***

Appi, mu juuksed

Olen tänaseks püstitanud isikliku rekordi juuste mitte värvimises. Ilmselt on paljud tuttavad ja blogi lugejad kurvastusega pealt vaadanud, kuidas ma kunagi oma juukseid meeletult rikkusin. Olid nad ju esialgu täiesti tumedad, siis tuli tahtmine nad blondiks võõbata ja nii ma olen oma lühikese elu jooksul ise kodus juukseid tumedast heledaks värvinud mingi 3 või 4 korda ja võite arvatagi, kuidas see tol ajal mu juustele mõjus.

Üks hetk jäin ma aga tumedale toonile truuks ning mu juuksed said oma elujõu tagasi ja kasvasid teised endalegi imestuseks väga pikaks. Kuigi mu emal ja õel on väga hea juuksekasv, siis mind sellega millegipärast õnnistatud ei ole. Mu juuksed on alati väga aeglaselt kasvanud. Samas, rikkusin ma teismeeas neid suht palju kah – värvides erinevate toonidega (lilla, must, roheline jne). Ja kuigi mu ema tol ajal ütles: “Täiskasvanuna sa veel kahetsed, et oma juukseid nii rikkusid,” siis ega ma ei kuulanud ja pidasin ikkagi õigeks oma juukseid värvida.

Paar aastat tagasi olid mul väga pikad juuksed. Kuni selle hetkeni, mil otsustasin, et tahaks blond olla. Käisin ilusalongis seda teekonda läbi tegemas, arvates, et võttes seal see protseduur ette, saavad juuksed vähem haiget. Kindlasti oli kahjustus väiksem, kui oleksin kodus ise blondeerinud, aga juuksed jäid ikkagi iga blondeerimise ja värvieemaldusega lühemaks ning ma ei ole tänase päevani saanud seda pikkust tagasi, mis kunagi oli.

Peale pikka teekonda mustast blondiks, sai mul sellest mässamisest kopp ette ja tekkis uus soov – saada juuksed punast tooni. Oh õudust, eksole!

Punase tooniga kõndisin päris pikalt ringi kuni juuksed jälle tumedaks värvisin. Üsna pea sain ma aga aru, et tume ei ole minu värv. See muutis mind näost kuidagi kahvatuks.

Eemaldasin korra värvi ning ostsin poest tuhmblondi tooni. Võõpasin sellega üle ning tulemus oli rabav – ma olin esimest korda oma elus värvitooniga rahul. Tumedaga olin rahul, kuid mõtlesin tihti, et tahaks teist tooni. Punasega oli mässamist nii palju – värvimist palju ei olnudki, kuid selle tooniva palsamiga pidi üsna tihti juuksed ja pikendused üle käima. Ja nüüd ma olingi leidnud endale värvi, mis sobib hästi, on värskendav ja annab välimusele palju juurde. Vähemalt minu arvates.

Ning see, et ma ei ole mai kuust saadik oma juukseid värvinud, on ehtne tõestus sellest, kui rahul ma olen selle värvitooniga.

Alguses oli toon tumedam, aga päikesega on ta väga heledaks pleekinud. Väljakasv ka nii hull ei ole vaid läheb sujuvalt üle ehk tsipa ombret meenutab juba.

Küll olen ma aga hakanud mõtlema, et miskit värskendust ikkagi tahaks juustele teha. Natuke otsi piirata ja tooni juurde anda. Tumedad, punased ja blondid toonid on minevik. Värv võiks ikkagi samaks jääda, lihtsalt vajab värskendamist.

Juuksed on mul tegelt väga katki ka. Raseduse ajal tuli meeletult neid peast ära iga kammimisega ning ma endiselt arvan, et oma osa võib selles olla ka veel, mis siin torudes voolab. Muudab teine juuksed karedaks ja raskesti läbikammitavateks.

Kindlasti kahjustab juukseid ka sirgendamine, mida mina teen väga tihti, sest mul on juuksed loomulikult väga kahused ja lokkis. Ma siin olen ikka ringi vaadanud ja mõelnud, et peaks sirgendaja välja vahetama. Ma ei tea, kas on olemas juustele nn tervisliku sirgendajat? Olen arvamusel, et igasugune kuumtöötlus rikub juukseid, olgu sirgendaja hind 10€ või 100€. Või eksin?

Õnneks tasakaalustab Linea Natura bambuse juuksemask nende karedust ja kahusust. Masseerin seda tavaliselt kuivadesse juustesse, hoian paar tundi peas ja pesen välja. Juuksed on peale seda protseduuri palju pehmemad, siledamad ja neid on nii hea kammida, kui nad ära on kuivanud.

Muide, mul ja Linea Natural on teile üks sooduskood jagada: kasutades koodi JANE10, saate järgneva kahe nädala vältel oma ostukorvilt -10%. Kood kehtib kuni 31.10.

Toodetega saate tutvuda Linea Natura veebipoes: http://lineashop.ee/ 

Ja kui jääte hätta, võtke kindlasti Linea Natura tüdrukutega ühendust – kinnitan, et nad annavad endast kõik, et teie juustele parimad hooldustooted leida!

Mis ma oma juustega tegema peaksin? Milliseid juuksehooldustooteid kasutate teie? 

12 thoughts on “Appi, mu juuksed”

 1. Ma pole veel küll ise proovinud, aga tahaks- keratiinhooldus. Peaks juukseid sirgendama ja kahusust märgatavalt vähendama.
  Minu juuksed hakkasid tohutult vohama siis, kui vahetasin täielikult välja poešampoonid salongi toodete vastu. Nüüd kutsutakse mind rapuntsliks 😀

 2. Ära nüüd solvu,armas Jane,aga blond ja praegune juuksevärv sobivad sulle minu silmist vaadatunud kõige vähem.🙂
  Mulle meeldivad su tumepruunid ja muidugi kõige rohkem punased juuksed.Lihtsalt minu arvamus,millega ei tasu arvestada.😉

 3. Endalgi juuksed kahjustunud ja blondeerimisest juukseotsad kuivad kuid nüüd kasutan vahest riitsinuseõli, panen seda juurtele ja ohtralt juusteotstele, kilemüts pähe ja ootan sirka 10 minni ja pessu. Minu arust on muutnud väga palju, juba peale pesu ei saa käsi eemale oma juustest ja juukseotsad tunduvad palju tervemad. Lisaks minu arust sulle sobib tohutult must juuksevärv ja pikad juuksed. 😉

 4. Mina soovitan, et ära keratiinhooldust kindlasti tee, nagu siin keegi soovitas. Sõbranna on õppinud juuksur ja rääkis, et see on reklaamitrikk. Algul pidi ilus ja hea olema, aga pärast veel koledam kui enne, et kui tegema hakkad, siis peadki kogu aeg tegema jääma iga mingi aja tagant.

 5. Anna andeks, aga praegune toon ja blond teevad sind näost kahvatuks ja kuidagi… “Mittemidagiütlevaks”?
  Kõige paremini sobib tume ning teisel kohal punane (kuigi jah, punasega on jube palju mässamist…).

 6. Minu arvates punane ja helepruun(?) on väga ilusad. Punane on selline särtsakas ja helepruun teeb just nagu armsaks :). Tean, et punast on päris raske hooldada, isegi lühikese aja jooksul värv tuhmub ära ( ei ole see ilus särts punane, mis algul), samas see punane nii ilus. Kui juukseid tahad kasvatada, siis pigem tumepruuni(?) proovida. Kasvõi punase varjundiga. Kuna siis ei pea ju kogu aeg värvima ja värvima ja värvima (kui siis ainult juuri). Mul endal oli ka särts punane, enam ei ole. Värvisin tumepruuniks punaka varjundiga ja nûúd värvin vähem mistõttu ka juuksed mul kasvavad ja on ka tervemad.. (see on minu arvamus) 🙂

 7. Ma ei kujuta ette kuidas saab öelda, et praegune värv pole hea..Praegu on ideaalne sulle, nii naiselik ja kena ja no kui pole värvinud ka , siis eriti hea kombo!
  Ps: Värskenduseks kasutan ise toonivaid palsameid 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga