***

Aiasaadused

Mina ei ole suurem asi taimekasvataja ja aiainimene. See-eest on seda mu vanaema, kes lubab oma aias “raksus” käia. Vanaema aed näeb üldse välja nagu üks suur värviline paradiis. Seal on nii palju lilli, igasuguseid marju, õunu.. Teate, see on tõesti kirju paradiis!

Vanaema ise on ka hästi asjalik, kuigi vanust on juba omajagu. Kantseldas ta lambaid (need ta müüs muidugi maha), hetkel on tal kanad ja kuked ja isegi mesilased ning nokitseb veel aia kallal. On teisel veel väga kuldsed käed ja tegeleb ka käsitööga. Täitsa tegus vanake, eksole!?

Ma pealinnas elades kasvatasin rõdul igasuguseid maitsetaimi ja nendest sai isegi asja, aga üks hetk ma jätsin nad hooletusse ning said teised liiga palju päikest ja sõna otseses mõttes kõrbesid seal rõdul ära. 😀

Tegelikult unistan vahel ka mina oma maalapikesest, kus head ja paremat kasvatada ning hiljem neid saadusi süüa. Mis saaks veel parem olla, kui enda kasvatatud toit, eksole?

Vanaema varustab mind alatihti munadega – mida ma kusjuures tarbin rahus südamega, sest ma tean, et tema kanad on hea elu peal ning vabalt kasvanud. Ma ei ole küll mingi pühak või vegan, tarbin liha ja olen kursis selle lihatööstuse maailmaga, kuid proovin natukenegi anda endapoolset panust, et kedagigi säästa. Pikemalt ei hakkaks sellel teemal arutlema, kuna veganlus on minu jaoks võõras – jah, ma pole piisavalt haritud selles valdkonnas, et tekitada arutelusid, vaielda või väiteid õhku loopida.

Veel täitub üsna tihti minu sügavkülm maasikate, kirsside ja vaarikatega. Alles eile sain proovida ka vanaema kasvatatud viinamarju. Kuna eile oli niikuinii sinna poole asja, käisime ka mustsõstraid ja õunu korjamas, et kodus niisama näksida või kooki või moosi teha.

Ja noh igasugustest pirnidest, tomatitest, kurkidest, maasikatest, rohelisest sibulast, tillist ei hakka isegi rääkima.. Selliseid traditsioonilisi aiasaadusi on tal terve maa ja ilm. 😀

Tühjade kätega ei jää ma iial ja kuigi ise midagi ei kasvata, siis ema ja vanaema on tegusad tädid, kes mind kõigega varustavad, kui vaid ise tahan. Ema tegi jummmala head kodust mahla, mida ta mulle ikka paar pudelit kaasa sokutab, kui tal külas käime. 😀

Mida teie oma maalapikesel kasvatate? Kui oma aiasaadusi ei ole, kas ostate turult või käite mõne tuttava/sugulase/sõbra aias “raksus”?

1 thought on “Aiasaadused”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga