***

Appi, mul on sõltuvus!

Teate, ma alustan kohe sellest, et mina olen Jane, olen 26-aastane ja mul on sõltuvus. Sõltuvus Anna Toddi raamatuseeria “After” järgi. See on enamjaolt positiivne sõltuvus, aga mõni kord ma tunnen, et see sõltuvus ei lase mul elus edasi liikuda.

Nimelt üks kord ma sattusin telerist vaatama filmi “Pärast”. Ma tegin vastavasisulise postituse ka oma Facebooki seinale ja sinna tuli kommentaar, et raamat on veel parem. Las ma parandan – raamatud. Ja mul oli nagu, et eee…. ma pean neid raamatuid lugema!!!

Raamatute ja filmide keskel on Tessa ja Hardin. Tessa on korralik tüdruk, kes lahkub kodust ja läheb suurde linna ülikooli. Hardin on see-eest nn paha poiss, kellel kõigist ja kõigest suva on ning ühel peol nad veavad sõpradega kihla, kes suudab enne tema süütuse võtta. Hardin muidugi annab endast kõik, et võita, kuid kogu selle teekonna jooksul ta päriselt armubki Tessasse. Ma rohkem ei spoiliks, aga raamatud keskenduvadki nende armuloole, andeks andmisele, haiget saamisele, kirele nende vahel ja need on tõesti ülipõnevad ning kaasahaaravad.

Raamatuid on kokku 5 ja pole need midagi nii õhukesed. Palju palju paremad, kaasahaaravamad, emotsioonirikkamad, huvitavamad… igatahes palju palju rohkemat kui film ise. Ma üldse ei liialda, kui ütlen, et lugesin ühe raamatu, kus oli natuke üle 500 lk paari päevaga läbi. Lugesin autos. Lugesin poes. Lugesin külas olles. Lugesin kõndimas käies. Igalpool!

Ma olen tänaseks kõik viis raamatut läbi lugenud ja otsapidi juba teisel ringil. Ma ei suuda midagi muud lugeda, sest muud raamatud ei tundu nii huvitavad ja ma ei suuda nende sisse minna nii nagu After seeriasse. Ja sellepärast see sõltuvus ongi halb.

Need raamatud on ka mulle midagi andnud. Ma ei tea, mida päris täpselt, aga mu suhtumine suhetesse ja inimestesse on hästi veidike suhtunud. Kummaline, et selline tiinekate raamat üldse midagi sellist teha suudab.

Ja nüüd… paramparaaaa, on väljas ka teine film!!!! Juba homme on see meil Eestis kinodes ja mis te arvate, kas ma pean minema seda vaatama? Ma tahaks küll juba homme seda näha, aga siis pean minema Viljandi. Plaanisin Tallinna vaatama minna aga ma ei tea veel, kas kannatan laupäevani oodata. 😅

Kes tahab treilerit vaadata, siis teise filmi nimi on “Pärast: Kui sädemeid lennas”

Mis on veel parem uudis – ka kolmas ja neljas film tuleb. Ametlikult kinnitatud.

Okei, ma olen väga suur fänn, aga mitte nii suur kui paljud teised. Ma olen küll Facebookis liitunud paljude gruppidega, kus kõigest Afteriga seonduvast räägitakse ja ma vahepeal stalkin erinevaid näitlejaid ja olen vaimustuses nende raamatutegelaste instagrami kontodest ja…. okei, ma olen väga väga väga suur fänn ja mu unistus oleks see, et Anna Todd kirjutab edasi neid raamatuid ja mitte kunagi ära ei lõpeta ja filme võiks tulla ka nagu Vändrast saelaudu, sest mul on tunne, et ma tahaks elu lõpuni ainult neid raamatuid lugeda ja filme vaadata.

Okei, olukord on päris hull… Jane, võta end kokku! Pls, öelge või kasvõi teeselge, et ma ei ole ainus selline. Pliiiiiiis 😭

9 thoughts on “Appi, mul on sõltuvus!”

  1. Ma tean mis tunne on see, kui sa ei suuda raamatut käest panna. Mul on Sylvia Day raamatutega nii jus crosfire seeriaga.😍😍😍

  2. Hah, ma just lõpetasin eile Afteri kolmanda osa ja nutsin ainult natuke, aga see oli mul ka teine kord lugeda, esimene kord viie aasta eest oli ikka ränk emotsioonide virvarr 😀 Before on ka loetud (kehv) ja esimene film vaadatud (ka suht kehv), spinoffe pole veel lugenud, vist võtangi need nüüd ette. Ise loen neid Wattpadist, kõik viis raamatut (miinus Before) on seal olemas: https://www.wattpad.com/user/imaginator1D

  3. Ma paar aastat tagasi juhtumisi , wattpadist leitsin selle sarja. Samamoodi igalpool ja vabal hetkel lugesin, siis tellisin raamatud ja lugesin need ka ühejuttiga läbi. Kinno jooksin ka kohe kui tuli. Aga raamatud 100x paremad kui film.

  4. Sooviks ka seda nii lugeda, aga mitte kuskil pole seda raamatut 🙁
    Film oli suurepärane😍

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga