***

Aga mulle meeldib “suukorvi” kanda

Teeme nüüd kohe alustuseks ühe asja selgeks – kes tahab maski kanda, kannab. Kes ei taha, ei kanna. Ega seda kellelegi vägisi näkku suruda ei saa, selge on see. Aga! palun, palun, ärme naeruväärista üksteist – need, kes maski kanda ei taha, ärge mõnitage neid, kes kannavad ja need, kes kannavad, ärge mõnitage neid, kes ei kanna. Eks see ole igaühe oma valik, onju.

Mina kannan maski meeleldi. Mu meelest on neid nii palju ägedaid ja erinevaid, et miks mitte. Ja kui ma sellega veel ennast ja teisi kaitsen (haigena ringi ei käi, eks! aga mõnikord lihtsalt ei pruugi sa haigust tundagi, kui ta su sees juba on… okei, see kõlas nagu…. mnjah, never mind), siis on kõik veel rohkem hästi.

Ma olen erinevaid maske tellinud, hinnad on ka üsna erinevad olnud. Kui see pandeemia algas märtsis, polnud probleemi mul suvalist maski tellida 9€ eest, sest see nägi nii nunnu välja. Tõsiasi oli aga see, et see oli suvalisest riidest õmmeldud suvaline mask, mis nägi lihtsalt hea välja ja muud pointi sellel polnudki. Täielik raha raiskamine. Aga eks paljud tahavadki kergelt teenida, sest koroona ja maskid. Jälle üks hea võimalus teenida.

Facewear.eu maskid on mulle aga ammu juba silma jäänud ja mu emal on ka sealt mask, millega ta väga rahul on ja kui ma kuskil kommentaariumis nägin, et 1€ eest lisavad nad ninatraadi ka maski sisse, olin ma kohe müüdud. See ei ole kuskilt otsast sponsoreeritud postitus, täitsa ise ostsin ja olen väga rahul, lihtsalt siia maskiteemasse sobib hetkel väga hästi minu soovitusena, kui keegi peaks huvi tundma, kust maski saada.

Ma ei tea, kas seal mingi suuruste teema ka on, aga Geidul on natuke suurem nina ja talle jäi pisut väikeseks sealt kohast.

Nööre, mis kõrva taha käivad, saab ka reguleerida, kuidas endal mugavam on. Tõsi, kaua ei kannata kanda, kui sa enda õhu kätte ära ei taha lämbuda, aga siin ma tahakski kohe ühe väite juurde edasi minna – ma näen, et sotsiaalmeedias paljud jagavad pilti tüdrukust, kellel on suu ees kaks kätt. Nagu hoiaks keegi kinni, et ta ei saaks rääkida.

Ja olen ka lugenud, et inimesed, kes maske kanda ei taha, ei taha seda sellepärast, et nemad ei lase ennast suukorvistada. Kuidas nii? Mina saan küll maskiga rääkida. Veits halvasti kuuleb, aga saab ju häält tõsta. Samamoodi saad sa selle ju iga kell eest ära võtta. Koerad aga seda suukorviga teha ei saa. Seega, ma ei saa sellest suukorvistamise väitest aru. Ps! Jah, ma olen oma facebookis ka taolise poindiga pilti jaganud, sest et… tol hetkel ma vist nii arvasingi natuke.

Teine väide, mis on mulle silma jäänud – me lämbume iseenda süsihappegaasi kätte ära. Ma saaks selle väite tõsidusest aru, kui me kannaks maski 24/7, aga sa teed seda ju päevas minimaalselt, kui lähed kohta, kus on palju rahvast. Kirurgid, arstid jne, kannavad väga suure osa päevast maski, aga ma ei ole veel lugenud, et mõni oleks oma tööpostil ära lämbunud (samas ma ei loe väga meediat ka).

Nagu ma üleval ütlesin, pole pointi kedagi tema valiku pärast naeruvääristada, aga ma lihtsalt ei ole siiani lugenud ühtegi väidet, mis paneks mind tõsiselt mõtlema, kas ma ikka peaks maski kandma ja ma mõtlesin uurida, et äkki kellelgi, kes ei taha maski kanda, on mõni huvitav ja mõtlema panev põhjus ka olemas, v.a need väited, mis ülevalpool välja tõin ja “ma lihtsalt ei taha”.

TikToki staare peab küll sellessuhtes kiitma. Kõige kuulsamad kannavad ikka avalikes kohtades enamasti maski ja kuna niiiii palju noori on sinna äppi kolinud, võib vaid loota, et vähemalt selles mõttes on TikToki mõju noortele positiivne.

Ja suure tõenäosusega on see siin blogis viimane koroonateemaline postitus, sest endal on sellest kopp ees ja ma usun, et paljudel teistel ka. Muud nagu enam ei olekski. Püsige terved! 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga