aga mulle meeldib suhkrusai!

Teate, mul on nagu täiega ägedad töökaaslased. Enamjaolt. Alguses, kui ma poodi tööle läksin, tundsin end ikka päris kaua seal riiulite vahel võõrkehana. Kõik vaatasid ja piidlesid. Kellegagi rääkida ei julgenud. Kõndisin hiirvaikselt ringi. Ja siis tuli periood, mil tundsin end nagu kala vees. Ja tunnen siiani. 

Näiteks on meil üks vanem naisterahvas letis, kes iga hommik kell 8 nagu linnuke aknal laulab: “Aga mulle meeldib suhkrusai!” Ja ikka kõvasti üle poe. Kliente ju veel pole ja why not, teed ka teistel töötajatel tuju heaks. Tõsimeeli on ta alati nägu naerul ja hea tujuga ning tegelikult annab ikka palju palju juurde see, kui töökaaslased on rõõmsad ja toetavad. Iga hommik, kui ma olen tööl ja tema ka, küsib ta minult hästi rõõmsalt: “Noh, timbulimbu, kuidas sul ka läheb? Ja lastel?” On ju tore, kui keegi vahel huvi tunneb sinu vastu. Ja hetked puhkeruumis.. Oi jeerum, seal saab alati nalja. Vahel isegi nii palju, et pisarad on väljas. Sellised rõõmsad ja lahedad töökaaslased teevad töölkäimise palju lihtsamaks. Sa kohe tahad minna tööle, sest seal on tore ja tunned end mugavalt. 

Või eelmine nädalavahetusel, kui üle pika aja tööle läksin, kirjutas eelmisel päeval mulle kategooriajuht, et minuga on saalis koos õpilane, keda ma juhendan. Mina siis hambad ristis kodus põdesin, et ei tea, kas leiame mingit teemat, millest rääkida või tegutseme seal riiulite vahel, kummitava vaikuse saatel. Hops, läksin tööle ja kohe jutt jooksis. Esimene jess- eestlane ✔, rõõmsameelne ✔, avatud suhtlemisega ✔. Ja siis me vatrasime ja vatrasime seal riiulite vahel. Nalja sai palju. 

Eestlastega on üldse see klapp palju parem. Venelastega suhtlen ainult tööasjus. Midagi vaja küsida on vms. Samas on nad minust ikka natuke vanemad ka, mitmed eestlased aga peaaegu samas vanuseklassis. 

Kommentaarid

  1. Anonüümne says:

    Mis värk sul nende venelastega on? Päris tihti ütled, et ainult tööalaselt, suhtled jne. Saan aru, et sa venekeelt ei räägi aga kui töökaaslaseks oleks venelane kes eesti keelt räägib, siis temaga ei suhtleks, sest ta on venelane?

  2. Jane Almers says:

    Päris tihti? Esimest korda mainin seda. Mul pole venelaste vastu absoluutselt midagi, isegi nende, kes eesti keelt ei räägi. Natuke keeruline on nendega hakkama saada, aga saab. Kuidagi. Töökaaslased, kes venelased, on enamjaolt minust ikka vanemad ja juba sellepärast pole ühiseid huve ja teemasid. Ma ei tea, minuga on nii, et ma saan kohe esimesest pilgust aru, kas inimesega on hea klapp või ei. Ma suhtlen selliste venelastega ka, kes räägivad eesti keelt. why not, ei näe probleemi. Ma elan lasnamäel, mis mul venelaste vastu olla saab. 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Mis siis päriselt toimub?!

Ma postitasin eile instagrami üsna kentsaka pealkirjaga foto ja tekitasin sellega korraliku segaduse enda järgi, [...]

Kuidas raha tuulde loopida

Ma siin üks päev puhtjuhuslikult avastasin, et kaks aastat on juba möödas sellest päevast, mil [...]

3 kommentaari

Kuidas me edaspidi siin ainult õhust elame

Jah, tänasel päeval oleme omadega kahjuks sealmaal, et… kavatseme edaspidi enamus ajast õhust ära elada… [...]

3 kommentaari

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 kommentaari

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 kommentaar

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 kommentaar

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]