***

Ehituspoode vallutamas

Olen eile tehtud abipalvele nii palju vastukaja saanud. Ühed toetavad hea sõnaga, mis annab nii palju motivatsiooni juurde, teised pakuvad materiaalset abi ja siis on kolmandad, kes arvavad, et saab kõike teha paremini/kvaliteetselt/osavamalt/teistmoodi.

Uskuge mind, ma südamest tahan oma kodu teha nii hästi ja kvaliteetselt kui võimalik. Jah, täpselt nii hästi, kui minu võimalused seda hetkel lubavad. Seega, kes tahab mind kividega surnuks loopida selle eest, et ma tapeedi alla ajalehti panen, andku minna. Või selle eest, et ma nii sitt ema olen ja köögist ei tee ka lastetuba, sest ebainimlik on kolme last ühte tuppa panna (üks ilmselt oleks esimesed eluaastad meiega), siis no.. go ahead! Meil pole plaanis elu lõpuni jääda korterisse. Lisaks sellele tahame kindlasti kunagi kauges tulevikus osta maja, kus oleks kõigil laialt ruumi elada. Aga see on nii kauges tulevikus, et pole pointi veel mingeid plaane teha. 🙂

Kui mul oleks pappi laialt, palkaks ma lausa ehitusmehed, kes teeksid kindlasti palju kvaliteetsemalt ja paremini, kui mõni ise hakanud ehitaja. Aga minu võimed on piiratud ja üle nende kahjuks ma hüpata ei saa. Ükskõik, kui väga ka tahaks.

Aga muidugi, kõik, kes arvavad, et oskavad ja suudavad paremini, on alati siia teretulnud mul, sest abikätest ma ära ei ütle. Veel enam, et ajaga on kitsas käes.

Eks enne seda postituse tegemist olin ma arvestanud sellega, et tuleb negatiivsust ja kindlasti ka hulk targutajaid, kes arvavad, et me teeme ehitustöid esimest korda või sõna “renoveerimine” on meie jaoks täiesti tundmatu, aga mis seal ikka, aastaid blogimist on mulle kasvatanud korralikult paksu naha ja oskan sellest negatiivsest osavalt mööda vaadata ning üle olla. Lõpuks võidame ju ikkagi meie rohkem, kui need negatiivsuse süstijad. 🙂

Üleeile käisime Pärnus ehituspoodides kolamas. Praegu on igalpool hullud soodukad. Laminaadi tagatubadesse saime ainult 3,99€/ruutmeeter. Lapsed said endale tapeeti valida. Muidugi midagi sellist, mis eelarve piiridesse jääks. Mulle see tapeet küll eriti ei meeldi, sobib pigem teismelise tuppa, aga noh.. Mõtlesin, et las nad siis valivad täitsa ise. On neil ka mingi ehitusrõõm kogu protsessist.

Eile tegin postituse ja tänaseks on nii paljud mulle kirjutanud. Meil on olemas vannitoa jaoks kõik plaadid, elektriku saime ja mõni tahaks ka rahaliselt panustada, aga ma tsipa pelgan seda. Ma pigem loodan, et inimesed toetavad hea nõu ja ehitusmaterjalidega, raha ma ei armasta inimestelt küsida eriti.

Üks kommenteeris, et võtaksin ühendust kodutunde meeskonnaga. Ka seda ma ei tahaks teha, sest meie pisikeses riigis on palju neid inimesi, kes seda abi palju palju palju rohkem vajaks.

17 thoughts on “Ehituspoode vallutamas”

 1. Kodutundesse pole sul tóesti asja, sinna ikka mingu inimesed kellel rahaga tósised probleemid. Minu meelest teie sellesse sihtgruppi ei kuulu! Aga Teile soovin palju edu renoveerimisel 🙂

  1. Tapeet pidi paremini seinas püsima siis. Kuigi mõni ütleb, et just kukub alla. Mina siin vana tapeedi mahasaamisega nägin kurja vaeva, sest ajaleht oli all. 😀 Ju siis ikka ei tule nii kergelt see tapeet ajalehega alla ikka.

   1. Mul mees räägib, et tänapäeva liimid nii tugevad et allakukkumist karta pole vaja.
    See ajalehtede panemine võib üsna tüütu töö olla, äkki mõni spetsialist oskab öelda, kuidas siis ikka parem oleks – ajalehega või ajaleheta. 🙂

  2. Mul nt on savikrohvitud seinad ja tahtsin ühte seina tapeeti panna. Öeldi et raudselt peab ajaleht all olema, sest ükski liim seda seal kinni ei hoia niisama.

 2. Keegi ju pole väitnud, et ebainimlik on panna kolme last ühte tuppa. Lihtsalt anti soovitusi, kuidas veel saaks teha.

  1. Väljavõtted kommentaaridest:

   “kolme last sinna panna tundub rohkem kui imelik”
   “kolm last ühes toas pole laste suhtes aus”

   Ja muidugi kommentaarid, mida ma läbi lasknud pole, kus üks oli selline “kui ebainimlik on panna kolm last ühte tuppa, teismelise eas peab kõige vanem kahe väikese titega tuba jagama, õudus”‘

   No minu meelest üpris selged vihjed, et on ebainimlik kolm last ühte tuppa panna. 🙂

   1. minu arvamus on, et perekond on tubli, puhas ja armastav! mis seal vahet kui kolm last ühes toas? Nad on veel väikesed ja minu meelest pole hetkel see tuba jagamine mingi mure. Inimesed soetasid oma kodu! See on palju tähtsam hetkel! Enda kodu! Nagu Jane kirjutas, on neil tulevikus plaan midagi suuremat soetada. Tâhtis on ju see, et nad kuskilt on alguse teinud! See on väga suur asi!
    Minu nägemus on, et need inimesed üritavad endast hetkel kõik anda! Tublid!
    Kuigi jaa, Te oleks võinud ehituspoest kasvõi head nõu küsida selle tapeetimise ja ajalehtede panemise suhtes.
    Tänapäeval on nii head asjad müügil ja oleksite aega kokku hoidnud. Aga see kõik muidugi Teie endi teha! Ja mitte paha pärast…😊
    Ma vst oleks ka tapeedi ühte seina pannud, aga maitse asi ja Teie kodu! Mõnusat punumist Teile 😊

 3. Phahahaha 😀 hea, et ei kirjutata, et kolm last peaks üldse villas kasvama mitte korteris 😀 😀 söövad ikka ilusti kalamarja hommikusöögiks ? 😀 Meil tuleb ka juurde ja meil ka kolme toaline . Tavaliselt unistatakse kolmetoalisest korterist! 🙂 Niiet minu arust teil vedas! 🙂

 4. Meil 2 last ja elame 1 toalises majas, nii et oleks mul vähemalt 3 tuba oleks mega lux☺️
  Jōudu ja jaksu

 5. Meil läks sellises seisukorras korteri remontimine ja sisustamine esmatarbe asjadega umbes 10 000€, rääkimata sellest, et küttesüsteem oli olemas. Ehitusmees oli iga päev kohal ja läks 3 kuud, teil on aega juuli lõpuni? Muidugi olete tublid, et olete selle ette võtnud, aga hetkel tundub ikka väga suur risk, remontida olematu raha eest kellegi teise korterit. Loodetavasti on teil omavaheline leping ikka notariaalne 🙂

 6. Sa näed mõtetut vaeva kui ajalehti paned. See vene aja teema. Heasüdamlik soovitus minult. Elan ka veneaegses vanas korteris ja tapeeti vahetanud igas toas mitmeid kordi ja sõpradel ning ka ülejäänud perekonnal käinud tapeetimas. Valida tyleb tapeediga sobiv liim ja ei tule kuskile seinast see tapeet. Ja vana eemaldamisel pritsin veega märjaks liguneb liim lahti ja pahtlilabida abil siuhti seinast maha.

 7. Nu ma arvan, et väiksest peale lapsi ühes toas hoida on täitsa OK. Ôpivad jagama asju oma vahel ja on seltsivamad. Tulevikus jah, kui nad teismelised juba on Hea kui eraldi tubades, aga praegu ma küll probleemi ei näe, võttes arvesse seda, et sa alles rase ja sünnitad mõne aja pärast.

 8. Oh, mulle nii meeldivad vanade majade/korterite renoveerimised ja ümberehitamised. Ise me alustasime laudast maja ehitust u 7-8 aastat tagasi, ilma, et me mehega varasemalt ehitusega kokku puutunud oleksime. Õnneks oli meil palju tuttavaid ja sõpru, kes käisid nõu ja jõuga abis. Maja pole küll veel päris valmis aga väga suur töö sai ära tehtud.

  Nüüd mõni aasta tagasi otsustasime linna kolida ning ostsime kap remonti vajava ridaelamuboksi. (See otsus tuli tänu sellele, et plaanisime ka kolmandat last). Hind oli meie jaoks sobiv ning kuna maja kukkus enam-vähem hästi välja siis olime kindlad, et küll me sellest ridaelamust ka asja saame. Aasta aega ja suure töö tulemusena saime elamiseks vajamineva korda ning nüüdseks oleme u 1,5 aastat sees elanud, tööd küll on omajagu teha veel aga kõik see mis tehtud on, on nii kena ja südamelähedane – ikkagi ise tehtud ju (elektrijuhtmete ja vee/kütte torude paigalduse ning pahteldus- ja krohvimistööd tellisime siiski sisse, kuna tegu oli siiski laenuga ostetud korteriga ja nii oli asi kindlam). Oma ehitus töid (nii maja kui ka korteri oma) olen kirjeldanud ka oma blogis: http://jaani-tooma.blogspot.com.ee/

  Ma olen alati seda meelt, et kui vähegi tahtmist on, siis alati tasub soetada ja korda teha mõni vana elamine. Peale seda on eluase kuidagi rohkem hinge kasvanud ja kui ka midagi natuke sassi läheb, siis vaatad seda ikkagi tiba teise pilguga – ikkagi ju enda tehtud.

  Teile soovin ma igati jõudu ja jaksu ning hea meelega loen ka edaspidi teie tegemise ehituse vallas.

  (Mina isiklikult köögist magamistuba ei teeks. Sul kolmas alles ju kõhubeebi ja kui ta peaks ära sündima, siis aasta-kaks magaks ta ikkagi ju teie endi magamistoas. Hiljem saab poisid ühte tuppa kolida või siis äärmisel juhul kui väga vaja saate ise kolida elutuppa ja magamistoad poistele jätta. Meil nt kasutavad lapsed magamistuba ainult magamiseks, muul ajal on enamasti ikka elutoas askeldamas. Samas olen ma ka seda meelt, et elamist ei osteta/ehitata endale kogu eluks. Iga elamine tuleb valida selline, mida hetkel (nu nt lähima 5-10 aasta jooksul) perele vaja on ja siis saab juba edasi vaadata.

  Tehke täpselt nii nagu te ise soovite ja unistate, siis saate täpselt selle õige asja enda jaoks.

 9. Mina elasin teismelisena oma ema ja väikse õega ühes toas. Õde magas emaga veel lahtikäival diivanil. Ometigi oli korter kolme toaline aga ühes toas oli alkohoolikust isa ja teises vanaema.
  Ma ei ütleks küll et õega nüüd trauma saime sellest et magasime kolmekesi ühes toas. Jah oleks ka tahtnud oma tuba ja magada mitte lahtikäival tugitoolil mis 17 aastasena jäi mulle lühikeseks aga elu sai elatud . Ja kui aus olla oli ikka suht fun ka, öised lobisemises ema ja õega jne 🙂
  Niiet see pole imelik poisse ühte tuppa panna 🙂 saate hakkama , ja sellest võib fun kogemus poistele tulla:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga