***

DIY: Esikukapp

Mäletate, ma kirjutasin, et tahaks päris oma koju mitu mööblieset oma kätega meisterdada? Materjali ostsin ma kokku juba ammu, aga nüüd jõudsin asja kallale ka.

Esimese mööblitükina võtsin ette esikukapi. Tahtsin midagi sellist, mille peal saaks istuda ja mugavalt jalanõusid jalga panna. Üsna tihti lapsed istuvad kas põrandal või veavad oma pisikesi toolikesi esikusse, sest püstijalu on ju ebamugav jalatseid jalga saada. Täiskasvanud veel saavad kuidagi, aga lastel peaks pepu all ikka mugav istumine olema.

Mida on vaja üheks tugevaks ja korralikuks esikukapiks?

Uskuge mind, tänapäeval saab paarist asjast juba väga laheda kapi meisterdada. Ja mis peamine – korraliku ja ka tugeva.

Mina ostsin kaks 18x499x1200mm männiplaati – üks pealmiseks osaks ja teine nn kapi põhjaks. Plaatide vahele lähevad kaks tugevat 35x40x45cm puidust kasti. Kastid valmisid käsitööna Kõrsi talus (link!). Ja muidugi läheb vaja sobivat värvi – ise valid, milliseks kapi võõpad. Mina valisin selleks Sadolini veepõhise metall- ja puitpinna värvi (link!) ning tooniks halli. Kuidas lihtsa vaevaga ilus esikukapp valmistada?

Kuna puitplaadid olid kilesse pakitud, ei olnud neid vaja eelnevalt tolmust puhastada. Küll vajasid aga puidust kastid kerget lapiga üle tõmbamist. Olid teised päris pikalt siin vedelenud ja väike tolmukiht oli peal.

1) Pindade puhastamine ja ettevalmistamine värvimistööks

2) Esimese värvikihi kandmine kapiosadele – värvimistöid teostasin siseruumis ja ei täheldanud mingit hingematvat haisu, seega võib vabalt ka toas vajalikku mööblit värvida

3) Lasta kuivada

4) Teise värvikihi kandmine kapiosadele – Sadolini värv oli tegelikult niivõrd hea katvusega, et kahtlesin, kas teist kihti teha, aga nii igaksjuhuks ikkagi võõpasin üle.

5) Lasta kuivada

6) Kapi kokkupanek – ühes videos nägin, et plaatide vahele liimiti kastid. Meie lasime kruvidega kinni.

7) Punutud korvid asetada kastide sisse

8) Lisapunkt: meil on veel plaan kapile alla rattad panna, aga kindlasti sellised, millel on ka pidurid olemas. Vastasel juhul teeks lapsed selle kapiga rohkem lõbusõitu, kui istuks seal peal. 😀 Maksumus

Kaks männiplaati ~ 18€

Kaks puidust kasti ~ 21€

Punutud korvid (2tk) ~ ostetud ei ole, kuid vaadates hindu, läheb neile umbkaudu 20€

Värv ~ saadud koostöös Sadoliniga (link!), ei oska poehinda öelda

Padjakatted ~ hind keskmiselt 2€/tk, kokku 4€

Kapi kogu maksumus ~ 63€ + värv

Ma ei teagi, kas tuleb odavam ise teha või poest mingisugune esikukapp osta. Vaatasin, et kui minu tehtud kappi püsti tõsta, saaks huvitava raamaturiiuli teleri kõrvale (raamatuid mul megalt ja pole kuhugi panna, jälle hea idee). Samas saaks sellest ka hea diivanilaua – jällegi idee olemas. Täpselt samasugust ei tee, aga midagi taolist.

Postituse peapildil pole küll kapp veel täitsa valmis, puudu on veel korvid, aga olen need välja valinud – valged, punutud korvid kastide sisse.

3 thoughts on “DIY: Esikukapp”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga