***

aga miks just paide?

Tegelikult plaanisin ma kirjutada sellest siis, kui oleme kolitud saanud, uues kodus end sisse sättinud ja saab natuke rahulikumalt juba võtta. Mind ajendas kirjutama postitust täna just ühe naise kiri, mis mulle natuke aega tagasi postkasti tuli. 
Just sellepärast, et mingis mõttes see kiri mind häiris. 
 
Miks otsustasime kolida just Paide? Kusjuures, kui ma ausalt ütlen, siis tuli kohavalik jumala lampi. Päris ausalt. Esiti käisime Läänemaal vaatamas ühte maja, mis ise oli justkui ideaalne, aga kuna kõik vajalik oli päris kaugel, siis otsustasime, et siiski seda pakkumist me vastu ei võta ja jääme edasi pealinna. Ma arvan, et oleks täitsa hästi ka seal Läänemaal hakkama saanud, lihtsalt endal on mugavus sisse kasvanud siin Tallinnas, sest kõik on käe-jala ulatuses.
 
Üks hetk mõtlesime härraga, et paneks blogi facebooki lehele kuulutuse ja prooviks, ehk leiame hea pakkumise. Vahet pole, kuhu, peaasi, et lasteaed, kool, mõned toidupoed, haigla (ämmaemanda ja sünnitusosakonnaga) ja logopeed oleks lähedalt võtta. 
Minu ainuke tingimus oli, et oleks 100km raadiuses Tallinnast. Muud ma asukoha poolest ei oodanud. Eks jah, tuli ka pakkumisi täiesti metsa sisse ja nendest ma loobusin, sest nagu ma ütlesin, päris metsa sisse me ei taha, ikka võib väike linnake olla.. või alev. 
 
Nii ma saingi enda jaoks väga soodsa pakkumise Paidesse. Käisime ja vaatasime korteri üle, meile meeldis. Nipet näpet vaja teha, aga milleks meil siis käed on? Ma ei tea Paidest mitte midagi, kui aus olla. Olen seal elus korra käinud, titena. 😀 
 
Täna kirjutas mulle üks naine, uurides, miks ma just Paidesse kolisin. Avaldas lootust suvel ehk kohtuda, sest pidavat oma vanematel külas käima. Selle üle on mul ainult hea meel, kui keegi soovib näha või tuttavaks saada. Miks mitte. Mul on Paides ainult üks tuttav. Ma mõtlen just selles mõttes, kellega kunagi suhelnud olen ja näinud ka. Vana koolikaaslane. 
Selle kirja juures häiris mind kaks asja- naine kirjutas, et tema oli käinud psühholoogi juures ja viimane oli talle öelnud, et Paides on kõige hullemad naised üldse. Nad pidavat väga kiuslikud, pahatahtlikud ja kadedad olema. Lapsi ei pidavat ka Paide elanikud hästi vastu võtma. Tema lapsed olevat saanud kivirahet ja roppusi. Ahjaa, palju vihma ja vähe päikest pidi ka seal olema!
 
Ma ei võtnud vaevaks isegi vastata tegelikult. Minu meelest leidub igas kohas pätte, igas kohas laadamutte, mis on just väikese koha põhiline omadus- kõik teavad kõike ja kõiki. Kuidas üks psühholoog saab öelda, et Paides on kõige sitemad (kokkuvõtvalt :D) naised?

11 thoughts on “aga miks just paide?”

 1. aga selliseid inimesi on absoluutselt igal pool ju?
  väikelinnas on jah see jama et klatši rohkem kui muidu aga sedagi on igas kohas!

 2. Olen Paidest pärit ja mõned arstid on naljakad, mõned lihtsalt ilueedid ja mõni ka töökas. Kui tahad naistearsti siis kindlasti dr.Raja, tema on vägagi kohusetundlik ja samas ka otsekohene.
  EMOsse ei tasu väga minna, nad lihtsalt ei avasta seal n.ö vana tehnoloogia järgi sinu vigastusi. Ootavad kõiki vastuseid Tartust. Paide on sellessuhtes ka positiivne linn: palju üritusi, kino, lastele palju tegevusi, koolid ja lasteaiad jpt. Miinuseks on see, et sõiduteed on auklikud ja lõhub autosid.
  Edu edaspidiseks!

 3. Olen ise Türilt, kolisime Paidesse ja no tõesti pommiauk. Eluks vajalikud asjad on seal olemas tõesti, arstid on nagu nad on. Perearst ei teadnud diabeedist sittagi. Selle linnaga ongi nii, et seal kas vanad inimesed või titemammad. Tööd seal pole. Töö pärast kolisime väheke suuremasse linna, et oleks valikut. Rakvere hea selline paras linn, ei ole suur nagu Tallinn või Tartu aga suurem kui Paide. Igati normaalse suurusega linn.

 4. Ise elasin-õppisin Paides 4 aastat. Sündinud olen ka seal kunagi. Linnana mulle väga meeldib, aga inimesed on tõesti kohati kahtlased. Räägitavat, et sellest, et Paide on tegelikult soo peale ehitatud ning sooaurud. Mine sa kurat tea. 😀 Sest nii noored kui ka vanemad, pidude ajal on tavaline, et naised saavad peksa ja ka suvalised tänaval. See külamentaliteet, et keegi uus linna tekib, siis hakatakse kergelt taga rääkima jne. Viljandi pidavat umbes sama suhtumisega olema. Et sõbralikult vastu väga ei võeta seal, pigem ollakse eeldavalt ülbe suhtumisega. Kindlasti on võimalik seal ka normaalseid inimesi leida ning normaalset elu elada, aga mind paneks kahtlema enda kogemus ning kõik mida kuulen seal juhtuvat, sinna uuesti kolimises. Aga kui töö leiab ning lastega olla, siis vast pole nii hull. 🙂

 5. Püha jumal, IGAL POOL on kahtlased inimesed.Elan Tallinnas ja no ükdi pimedas liikuda ei taha.kahtlane kahtlase otsa.MIS SIIS SAAB NÜÜD??????ma ei tea mis vanus siin kommenteerib aga no saage üle juba ausalt, igas kohas on igat tüüpi inimesi…jotvõiii no

 6. Kui te nüüd Paides elate, kas siis keska saad ikka lõpetada linnas õhtukas? Ja millal videot näeb?

 7. Paides on ka täiskasvanute keskkool ehk n-ö õhtukas täiesti olemas. Lai tn 33, keskraamatukogu ja noortekeskusega ühes majas 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga