***

Adeele ja tema sada häda

Tahaks kurta. Adeele eest natuke halada. Egas ta ise kisaga ei anna märku, et halada tahaks, aga mina tema asemel küll kurdaks. Samas on ta üks tugev tüdruk ka, nii et, võibolla mina olen see nõrguke siin.

Igatahes, on tema alles aastane, aga juba on tal sada häda.

Alustame sellest kaaluteemast. No tahab tema hoida saledat joont. Mõnel tuttaval vajub lõug põrandale, kui ma ütlen, et ta kannab hetkel 68/74 suurust. Mulle endale tundub see ka natuke kummaline, nagu laps ei kasvaks eks, sest poisid kandsid sellel ajal palju suuremaid riideid, aga nad on ka poisid. Nii palju, kui lugenud olen, siis enamus poisid on suuremad kui tüdrukud ja kasvavad kuidagi kiiremini?

Ja siis on Adeelel tema vanuse ja keha kohta liiga suur pea. Nüüd ei tea, kas tarkusi täis või genereerib tohutul hulgal lollusi?

Igasugused uuringud pealaest jalatallani on tehtud ja kõik on korras. Peame nüüd minema lähiajal geneetiku juurde, sest neuroloog kahtlustab tal ainevahetushäiret (on see kaaluga seotud või peaga?). Sinna suunati Adeele igatahes siis, kui me viimati haiglas olime põhjusel, et ta 9 kuusena püsti ei tõuse. Ainevahetushäirest ei räägitud mulle muidugi midagi, ma lugesin sellest digilugu.ee-st. Tore.

Järgmine asi – allergiline reaktsioon putukahammustustele. Ärkasin üks hommik üles ja sääsed olid ta öösel kätte saanud. Issand, ma pidin kreepsud saama, mis mügarikud tal jalgadel olid. Saatsin arstile kohe pildid ja sain vastuse. Mügarikud kaovad paari päevaga ja tekivad ülirõvedad kärnad. Jubeee.

Mis siis veel? A tal oli siin eelmine nädal kolm päeva palavik. Neljas päev oli juba okei. Viiendal andis ta verd ja pissiproovi ning selgus, et tal (arst arvas) neerupõletik. Tšikk ise tatsab siin ringi, teeb pättusi, naerab, sööb ja joob ilusti ja tal on neerupõletik. Kange Eesti naine tuleb temast, ma ütlen.

Ahjaa, üks päev ta mõtles, et katsetab diivani pealt vabalangemist. Selline muhk oli otsaees. Õnneks samal õhtul läksime arsti juurde ja sain ette näidata selle, endal selline “ma ausalt ei peksa oma last” nägu ees. 😂

Et jah. Raske elu. Aga kõik kannatab ilusti ära. Siuke Adeele poolt edastatud hala. Kui ta ei hala, ma siis halan tema eest.

5 thoughts on “Adeele ja tema sada häda”

  1. Kui pikk on Adeele ja palju kaalub? Huvitab, sest meie kutt oli aastaselt 8.8kg ja 73 cm ja keegi selles mure ei näinud. Poole aastasel oli tplst 8 kilo. Praegu on 1a5k ja kannab enamasti 74 riideid.

  2. Mul poja samal päeval Adeelega sündinud ja on 75cm ja 10kg 🙂 arst arvas et ilus ja tore poisslaps. Kannab 74suurust,

  3. Appi, lugesin fbs kommentaare. Osade inimeste kohta jääb mulje, et kuna nende lapsuke on pikem ja raskem, on ta teistest lastest parem🤦‍♀️🤦‍♀️ Ja niii uhked selle üle, et peavad kiitlema🤦‍♀️🤦‍♀️ Lõpp kokkuvõttes, mis seal vahet on, kui tegemist pole just mingisuguse tervise häirega.

    1. Ma küll midagi sellist välja ei lugenud 🤔 Aga kindlasti ei tee see ühte last teisest paremaks – kõik lapsed nunnud ja toredad ja parimad. 😍

  4. Mul esimene tütar hästi kleenuke ja ta kandiski üthte suurust aasta otsa vähemalt 😂 Ta praegu 6a, kannab 110suurust, samas ta väike õde 4a ja juba 104suurus. Ma kaldun arvama, et väiksem jõuab ette riidenumbrite ja kasvuga 😂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga