtud!

  2. Siis tehku oma tööd normaalselt. Lisatasu olenebki sellest, kui hästi sa ju oma tööd teed. Inimeste/laste peale karjumine tuimalt vene keeles, kui nad sellest arugi ei saa, ilmselgelt ei ole oma töö hästi tegemine :D. Kui kuskil, kusiganes siis, mingi töötaja mulle märkuse teeks, siis kuulaks ma teda ainult sel juhul, kui ta selgitab rahulikult mulle, mis teda häirib mitte ei pista kisendama nagu metslane. Viimasel juhul samuti annaks juhtunust teada juhtkonnale ;).

  3. Tuligi ära. Ma tegelikult ootasin pikisilmi, millal keegi selle kommentaari siia postituse alla kirjutab. Mina arvan, et kui töötaja käitub valesti, siis sellest tuleb teada anda. Milliseks meie ühiskond muutub kui kõik töötajad hakkaksid inimestega käituma oma tujude järgi? Ja neile ei tehta selle eest märkust? Mina arvan, et selline suhtumine on vale. Kui ma poes töötades käituksin kliendiga ebaviisakalt ja sellest teavitatakse minu juhatajat, mille tulemusena saan ma lisatasu vähem, siis süüd näen ma ainult endal, mitte kliendil, kellega ma halvasti käitusin.

    Minugi poolest ärgu võtku sellelt inimeselt midagi vähemaks ja seda ma kirjutasin ka neile. Mind huvitab põhjus, miks inimene niiviisi karjus.

  4. Hästi palju toredaid inimesi! Ei tasu hinge vötta. Lapsed jah kohkuvad täiskasvanute hysteeritsemise peale ära ja seda me muuta ei saa. Kujutan ette, et bussijuht oli mingi tublisti yle keskea, sest nii vanad pole omale jah mingit Eesti keelt selgeks teinud ja elavad surmani nöukogude liidus! Paljud okupandid pole veel aru saanud, et Eestis kehtib nyyd Eesti vöim. Ja, mis puutub ebaviisakasse käitumisse ametipostil, siis ei oska rohkem nöu anda, sest pole isiklikult veel yhegi myhakast bussijuhi otsa sattunud. Kui antud loo kängelasel töesti ka palga kallale mindi, siis oli selle ära teeninud! Kui ei sobi, mingu narodinu!

  5. Aga äkki seisid ise tal ees? Bussijuhid karjuvad sest tihtipeale inimesed ei kuule, et nad tal ees on. Eriti bussi eesotsas, seal on tihtipeale inimesed seal esimeste klaaside juures ja võivad bussijuhil vaateväljas ees olla. Ja kui oleks liiklusohtlik olukord tekkinud kellegi ees seismise tõttu, siis mida sa ootad, vaikselt alandlikult palumist, et vabandage proua kas saaksite ehk kõrvale minna? Ei, kui on potentsiaali liiklusohtliku olukorra tekkimiseks siis pole aega vaikselt paluma hakata kedagi, see on bussijuht liikluses, mitte kuskil rahulikul külateel. Ja mõtle kui sul endal oleks kehv päev kui keegi kaebaks kassas sinupeale, et see tusane tädi ei öelnud isegi ilusat päeva või torises, tal peaks palga alla võtma ja sul võetaksegi palk alla isegi kui sa muidu oled rõõmsameelne ja juhtus lihtsalt halb päev olema? Seda poleks uskunud, et keegi võtab vaevaks sellise asja pärast kaebama minna kuhugi. Selline on minu arvamus.

  6. Seisin ees? Astusime bussi ja kohe läksime istuma. Polnud võimalik, et tal ees “seisime”. Istusime keskel ääres. 😀 Ûlejäänud su kommentaarile pole isegi mõtet vastata, sest ei seisnud me kuskil ees vaid nagu ûtlesin, keskel ja vasakul reas istusime 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga