***

Avalikust imetamisest

Olen nüüd arvutiga saanud sotsiaalmeedias ringi surfata (telefoniga ma üldiselt ei viitsi blogisid lugeda) ja märkasin, et viimastel päevadel on kirgi kütnud avalik imetamine. Kes arvab, et tegemist on liputamisega, kes võrdleb seda sittumise või onaneerimisega. Arvamusi on erinavaid. Nagu inimesigi.

Ma tõstan käed ja tunnistan, et ma pole never avalikult imetanud ja sellepärast on mul võib-olla natuke keerulisem arvamust avaldada. Küll aga ei näe ma selles midagi veidrat, kui teised emad seda teevad. Ma olengi vist selline inimene, et üldjuhul on mul jumala pohlad, mida keegi kuskil teeb. Mul enda eluga nii palju tegemist, et ma ei viitsi veel teiste omasid ka elada. Aga arvamust tahaks ikka vahel avaldada ju. Oma sõna sekka öelda.

Miks ma ei ole avalikult imetanud? Võib-olla sellepärast, et ma ei ole imikuga käinud kohtades, kus ma seda tegema peaksin. Kaubanduskeskuses või restoranis või üldse kuskil. Kui ma olen imikuga kuskil käinud, siis on see kas mõne sõbranna või lähedase kodu. Ja seal teises toas imetamist vist väga avalikuks ei nimetaks, eksole.

Ma olen mõlema lapse imikuea enamjaolt mööda saatnud ikka koduseinte vahel ja kuhugi avalikku kohta tikkunud pole. Ja kui olen, siis piisavalt kodu lähedale, et saaks vajadusel lapsele süüa anda. Või olen piima kaasa pumbanud, sest väga pikki käike ei taha väikese beebiga ette võtta. Või on lihtsalt alateadvuses mingi blokk ees ja tundnud hirmu ühiskonna arvamus ees… Kes teab.

Samas, tänapäeval on väga paljudes kohtades ka ema-lapse tuba, kus saab beebil mähkmeid vahetada ja teda rinnaga toita. Hügieenimõttes ma vist ei julgeks seda tuba kasutada, sest see on ju ka siiski avalik koht ja never know, kes või mida seal teinud on.

Mis teie arvate sellest?

3 thoughts on “Avalikust imetamisest”

 1. Hei Jane!
  Mul pole üldse teemaga seotud küsimus, aga ei leia enam seda postitust,kus see pilt oli.
  Umbes nädal tagasi oli sul Raimondist üks pilt, kus ta laua taga pannkooki sööb. 😀 veits imelik võib-olla küsida, aga kuidas sa tegid neid pannkooke? Mul vanaisa tegi ka vanasti ainult selliseid, aga kahjuks pole võimalik temalt küsida. Endal tulevad hoopis teistsugused välja… Kuigi mulle meeldivad just sellised krõbeda äärega ja rasvased 😀

  1. Mul oli see pilt instagramis. 🙂

   Aga need pannakad tegi mu mees Tartu Milli õhukeste pannkookide pulbriga. 😀

 2. Imetamine ei häiri, küll aga on imestuseks palju titemammasid, kes asuvad ükskõik kus oma tite sitaseid mähkmeid vahetama. Olgu see siis riietuskabiin, restoran või pood. See on teiste suhtes ikka tõsiselt lugupidamatu ja suisa rõve. Sama hea, kui keegi võtaks restoranis püksid maha ja paneks lauale junni. Olen seda tipprestoranis LAUA peal mähkuvahetamist näinud ja haisu tundnud ja enam söök alla ei läinud. Lisaks see, et sama laua pealt söövad ka järgmised…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga