***

Ei ole minu nädal

Alanud nädal, tegelikult juba oma keskpaigas, ei ole kohe üldse minu nädal. Kuigi pisemad on lasteaias, lõpuks ja suuremad on koolis ja mul on jälle aega tegeleda oma kooliasjadega, siis mul ei ole absoluutselt motivatsiooni midagi teha. Ma tahaks lihtsalt magada, sest ma olen koguaeg nii väsinud.

Nädalavahetusel läks ikka natuke lappesse ja kuni eelmise reedeni püsisin treening- ja toitumiskavas väga tublisti. Saaremaal tegelikult ka toiduga väga puusse ei pannud, aga lihtsalt sai natuke alkoholi võetud ja alati läheb pärast seda kõik võsa poole. Alkohol ja depressioon ei sobi kokku, ma ütlen. Esimene kasvatab viimast, aga vahel tunned, et no tahaks võtta, aga samas, kui võtad, siis pärast tükk aega annab tunda. Otseselt pohmakas see ei ole, aga mingi muu langus tujus ja olekus.

Esmaspäeval tegin küll trenni ära, aga ega mitte väga suure rõõmuga nagu eelmised korrad. Pigem nagu mõttega, et millal see juba läbi saab.

Toitumisega on ka nii ja naa – mõni toidukord tuleb täitsa kava järgi, aga vahele satub mõni jäätis või krõps ka, sest mingi kummaline isu on ja masekas ja siis söökski rämpsu pigem kuigi saan ise ka aru, et ei peaks.

Eile suutsin isegi kooliasjadega tegeleda. Inglise keele tööd vaatasin küll sellise tühja pilguga ja tundsin, et aju ei tööta, aga midagi ikka tehtud sain. Väss on olla koguaeg. Motivatsiooni pole. Õnneks ma tean, et see on mööduv ja elan seda läbi nii hästi, kui oskan.

Sassis toad ajavad närvi, aga koristada ka ei viitsi. Magada tahaks rämedalt, aga samas nagu ei tahaks ka. Inimestega suhelda ei taha, aga samas nagu tahaks ka.

Koolist just teatati, et laste jõulupeole saavad ainult vaktsineerimispassiga lapsevanemad ja kuigi mul on plaanis vaktsineerida, millega ma natuke hoogu võtan hetkel, siis…

Ühest küljest ma tundsin väga suurt kergendust, sest need peod on alati nii stressirohked – peoriided, kingitused jne, aga teisest küljest tahaks ju näha, kuidas su oma laps jõuluvanale luuletust loeb ja kingituse saab ja klassiga koos esinevad ja…

Nagu veits närvi hakkab juba ajama ja ma vaikselt hakkan mõistma neid, kes vaktsineerimise teemal kisa teevad.

Ma siiski loodan, et enne need korraldused muutuvad ja me ikkagi saame osa laste jõulupidustustest. Eelmisel aastal ei saanud ükski vanem minna ja see oligi okei, aga krt mulle selline diskrimineerimine küll ei meeldi.

Fakk. Nii närvi ajab lihtsalt. Naeruväärne.

7 thoughts on “Ei ole minu nädal”

 1. Kui mu mälu ei peta, on need piirangud 10 jaanuarini. Ei usu, et ka siis koolis need korraldused muutuvad. 🙁

 2. Minu teada koolil ei ole õigust sellist piirangut teha. Sellest kirjutati ka kooliaasta alguses. Kool saab kohandada kontrolli ainult kõrvalistele isikutele ja lapsevanem ei ole kõrvaline isik. Selle kohase postituse koos õiguskantsleri kirjaga tegi kunagi Liis Orav. Postitus on tehtud 31. august.

 3. Meil mehe tööjuures ka jõulu üritus aind vaktsineeritule ja lisaks kaaslane peab kogu täiega kinni maksma kui osaleda tahab . Kus on jäänud need pere kesksed firmad mis kunagi olid ? Kaugesse mineviku vist . Kui polnud olemas ei koroonat ega ihnust 😀

 4. Aga mina pole nõus, et haiguselevitajaid antivaksereid rahva hulka lastakse. See paneb ohtu teiste inimeste elu ja tervise.

  Kui oled antivakser, siis istu kodus. Lihtne.

  Iga inimese isiklik vabadus lõppeb seal, kus algab teiste inimeste vabadus. Suht lihtne ju mõista. Või ei?

  1. Puhka jalga onu Vassiljev! Sina ei ole mitte kuidagi parem kui mina, kes ma üle päeva end testin. Hoopis sina oled see, kes teiste elu ja tervise ohtu paned, kuna arvad, et oled kaitsekilbiga ümbritustud. Naerukohta 😀

 5. Nii teinegi kord on meie halval enesetundel hoopiski põhjus. Ei ole lihtsalt, et oleme väsinud ja tujukad, laisad jne. Soovitan sul panna kirja kuupäev, millal sul madalseis algas ja ka kirja panna millal lõppes ja nii mitmeid kordi. Võimalik, et joonistub muster. Lisan siia inglise keelse seletuse sündroomile, mis väga paljudel naistel põhjustab madalseisu, ilma et nad seda teaksid.

  Premenstrual dysphoric disorder (PMDD) is a health problem that is similar to premenstrual syndrome (PMS) but is more serious. PMDD causes severe irritability, depression, or anxiety in the week or two before your period starts. Symptoms usually go away two to three days after your period starts. You may need medicine or other treatment to help with your symptoms.

 6. Eelmisele. Vaktsineeritud jagavad samamoodi koroonat laiali, millal küll lõpuks sellest aru saadakse. Nemad lihtsalt nii kergesti saba ei anna. Point vaktsineerimiseks on haiglate mitte üle koormamine. Kõik. Punkt.
  Janele. Leian ka, et osa piiranguid on täiesti ajuvabad. Ja mul oli eelmine nädal sama. Selline väsimus. Olen hetkel kodune, et millest selline zombitunne saab olla, aga oli. Teen samuti trenni, aga kuidagi ei läinud see aktiivne eluviis peale. Mulle vist mõjub see, et valget aega on nüüdseks vähem. Õhtul kell 17.00 on juba nagu öö saabumas. Kiiresti läheb pimedaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga