Määratlemata

ajame olematut kassihaigust taga

Mitu nädalat tagasi tekkisid Raimondi nahale kahtlased laigud. Mulle olid need laigud tuttavad. Kui ma Hendrikut oma kõhus kandsin, oli mul kõhu peal selline lärakas ja perearst ütles kohe, et ahhaa, see on ju kassihaigus. Kassi pesime pärast seda spetsiaalse seebiga, et talt see välja saada. Ma polnud tol ajal ainuke, kes neid laike sai. Kõik said, kes meiega korterit jagasid. 

Nüüd, kui need laigud Raimondile ilmusid, sain jällegi kohe aru, et tegemist kassihaigusega. Hakkasin mõtisklema, kust kassid selle nüüd said, sest nad pole mitu aastat õueski käinud ja teist loomadega pole kokku puutunud. Samuti ei ole neil naha peal midagi, karv ilus ja sile. 

Käisime perearstil ära ning ka tema nõustus, et tegemist on kassihaigusega. Määras raviks kreemitamise. Kreemitan siin juba mitmendat nädalat, osad laigud kaovad, mingi osa tuleb jälle juurde. Egas ei jõua ju last elu lõpuni kreemitama jäädagi. 😀

Täna käisime kassidega arstil. Oppaa, tuli välja, et kassid täiesti terved. Kääbussiiam vajab hammaste jaoks ainult antibiootikume, muud polegi. Suuremale kassile tehti igaksjuhuks kassihaiguse vastu vaktsiin, et tulevikus seda vältida, aga muidu jah- täiesti terved!

Loomaarst ütles, et ilmselt lastel mingi allergia. Ja ka mehel. Hendrikul on kunagi samad laigud olnud, Raimondil hetkel ja mehel ka kunagi need olnud. Seega.. mis allergia see võib olla, mis lampi nüüd ilmus? Pole lastele midagi uut ka süüa andnud vms. Loomaarst üldse imestas, et perearst lapsele mingit uuringut ei teinud, kui selliseid laike nägi. 

Nüüd mees võttiski haiguslehe, sest lasteaed keeldub last vastuvõtmast selle nii öelda kassihaiguse pärast, mida tal ilmselt ei olegi. Lapsed ju ka pole teiste loomadega kokku puutunud. Loomaarst ütles, et on võimalus, et Raimond on näiteks selle lasteaiast just saanud. Võimalik, et tegu ongi kassihaigusega, aga meie kassid seda ei kanna.

4 thoughts on “ajame olematut kassihaigust taga”

  1. Mul on kunagi kassihaigus olnud, kui laps olin paarkümmend aastat tagasi. Väga jubedad mälestused on sellega.Kuna mul tuli laik pähe, siis aeti mul kogu pea paljaks ja ma pidin haiglasse minema mitmeks kuuks. Haiglas määriti mingit eriti rõvedat möksi pähe. Kui haiglast välja sain, pidin kooli tagasi minema oma millimeetriste juustega. See oli ikka päris hull, millist mõnitust ma koolis sain (käisin siis 3-4 klassis).

  2. Mul oli ka aastaid tagasi kassihaigus, aga see avaldus ainult ühe laiguna, mis oli äärtest punane ja seest heledam. Sain selle klassiõe rotilt, arst ütleski, et kassidel on kassihaigust palju harvem kui igasugu närilistel. Kas nahaarstile ei saa nõuda saatekirja? Kuigi jah, järjekorrad nii pikad, et ilmselt selleks ajaks kui arstile saab, laigud ammu läinud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga