***

Emaks olemisest

Huvitav, et see emaks olemine on jõle raskeks ja hädaldavaks tehtud tänapäeval. Kas ma olen ainus ema, kes neid asju igapäevaselt saab, isegi oma kolme lapse kõrvalt? Veini ja šokolaadi ma ei taha, muud asjad saan täpselt siis, kui ise tahan. Lapsed ei ole mingiks takistuseks, olen ma taibanud.

Kunagi aastaid tagasi meeldis mulle küll hädaldada, kui väsinud ma olen, kuidas ma trenni ei jaksa ÜHE lapse kõrvalt teha, kuidas pole aega korralikku õhtusööki valmistada, kuidas ma ei saa koolis käia KAHE lapse kõrvalt, kuidas ei saa seda ja teist, sest noh LAPSED.

Täna kolme lapse kõrvalt, mõtlen ma teisiti. Võib-olla on asi selles, et ma olen omandanud oskuse ennast ja oma aega ideaalselt jagada. Jagada nii, et kõige ja kõigi jaoks oleks aega. Võib-olla hülgasin laiskuse ja võtsin ennast kokku.

Minult on tihti küsitud, kuidas ma kolme lapse kõrvalt veel trenni jaksan teha ja kõndimas käin. Aga mis seal rasket on? Ma teen neid asju päevasel ajal, kui suuremad on lasteaias ja Kristofer on nii koostööaldis, et pole ühtegi probleemi. Trenni ajal istub ta ilusti omaette ja mängib erinevate mänguasjadega, kõndimas käies ta peaaegu terve aja magab.

Koolis saan ka käidud. Küll mitte koha peal nii palju, kui tahaks, aga nipetnäpet saab õpetajatelt materjale küsitud ja kodus ise lahendatud. Kujutate ette, et mul oli vaja terve ajaloo kursus järgi teha? Ma kirjutasin ööd ja päevad läbi mitmeid konspekte kokku ja vastasin küsimustele. Läks tohutult aega, närve ja isegi paar pisarat. Üks hetk oli mõistus ka otsas juba, käsi kirjutamisest kange, aga hiljem oli hea imetleda seda kursusehinnet – 5!

Otseloomulikult ma saan aru, et on ka emasid, kellele ongi uni kõige magusam kingitus emadepäevaks ja kellel läheb väheke rohkem energiat emaks olemisele, aga mina tahangi emadepäevaks vaid lilli! Ja mul on ikka julmalt vedanud – ma saan lausa neljalt kutilt kimbukese. 😀 Poistega elamise võlud.

Ema olla on chill, kui võtad asju veitsa vabamalt, lased lastel kasvada vabamalt ja ei põe iga pisiasja pärast. Tuleb osata puhata, oma aega jagada, võimalusi otsida.. Lapsed ei ole takistuseks mittemillegi ees. Ainus takistus oled sina ise. 🙂

Pilt Pere24 Facebookist.

13 thoughts on “Emaks olemisest”

 1. Sorri,aga nii ju ongi chill,kui emaks olemine on su ainukene kohustus. Kui sul kaks last käivad iga päev lasteaias,siis imikuga ei olegi keeruline,eriti kuna sul ju kogemus on. Sinu blogi lugedes ei saa küll aru,et sul koguaeg kiire oleks,või midagi teha (mida peaks,mitte tahad eks). See,et sa jalutamas käid on muidugi positiivne,aga eks sa selle pärast käidki,et muud pole teha.
  Mina käin kolm ööd nädalas tööl,päeval tegelen lastega,käin jõusaalis/jooksmas ja kõik muu,mis seal pildil mainitud (miinus vein). Selle kõrvalt ajan veel oma kolmanda töökoha asju ja saan ka hakkama ja ei ütleks,et nii raske on. Kas ma just ringi käin ja seda teistele emadele nina alla hõõrun? Ei ütleks.
  Mina küll ei arva,et inimesed sulle seda ette heidaks,et sa hakkama saad,vaid pigem seda et sa ühekohapeal tammud ja kuhugi ei liigu.

  1. Ega mina ei heidagi kellelegi midagi ette ju, vähemalt see mu kavatsus ei olnud. Ma käisin ka kunagi tööl, siis küll kahe lapse kõrvalt, kellest üks oli tihti haige ja ka koolis ja ka kõndimas. 🙂

  2. Ja noh, kõndimas käin eelkõige oma keha pärast, mitte sellepärast, et muud pole teha. Oleks küll, näiteks kooliasju, saaks kiiremini tehtud, aga kehaga peab ka tegelema. 🙂

   1. Aga miks sa siis ikka paks oled?(Sinu enda sõnad seal kleidipostituses)
    Juba ca pool aastat ju kõnnid ja muutunud pole nagu suurt midagi.

    1. Oi kui tore, et sa oled mind pool aastat kõndimas näinud, ma ise pole küll pool aastat seda teinud, aga on äärmiselt armas lugeda, et mu mitte-tegemistel silma peal hoiad 🙂

     1. Kas ei olnud mitte detsember kui mehest suure pauguga lahku läksid ja hakkasid “tervislikuma eluga” tegelema?
      No igatahes hea mitu kuud oled juba kõmpinud ja juurikate pilte postitanud. Vaata kasvõi oma instagrami enne kui siin vastu hakkad plõksima.
      Ei ole nii?

     2. Umbes kuu aega käisin kõndimas ning siis jäi asi katki ning nüüd alustasin uuesti. Juurikate söömine ei võrdu kahjuks kõndimisega. Seega vaata ise enne, kui plõksima hakkad. 😀

     3. Ja kui sa mu tegemistel ja mitte-tegemistel silma niii peal hoiad, peaksid teadma, et ma kaalun täna 8kg vähem kui detsembris 😀

 2. Appi kui haiged kommentaarid :/

  Aga selle jõudmise ja mitte jõudmise kohapealt: olen märganud, et need, kellel on vähem lapsi vinguvad rohkem, et ei jõua midagi ära teha nagu sa ka mainisid.

  1. Jaa, ma ise vingusin siis palju rohkem, kui mul nt üks laps ainult oli. Ei jõudnud seda, ei suutnud toda, aga nüüd kolme lapsega suudan nagu palju rohkem kui tol ajal. Vahet pole, kas olen kodune või käin tööl.

 3. Kui seda kõike saaks ainult kord aastas, siis oleks küll ikka nukker 😀 Ma iga paari kuu tagant vihjan mehele, et võiks kuskile spaasse minna. Tavaliselt ta siit siis valib https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/spa-paketid-kahele-kingituseks Ühe käiguga saab siis nii rahus magada, vaba nädalavahetuse koos partneriga, maitsva õhtusöögi, üksi telekat vaadata, šokolaadi süüa ja veini juua, jalamassaži (ja no seksi ka xD xD) ja ainult korras kodu ei saa. Või no kui ämm tuleb lapsi vaatama, siis ta kraamib ka. Minu neda ema jätab asjad nagu on.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga