***

Ehk peaks ka blogi tasuliseks muutma?

Nomh.. eiii. Ei peaks. Ma arvan. Never say never, eks, aga ma olen siiski umbes 97% kindel, et ma ei suuda seda kohta siin eales tasuliseks muuta ja sellel on päris mitu head põhjust.

Britt muidugi tõi ka oma blogis üsna head argumendid välja ja kui mulle on kuskilt kõrvu jäänud, et keegi on oma blogi tasuliseks muutnud, siis ma ei ole sellele isegi mõelnud, et teeks oma blogiga samamoodi. Kui aga siin üks päev instas mult küsiti, kas ma plaanin samuti siinse kodulehe sisu tasuliseks muuta, oli mu vastus üsna sama – ei, aga never say never, sest… iial ei tea, mis ma 5 aasta pärast mõelda võin.

Tõsiasi on aga see, et kui ma tahaks hakata pakkuma oma blogi tasu eest, siis 1) ma peaks järjepidevalt ja regulaarselt siia ka sisu tootma, mida ma ilmselt väga väga väga suuretõenäosusega teha ei viitsi – see siiski on mu nn hobi ja kui te blogiarhiivi vaatate, siis vahel tulen ma siia midagi kirjutama võibolla ainult korra kuus. Oleks üsna nadi küsida kellegilt raha ebakaootilise sisu eest.

2) ma ei suudaks regulaarselt blogida. See on niiöelda hobi ja ma teen seda siis, kui tunnen, et tahan sõna võtta, tahan midagi öelda või jagada.

3) kui ma hakkaks järjepidevalt, igapäevaselt blogima, eesmärgiks raha teenida, siis muutuks see suure tõenäosusega mu jaoks kohustuseks ja minu sulest ei sünni midagi head ega kvaliteetset, kui ma tean, et ma PEAN seda tegema.

Mitte, et ma siiani ulmeliselt kvaliteetset blogisisu oleks tootnud. 😅

Ma usun, et minu puhul ei pea keegi mõtisklema, kas ma hakkan ka sente kokku kraapima – ei hakka. Kahjuks. Blogida oleks justkui väga paljust ja me siin ka Geiduga üks päev arutasime, et kui ma saaks kirjutada absoluutselt kõigest, mis meie eludes toimub, siis… siis ma ilmselt blogiks igapäevaselt väga mahlakaid tükke, aga Geit tuletas mulle meelde, et tuumasõda pole küll see, mis me oma õuele sooviks, nii et… 😅 Aga mine sa tea, võibolla mul üks päev on teistest inimestest nii savi, et hakkangi absoluutselt kõigest blogima. 😀

Nali. Ma tahan elada. 😅

Ma usun, et jäägu tasu eest blogimine proffidele ja kuigi ma olen bloginud juba ca 10 aastat, siis ma endiselt ei tunne, et ma võiks selle eest niiviisi raha küsida, veel enam, et ma ei blogi eesmärgiga teenida raha vaid kirjutamine on endiselt miski, mida mulle meeldib südamest teha. 🙂

2 thoughts on “Ehk peaks ka blogi tasuliseks muutma?”

  1. Ma usun, et blogi tasuliseks muutmine on hea mõte ainult siis kui terve Eesti juba teab ja loeb teatud blogi. Muidu võib uued blogi külalised/lugejad kohe ära unustada, kui blogi kohe tasuliseks muuta. Muidugi kui see on ainuke elatis teenimise võimalus, siis ka blogijad soovivad aeg-ajalt spaase näiteks minna.

  2. Just mõtlesin ükspäev sama ,et kas ka sina plaanid tasuliseks minna…. aga nyyd on ainult hea meel , et veel ei plaani tasuliseks minna😀nt mitmed blogijad keda lugesin enne kui nad läksid tasuliseks lugesin meeleldi kuid nyyd nende lugemised olen ära jätnud peale seda kui tasuliseks muutusid, kuna ma leian et ma ei soovi maksta lihtsalt selle eest et teada mis nende elus nii väga toimub🤣see on muidugi minu arvamus…. seepärast ehk sinu postitusi loengi järjepidevalt,et hea lihtne lugeda!
    Tänane päev on nyyd korda läind seda postitust lugedes😃Aitäh ja edu sulle!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga