Määratlemata

arvutijuttu

Otsisin kapist välja enda läppari. Muretsesin selle endale sügisel, et meil oleks härraga mõlemil oma arvuti. Nii on palju lihtsam omi asju teha, ilma, et kumbki tunneks ühtäkki vajadust teiselt arvutit küsida. Mina saan rahus kooliasju teha ja blogida, tema saab mugavalt enda läpakas toimetada.
Kui nüüd aus olla, siis ma ei olegi kunagi ühegi läpakaga tundnud, et vot see on tõesti truu kaaslane, pikalt mind teeninud ja asendamatu asi elus. Lühidalt võib öelda, et mul ei ole mitte kunagi läpakatega vedanud. Küll on ühel mingi jama ja siis teisel. 

Esimese arvuti ostsime Euronicsist, aga ega see kaua vastu ei pidanud. Järgmistega on täielik tsirkus olnud, peaks mainima. Üks ei lülitanud ühel heal päeval enam sisse, teisel oli sama probleem. Kusjuures selle viisime parandusse, sõlmisime veel kokkuleppe, et pildid ja muud failid jäetakse alles. Nad kinnitasid, et see on võimalik ning kopeerivad ainult pildid ja dokumendifailid (muusikat mitte) ümber ning arvuti teevad täiesti puhtaks. Ja kui härra parandusse sellele järgi läks, teatati talle, et midagi ei suudetud päästa ja kõik on nüüd nullis. Ma olin küll vihane, sest selles arvtis olid minu koolitööd, wannabe raamat, millest olin valmis kirjutanud üle 10000 sõna. Kõige rohkem kahju oli piltidest. Raimondi omadest, sest seal olid tema imikupildid kõik. Nüüd on mul mõni üksik alles, tänu blogile, sest siin olen ühtteist jaganud ja sain endale need ära salvestada. 

Hansapostist soetasin endale uue arvuti. Selle, mille nüüd kapist välja krabasin. Ka sellega tekkis probleem. Kui ma ta kätte sain, lülitas ta heast peast ennast lampi välja, pilt virvendas, jube aeglane oli. Viisin garantiisse. Tehti mingi emaplaadi uuendus. Sain tagasi ja ikka on vigane- täiega aeglane ja näiteks nüüd, logisin sisse ning peale seda lõi uuesti sisselogimise pildi ette. Ega siin mitte midagi normaalselt teha saagi.. Kirjutan midagi, siis läheb ikka aega, et tekst järele jõuaks. Tahan ühest aknast teise minna, pean korralikult ootama, et see ka juhtuks. Ühesõnaga- AEGLANE! Kirjutasin Hansaposti, et kuhu ma selle arvuti viima pean, aga nad pole mulle juba nädal vastanud. Pean vist uuesti kirjutama, sest raha ju päris maha ei taha ka visata. 
Siiani olen ma härra arvutit kasutanud, sest asjad on vaja ju tehtud saada ja oma närvi ma sellele aeglasele kässile ei viitsi kulutada. Iseenesest on ta mugav, kerge ja ilus, lihtne kasutada, aga ju siis on mulle sattunud mingi tehasepraak, sest vaevalt ta kapil seistes niimoodi tuksi võib minna. 

19 thoughts on “arvutijuttu”

 1. Sellistest kohtadest ei soovita arvuteid küll osta. Kui ise arvuteid hästi ei tunne ja tahad kaua toimivat siis küsi asjatundjatelt nõu. Samuti ei soovita AINULT arvutis hoida oma pilte/dokumente või mis iganes millest kahju hakkab kui kaotsi lähevad, tee kindlasti koopiaid 😉 pildid nt dvd/cd plaadile, kuskile netti üles laadida privaatselt, google driver on hea variant näiteks.

 2. Minul on macbook pro ja nagu tõesti soovitan. Arvuti minu käes olnud ligi 5 aastat ja töötab ikka veel nagu alguses. Jah tõesti on kallimad aga reaalselt igat eurot väärt. Ja ma ei ole eriline appeli fänn muidu, oman samsungi telefoni ja mingeid ipode ka ei kastuda, aga vot arvutid on neil kvaliteetsed.

 3. Asused ja hp-d jnejne paarisaja eurosed arvutid ongi maha visatud raha. Parem investeerida natuke rohkem ja saab korraliku arvuti😉 Lenovo ja Dell nt on väga head arvutid.

 4. Minul Asus läppar olnud aastast 2010. Nüüd pean välja vahetama , kuna lapsed kõik klahvid ära lõhkunud jm. Hetkel läppari taha ühendatud monitor ja klaviatuur , et saaks kasutada. Olen ülimalt rahul sellega. Tööajal oli see läpakas tegija. Häälkäsklusega saab kõike teha jne.

 5. Meil oli alguses asus, vastu pidas päris kaua (kasutasid ka väiksed lapsed). Ma julgen arvata, et kuskil 5-7 aastat ehk. Lõpuks on vent läbi läinud ja ilmselt tahab vaid win uuendust ja töötaks edasi aga lihtsam oli uus osta. Hetkel DELL, kuid ei ütle, et oleksin 5+ rahul. Hinnaks peaaegu 500€ soodukas oli sel hetkel kui ostsin. Vigu leiab, minuarust arvuti küljes olev hiir on väärakas, peab mitu korda vajutama enne kui asjast sotti saab aga kasutan juhtmega hiirt seega see väga ei häiri. Ütleks, et too vana asus oli parem.

  Lenovo kohta ei oska ka midagi head kosta väga. Tean kelle lenovo pidas vaid pool aastat vastu. Ühel päeval enam sisse ei lülitanud. Ja remonti viia on hetkel raske.

  Mulle juba tundub, et ühe HEA arvuti leidmine on üks korralik töö. Pealt näha ilus, kena, tore aga vigu küljes nagu sigu sigalas.

 6. No 500 euro eest ei olegi võimalik normaalset arvutit ju saada. Hea on Apple Macbook ja selle hinnad algavad 1000 eurost. Ilmselt samas hinnaklassis muu firma arvutid ka juba normaalsed.

 7. Tundub, et mul täpselt sama Asuse arvuti. Kuigi pildi järgi raske hinnata. Minu käest hetkel 1,5 aastat olnud ning kasutan igapäevaselt ning ei saa ühtegi negatiivset asja välja tuua. Kiire, mugav, saan kõik vajalikud asjad ära teha jne… Kapis niisama seistes võib küll arvuti oma kvaliteeti kaotada, oleneb kui kaua see seal seisab. Seisev asi kogub ka tolmu ning see muudab arvuti aeglasemaks. Teiseks oled sa kindel, et käitud ise hea peremehelikult arvutitega, kui need pidevalt su käes otsad annavad?
  Mul on olnud kümne aasta jooksul 3 arvutit. Kõik tüütavad siiamaani. Esimene küll ei taha hästi laadida ning teine jäi lihtsalt nõrgaks, samas vajadusel saan mõlemat kasutada. Ja ei ütleks, et arvutid oleks mingi mega kallid olnud või hullult kvaliteetsed. Pigem sellised harjukesmised igapäevaseks kasutamiseks mõeldud isendid, aga õigesti kasutada ning hooldada ja toimivad veel aasta kümneid vajadusel.

 8. Ma ei ole küll täheldanud, et oleks ise midagi valesti teinud. Hmm, no kas on ok, et saad uue arvuti kätte, lülitad esimest korda sisse ja juba on midagi nihu (lülitab lampi välja, ekraan virvendab)? Ma ei näe endal sellises veas süüd. 🙂

 9. Njaa, seda küll, aga mitte kõigil pole võimalik osta nii kallist arvutit. Isegi järelmaksule pole tahtmist võtta, see jällegi üks lisakohustus. Aga äkki võidan kunagi lotoga. Siis küll ostan. 😀 Hetkel tuleb odavama ja mitte nii kvaliteetsega läbi ajada, aga elementaarseid asju võiks teha ikka saada. Ma ei tahaks uskuda, et on okei toota vigaseid arvuteid, lihtsalt sellepärast, et hind on väiksem. 🙂

 10. Kui esimesest hetkest ei toimi asi korralikult, siis tuleb asi hooldusesse viia ning vajadusel vahetatakse välja. Mitte pole vaja seda kappi seisma panna… Tundub lihtne ja loogiline.

 11. Kui vigasena tagasi said, siis oleksid pidanud uuesti viima. Nii kaua kuni asi korda saab.

 12. Aga kas Sulle ei tundu, et nende kolme arvuti asemel oleks võinud olla 1 korralik MacBook ning oleksid tänaseks ka raha juba säästnud? Endal ei ole mul ka vedanud arvutitega. Esimene arvuti oli lauakas ning peale esimest aastat ütles emaplaat üles, peale seda ostsin sülearvuti (fujigi Siemens oli). Pidas vastu 2 aastat ja siis hakkas vigast panema (muutus aeglaseks, ekraan virvendas jne), teine oli Asus ning see töötab siiani nagu lauaarvuti (ilma laadijata ei võta pilti lihtsalt ette). Ülikooli alguses ostsin ORDI arvuti, hullult uurisin ja küsisin jne. Kaks kuud vana arvuti läks garantiisse, sest korpusele olid üleöö tekkinud praod. Garantii saatis tagasi ja ütles, et olen ise süüdi. Tarbijakaitse saatis neile kirja ka aga see midagi ei muutnud. Kolm aastat vedasin välja sellega, aasta oli lauaarvuti eest. Nüüd ostsin MacBooki ja olen mega rahul, arvuti on 6 kuud vana (selleks ajaks ilmnesid juba esimesed probleemid teiste arvutitega) ning ma olen täiesti veendunud, et on oma raha 100% väärt. Oleksin ma vaid juba varem julgenud maci arvuti osta, siis oleksin kordades raha säästnud. ORDI arvuti maksis 800€ + operatsioonisüsteem. MacBook maksis 999€ ning operatsioonisüsteem oli juba olemas. Usun, et tegemist on hea investeeringuga. Seega mõtle, et kuidas pikas plaanis soodsam tuleks 😊.

 13. Minu arust on paljudel Hansapostiga probleeme olnud ja ma ausalt ei tuleks selle pealegi, et sellisest kohast endale arvuti osta. Selle jaoks on ikka elektroonikapoed kust saad ka kindlasti abi kui midagi ei toimi.

 14. Minul on Asuse arvuti ja Asuse telefon, esimene 2a vana ja teine aasta, sama head nagu ostes. Kiired, mugavad, nagu arvutid olema peavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga