Määratlemata

Elron ajab reisijad rongist välja

Täna oli üks halb kogemus Elroni rongi klienditeenindajaga. Kunagi sõitsin pidevalt nii nende vanade rongidega kui ka porganditega, mis nüüdseks siis kasutusel on juba pikemat aega. Mitte kunagi pole ühtegi probleemi olnud. Täna oli teistmoodi. Sõitsime eile tuttava autoga maale ning otsustasime, et tuleme hommikul Tallinna tagasi rongiga. Tuttavad viisid meid Keilasse ja rongini oli paar minutit jäänud. Perroonile kõndides nägimegi, et rongi rattad ragisevad ja jõuab kiirelt meie poole.. kiirendasime siis sammu ja jõudsime ilusti rongile. Rong hakkas peaaegu sõitma, kui piletimüüja teatas meile, et kaardiga maksta ei saa. Irvitas veel ülbelt näkku ja ütles üleolevalt “astuge välja!”. Meie seda ei teadnud, sest nende uute porganditega sõites oleme alati kaardiga tasunud. Müüja veel mõnitades küsis, et me ju peaksime seda teadma, et ei saa kaardiga maksta. Kus kohast? Elron.ee lehel on küll kirjas, et kaardiga maksta ei saa elektrirongides, aga ei tule selle peale, et vaadata, kui muidu oleme koguaeg kaardiga maksnud. Mis siis ikka.. astusime välja ja jäime rongijaama vihma kätte. Ma mõtlen, et kui oleks talv olnud, oleksime seal oma kahe pisikese lapsega vist päris ära külmunud. Vedas, et seal katusealune oli, sest vihma hakkas jubedalt kallama… Ootasime oma kompsudega seal nagu mingid kodutud, sest tuttav pidi otsa ringi pöörama ja meile järele tulema, et meid Tallinna viia. Järgmise rongini oli pea kaks tundi aega ja lastega ei oleks suutnud nii kaua vihmases ning võõras linnas passida. Mind nii huvitab, mida see faking Elron passib, et nad ei ole suutnud elektrirongides kasutusele võtta võimalust, kus inimesed saaksid kaardiga maksta. Ega seal rongijaamas pangaautomaati ka ei olnud, mis oli muidugi väga supper. Kõige rohkem närvi ajas see üleolev ja irvitav piletimüüja, kelle lõustast võis aru saada, et talle on see tavaline ajada reisijaid välja rongist. Mis oleks siis saanud, kui oleksime rongiga juba jõudnud sõita ja piletmüüja alles meie juurde siis tulnud? Oleks meid järgmises peatuses välja visanud? KINDLASTI! 


6 thoughts on “Elron ajab reisijad rongist välja”

 1. Kaardiga maksta saab kaugliinidel, nt Rapla rongil. Paldiski-Tallinn jms elektrirongides siiski ei saa ja ei ole kunagi saanud. 🙂

 2. Ohsa pagan, sellist asja pole mina ka märganud, et nendel n.ö tavaliinidel kaardiga maksta ei saa, vaid ainult kaugliinidel.
  Isiklikult on mul Elroniga head kogemused, alles laupäeval mul oli jäänud rahakott õe juurde, seega mul õpilaspiletit polnud (sain selle Kohila peatuses kätte, aga peale läksin Raplas). Sain siiski soodushinnaga, tore teenindaja oli, pärastki veel rääkis juttu, kui maha hakkasin minema :).

 3. Veits ülepingutatud teema. Keila elanikuna võin öelda, et

  1) rong Keilast Tallinna läheb keskmiselt iga 10 min tagant
  2) sularahaautomaat on tõesti väga lähedal rongijaamale

  Nii et veidi üle paisutatud su see “kurb” kogemus 🙂

 4. Järgmise rongini oli üle tunni aja aega. Pole eriti inimene, kes peale pikka nädalavahetust viitsiks vihmase ilmaga võõras linnas poodides kahe pisikese lapsega ja kodinatega tsillida ja pangaautomaate otsida 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga