Blogipidu

Ma arvasin eile, et kõik kohalolijad panevad hullult möllu ja kellelgi ei ole aega Blogiauhindadest samal õhtul vähemalt aega kirjutada, aga Merjel siiski oli ja osaliselt ma isegi nõustun tema arvamusega. https://merje.ee/eba-2018-oleks-voinud-parem-koju-jaada/

Kõigepealt – aitäh! Ma ei jõua teid eales ära tänada, et te mind esimesele kohale hääletasite! Siinkohal ma ei võta absoluutselt kogu au enda peale vaid tahan võidurõõmu kõigi teiega jagada. Together we made it, ütleb üks laul ja täpselt nii see ongi. Me kõik, teiega koos, kõik kes hääletasid, võitsime. Mina läksin vaid auhinnale järgi. 🙂

Ma olen lihtsalt niiii õnnelik!

Minu meelest oli ürituse korraldus kordades parem kui eelmisel või üleelmisel aastal. Ega eelmiselgi aastal midagi häda polnud, mu meelest. Ainus miinus oli see, et istuda ei saanud ja oma suure kõhuga oli ikka piin seista mitu tundi, aga see murekoht oli sellel aastal ideaalselt lahendatud.

Mulle nii meeldis, kuidas ruum kujundatud oli. Lilled, tulekesed.. Selline õrn ja romantiline vibe oli õhus tunda.

Kui nüüd natuke norida (kriitika on edasiviiv jõud ja sellest saab vaid õppida, mida järgmisel aastal paremini teha, blablabla… that kind of s*it, you know), siis mind pehmelt öeldes šokeeris see, et teine ja kolmas koht auhindu ei saanud. Mitte, et auhind jõle tähtis oleks (ma olen oma Linea Natura võidu üle megarämejõhkralt häppi :D), aga lihtsalt.. kui teatati, et lavale tuleb vaid esikoht, mõtlesin küll, et misssasssssja??!!!

Iga kategooria esikolmikule saadeti ju kiri, et õu ole kohal, see on äärmiselt oluline ja kui sa ei saa tulla, saada keegi auhinda vastu võtma, aga teine ja kolmas koht ei saanudki ju midagi. Ok! Ma oleks äärmiselt pettunud olnud, kui näen hullult vaeva, sebin lapsed kodust ära, koera hoidja juurde, käin meigis ja soengus ja šeivin jalad ära ja…. ma ei tea, kus või mida veel, ning ainus tähesära, mis ma saan, on mu blogi nime mainimine lavataguse hääle poolt.

Mis see point on, kui sa ei saa oma blogi nime tagant välja tulla ja nägu ka näidata. Vaevalt seal terve saalitäis inimesi mõtles, kui Merje blogi öeldi, et ahjaaa.. see blondide kiharate, lühike, lillelise outfitiga preilna, kes oma suvekodu on nii kihvtilt üles vuntsinud. Enamustel oli raudselt, et eeee… kes see oli, ok, vahet pole.

Teine asi, mis mind no ikka jõhkralt häiris oli Anu Saagim. Ma hullult pablasin seda ette minekut sinna. Jah, ma sain üritusel enne auhindade jagamist teada, et pean Anuga diivanile siruli viskama ja tema küsimustele vastama. Teades teda, oli mu pablamine igati õigustatud.

Enne minu kategooriat tekkis mul räme peavalu, sees keeras… Ma olin nii närvis!

Ja siis mind kutsuti sinnna, nägin, et tal oli paberil kirjas iga blogija kohta midagi. Minu nime taga oli Malluka teema, et ala poleks võitnud, kui Mallukas oleks osalenud ja see ka, et ma võtan kõik koostööpakkumised vastu. No ei ole ikka nii. Ma saan aru, et taheti draamat jne, aga no see oli ikka jumala bullshit, ausalt. Hakata rahvamassi ees nii isiklikke küsimusi küsima. Keda kotib, paljuga ma korteri ostsin. Keda kotib, kas läksin mehest lahku või ei. Keda kotib, kas müüsin korteri maha. Lamedad “naljad” olid.

Keegi jõudis eile juba blogis kommida, et miks lugejaid ei tänanud ja nii igavalt vastasin. Kammoon, Anu küsib: “Läksid mehest lahku vää?” Ma vastan: “Jaaa ma tahaks oma lugejaid tänada, te olete nii armsad!” Põhimõtteliselt ei antud ju kellelegi võimalust midagi muud öelda, kui ainult küsimustele vastata.

Ma ei ole harjunud kaamerate ees olema. See oli elus esimest korda, kui mind nii küsitleti. Hea, et põhja alt ära ei löönud.

Ma pole inimene, kes suudaks paugu pealt mingi hea vastusega lagedale tulla. Kõik. Ärge intervjueerige mind laivis. Ma olen igav inimene. 😀 Mulle meeldib kirjutada, sest nii saan ka mõelda, mida ütlen. 😀

Aga seda kivi Mari-Leenu kapsaaeda ei viska. Aiunus mõistmatu koht oligi see auhinna teema.

Ja kui Leenu iroonitses, et ma nägin palju paksem välja, kui muidu, siis üritusel pidin tõdema, et tema ei olegi nii kogukas kui piltidel. Ütlesin talle ka seda, lootes komplimenti teha. Ahjaa, üks apsakas oli veel, millega suutsin endal margi täis teha – läksin pimeda Kai juurde, tervitasin, ta vaatas minu poole ja siis ma küsisin… Noh, ära ei tunne või??!! Ma ikka leian need ämbrid alati üles. 😀

Mulle väga meeldis see üritus! Palju palju parem kui eelmine. Mina sain oma võidu, panen pillid kotti ja järgmisel aastal annan uutele võimaluse. Mitte et ma arvaks, et nüüd iga aasta hakkan võite noppima, aga seda ühte võitu ma tahtsingi. Sain, tõin koju ja mu süda on enam kui rahul!

Kas see võit andis mulle midagi? Lisaks aasta jagu šampoonivarule kindlasti ka hulga enesekindlust ja ma tunnen end siin kirjutades kuidagi palju vabamalt peale eilset. 🙂

Ps! Tänks Õhtuleht, et minust ühtegi pilti üles ei julgenud riputada. Egas ma ei tahtnudki, et keegi mu ilust pimedaks jääks. 😀

Aitäh, Mari-Leen! Said millegi väga suurepärasega hakkama! 🙂

Kommentaarid

 1. Anni says:

  Sa oled laivis niii teistsugune, selline arake ja kidakeelne. Kuigi siin blogis sa pidevalt kirjutad et Raimond on rohkem sinu moodi, nii julge ja seltskondlik, eile küll väga julge ei tundunud millegipärast… Aga eks närvid teevad oma töö 😉

 2. Hämmingus says:

  Mõistetamatu miks sa tänad lõpus inimest, kes ilmselgelt oli nende “paljastuste” taga, mida Anu Saagim küsima pidi blogijatelt? See on kindlasti üks põhjuseid, miks paljud blogijad ei osale sellel üritusel, sest selle asemel, et eeldada, et blogijad hoiavad kokku ja on sõbralikud üksteise vastu, otsustas korraldaja kõiki mustata kõikide külaliste ees 🙁 Mage – nii mage. Tegemist ei ole kollalise meediaga, kus on harjutud võimalikult halvasti teisele ütlema läbi lillede.. aga selline mulje jäi sellest, kuidas võitjaid seal ees koheldi 🙁

  Sulle palju õnne võidu puhul ja väga hea näed välja!

 3. Marr says:

  Sul pidi ju blogipaus olema?! ?

  Aga jah, nõustun eelmise kommentaatoriga, laivis tundud sa nii tasane ja arg, ei tule nagu sõnagi suust. Juba siis mõtlesin seda kui fb-live tegid mingi aeg, siis tundusid lausa veidike üleolev ja ülbe hoiakuga …täiesti vastupidine sellele mis mulje endast siin blogis loonud oled.

  • Jane Almers says:

   Aga selline ma olengi, kaamerate ees. Tuttavatega koos olles olen hoopis teistsugune, ja blogis jällegi natuke teistmoodi erinev. Kõige mugavamlt tunnen end blogis, kirjutades. 🙂 Mis selles siis nii veidrat on?

 4. A says:

  Aga tegelikult ju võtad pmst kõik koostööd vastu. Arvan, et võitu oleks väärinud Merje, aga ta ei kuulutanud seda jagamist eriti, seega jah. Väga kena näed välja küll, paks sa kindlasti pole, arvan, et Mari-Leeni märge selle kohta väga nõme+need tekstid

  • Jane Almers says:

   Tore, et mu koostööpakkumistel silma peal hoiad! Sobiksid ideaalselt mu assistendiks, sest tundub, et mu mailboxist on ülevaade juba olemas. 🙂

 5. Maro says:

  Vaevalt jah, et Anu Saagim ise need küsimused teadis küsida, ikka korraldajate kokku pandud olid need nii et Marimell ise tahtis, et saaks ikka ära panna teistele.

 6. Rents says:

  Aa, nüüd lugesin tema postitust ka. Esimest korda elus vist, kus ma naersin kõva häälega ta blogi lugedes. 😀

 7. Triinu says:

  Minu meelest Anu Saagimi suhtumine – vôi kes iganes need kysimused kokku pani, oli vàga ALATU! Ei oleks nagu kàinud auhinda toomas, vaid uurimise all. Vàga masendav igastahes mis vàlja kujunes. Tàielik pettumus ja öelus !!!
  Aga Sinule tuult tiibadesse ja kôike head!

 8. Must Mesi says:

  Küsimused olid piinlikud. Kohe väga. See oli Rikkode võimalus kõigile ära panna. Väga lame neist.
  Jane, sa oled liiga leplik (äkki arg?), et Rikkosid tänad ja kiidad. Selliseid lamedaid küsimusi ei peaks kokku kirjutama ja avalikult kogu Eesti rahva ees esitama. Aga sa olid tubli- hea, et vastasid neile lollidele küsimustele nii napisõnaliselt, mitte ei laskunud samale tasemele või ei püüdnud midagi seletama ja õigustama hakata.

  See meilide saatmine on samuti läbinähtav- muidu oleks ju pooled inimesed tulemata jätnud. Nüüd sai enam-vähem kindel olla, et iga kategooria esikolmik tuleb kohale (ja ehk võtab ka mõne sõbra-tuttava kaasa). Lubati auhindu ja tunnustust, tegelikult vahtisid teise ja kolmanda koha omanikud niisama pimedas saalis. Ja Rikkod saavad rääkida, kui suur osavõtt üritusest oli, mis sest et inimesed valega kohale meelitatud.

  Sulle igatahes palju õnne ja edukat blogimist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]