Määratlemata

Elmo rent ja loomaaed


Ma pean ausalt ütlema, et kui keegi on kunagi mulle maininud sõna elektriauto, siis minu silme ette ilmub pilt vanemast prouast elektriauto roolis, kes oma ametilt on sotsiaaltöötaja. Ma ei tea, miks see nii on, aga nende kahe vahele ma võrdusmärgi ilmselt asetaks küll. Kuna me enda auto müüsime ammu aega tagasi maha ja see nädalavahetus oli mul töölt vaba, siis mõtlesime, et võiks midagi teha. Palgapäev oli ju ka alles. Nii Härra siis rentis meile laupäeva hommikul Elmost elektriauto. Ega ma muigasin küll esialgu ja mõtlesin, et mina sinna elektrikarpi eriti istuda ei tahaks, aga mis seal ikka. 
Esmamulje oli muidugi hea, isegi need kleepsud ei teinud auto välimust koledamaks. Mulle lausa meeldis. 
Seest oli väga mugav. Ei olnud mingit mürinat ega põrinat. Nii vaikselt läks edasi. Seest oli avar ja ei pidanudki istuma seal nagu kreeka e. Lastel oli ka taga mugav. Just nende pärast me suurema variandi ka võtsime. Teine meenutas mulle smartautot, mis oma olemuselt on juba tikutops ja ma ei kujuta ette, kuidas me oleks sinna end ära mahutanud. Mulle meeldib ruumikus. Ja eriti autos. 
Ühest küljest on rendivõimalus väga soodne variant, maksad ainult auto eest ja elekter on tasuta. Teisest küljest ma never endale elektriautot ei soeta, sest enamus ajast sa kas pablad sellepärast, et elekter saab otsa või istud sa oma karbikesega laadimispunktis ja ootad, millal aku täis saab laetud. Selline transpordiviis on niru. 
Laupäeval käisime me loomaaias. Nii umbes 2-3 tundi seiklesime seal ringi. Raimond käis viimati eelmine suvi ehk kui ta veel nii pisike oli, et ei jaganud loomadest ööd ega mütsi. Sellel korral oli hoopis teine asi- nad olid mõlemad nii vaimustuses ja said endale kindlasti ühe toreda elamuse juurde. 
Peale loomaaeda olid meil vabad käed. Mõtlesime, et võiks sõita Laulasmaale. Ja sinna meie tee alguse saigi. Lapsed jäid esimeste minutite jooksul juba autos magama, sest loomaaed väsitas nii ära. Ja meie nautisime rahuliku sõitu ilusa ilmaga. 
Ma tundsin end korraga nii vabalt, sest ei olnud kindlat eesmärki või sihtmärki kuhugi jõuda. See Laulasmaa otsus tuli kuidagi nagu välk selgest taevast ja me võtsime kogu päeva nii, et mõtleme sekundi pealt. Kloogarannas sai käidud ja Laulasmaal, Lohusalus. Veel otsisime me Treppoja astanguid, aga neid ei leidnudki. See-eest leidsime metsa, kus oli ohtralt mustikaid ja metsmaasikaid ning olin korraga nii kurb, et mingeid topsikesi ei mõistnud kaasa võtta. 
Edasi rändasime mööda… rannikut? Umbes nii võib öelda. Seal Paldiski ja Pakri kandis. Sõitsime autoga mööda ranniku äärt ja ma taipasin, et kardan pisut kõrgust, sest autosõidu ajal alla merele vaadata oli veits creepy. 
Rändasime mööda metsi ja nägime tuulikuid. Me kõik elus esimest korda. Ma pean mainima, et selle aja jooksul laadisime autot ka ikka korra, sest täis akuga saab ala 100km sõita, kuid tegelikult see aku tühjeneb kiiremini. 
Peale pikka teekonda metsas sõitmist ja rannikut külastades, sõitsime tagasi Keilasse, sest seal ju oli lähim laadismispunkt. Aku laetud, mõtlesime, et sõidame Raplasse. Seal olime ka pisut aega, siis Kernusse ja tagasi Tallinna. Kell pool üks öösel leidsime me end Tallinnas akut laadimas, sest see oli jälle tühjaks saanud. Raplas ja Kernus laadisime ka muidugi. 
Minu jaoks oli fun päev, kuigi.. elektriautot ma endale ei ostaks. Rendiks aga küll. Rentimisel on aga see nõme, et mingit võtit autol ju ei ole, nupust sisse ja sealt samast ka välja. Kui uksed tahad lukku panna, pead helistama ühele numbrile, kui lukust lahti, siis teisele numbrile. Kui soovid renti lõpetada, siis kolmandale numbrile.
Telefoni oli ka pea võimatu autos laadida, sest auto läks kiiremini tühjaks, aga telefoni aku väga aeglaselt võttis midagi juurde. Ükskõik, milliseid lisavõimalusi sa autos kasutad, kõik võtavad kordades rohkem elektrit ja seda kiiremini pead sa autot laadima- kas kuulad muusikat või paned konditsioneeri tööle. 

10 thoughts on “Elmo rent ja loomaaed”

  1. Ei leidnud kasutust ja enamus ajast seisis niisama. Linnas lasteaed, pood, töö jalutuskäigu kaugusel. Põhiliselt kasutasimegi autot maal käimiseks ja võttis hullult kütust. Odavam tuleb rentida 😀

  2. Neil on praegu mõlemal nii õhukesed juuksed, et ei saaks mingit erilist soengut. Lihtsam on sagedamini nulliga maha lõigata, kasvavad kiiremini tihedamad juuksed.

  3. Tahtsin ka kirjutada, et veidi hirmus kui lastel sellised soengud 🙁 kui sa tihti maha lõikad siis kuidas ja millal need tihedamad juuksed siis kasvavad? 😀 juuksur saaks kindlasti ka õhukeste juustega hakkama ja teeks kenad poisipead môlemale 🙂

  4. jube, aasta ema tiitel võiks mulle kuuluda eksole 😀 mida rohkem ma juukseid maha lõikan, seda rohkem ja tihedamalt nad kasvavad. Mul on kahe lapse pealt kogemus olemas.

  5. sorry, aga tiheda juukselõikuse peale need paksemaks ei lähe. ma olin ise terve lapsepõlve selle sama põhimõtte ohver. see on vanade inimeste lobajutt. ära usu! ka õhemate juustega saab kena soengu teha.

  6. Kogemuse all ma mõtlesin seda, et ma olen lõiganud ja kasvavad kiiremini ning tihedamalt. Ei tea, mis imelapsega mul siis tegu on, et see tõele vastab 😀

  7. No aga millal naudid neid tihedalt ja kiirelt kasvavaid juukseid?Ja kas see tihedus on poisslaste puhul mingi näitaja? Kenasti lõigatud soeng on paraku kenam kui kuu aega vangide moodi soenguga ringi käia ju? Samas ega sa ise enda juuksed ka veits keerasid pekki…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga