Määratlemata

Alaku veinihooaeg

Üks päev kauges minevikus enne puhkust tuli minu juurde poes vanem meesterahvas ja küsis, et kas mingit veinimarinaadi (pulbri kujul) on meil müügil. Viimane pakk oli. Selle peale laiutas ta käsi ning ütles: “Ja nii iga sügis, kui see veinihooaeg algab!”
Ma kusjuures kuulsin esimest korda, et sügisega algab ka veinihooaeg, aga tegelikult tundus mulle see üsna koomiline, sest ka mul on just sügise saabudes kole suur veiniisu. Ikka istud õhtul küünlavalgel (vahel üksi, mõnikord kaksi või kolmi) ja rüüpad mõnda head veinikest. 
Mulle meeldivad kõige rohkem magusad veinid ning vahuveinid. Viimane on jube hea janukustutaja, esimest naudiks lihtsalt nautimise pärast. 
Kuigi blogis oli kuu aega ja isegi rohkem kummitav vaikus, siis koostööpartnerite mõtted olid endiselt minu juures. Mulle saadeti TÖRLEY vahuveini (alkoholivaba muidugi!) ja khuulid šampaklaasid. Muideks, why not nautida alkoholivaba veini? Kas nautimiseks on alkoholi sisaldus must have? Minu jaoks küll mitte…

Ma rüüpan meeleldi kõike kihisevat ja magusat. Glamuursest klaasikesest! Muide, üks sõbranna, keda ma polnud mitu-mitu aastat näinud, aga ta elab ainult paari bussipeatuse kaugusel, jagas mulle head nippi, kuidas haput veini nautida- kokakoolaga pooleks. Mu esimene reaktsioon oli samuti “hahaa”, aga jube hea oli. Päris ausalt. Mul on tihti nii, et satun hapude veinide otsa. Ja kuivade. 
Mida te khuulis meeleolus üksinda küünlavalgel  rüüpate?

9 thoughts on “Alaku veinihooaeg”

 1. Vali poes vein kus on sõna riesling ja sa ei pea pettuma ning kogemata kuiva ja hapukat veini taluma. Käisin reedel valkas alko poes ja ostsin sealt 3L veini kus sees oli sõna riesling loomulikult ja ei pidanud pettuma järjekordselt.:) ��

 2. Minu lemmikud vahuveinid on Törley Charmant ja Martini Asti. Tõsiselt head! Eriti koos kaaslasega.
  Aga üldiselt üksinda küünlavalgel või kamina ees naudiksin pigem 100% rohelist teed, mõnusa pehme pleedi all, mõni snäkk ehk kõrval…
  Värvilist sügise algust Sulle, Jane!

 3. Püha halastus, mida mu silmad lugema pidid. Veini Coca Colaga…öäk. Mai saa sellest veinisolkimisest aru. Kui ei taha haput/kuiva veini, peab end veinimaailmaga kurssi viima ja teadma millised on magusad. Aga senikaua kui inimene on nõus Coca Colat veini peale valama, pole ta mingi veinisõber. See tegevus on veini suhtes umbes sama lugupidav, kui Late Harvesti pudeli olevaid asju veiniks nimetada. Rääkimata sellest, et CC pole asi, mida juua.

  Aga minu arvamus ongi ainult minu arvamus. Igal ühel oma! 😉

 4. Püha halastus, mida mu silmad lugema peavad? Kahe väikse lapse ema üksinda tinutab alkoholi.. jane l6peta!

 5. Opaa! Misasi see nüüd oli. Hunt Kriimsilm, elik multitalent kirjutab veinidest. Ära rohkem tee, palun. Kui elementaarsed teadmised puuduvad, siis tasub jääda nende toodete reklaamimise juurde, milles teadmised olemas. Kõike kaunist.

 6. Vabandust, aga kust sa loed siin blogis välja, et ma olen veiniekspert? Ma kirjutangi enda maitse ja kogemuse järgi, mitte ei jaga kindlaid fakte veinimaailma kohta. 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga