Määratlemata

Erik Orgu- nädala kokkuvõte

Minu esimene nädal Erik Orgu kavadega sai täis eile (20.09.15), aga kuna eile oli nats tegusam päev, siis mõtlesin, et nädala lõpetamiseks kirjutan täna selle kokkuvõtva postituse. 

Treeningkava tegingi ma sellel nädalal ainult ühe korra, sest keha oli üleni nii valus, et isegi wc’s käimine oli raskendatud. Seega lasin kehal puhata ja olla. Selle ühe trennipäeva kohta saad lugeda siit (LINK). 

Toitumine oli minu puhul üks suur edusamm, ausalt. Kui ma kunagi tellisin endale toitumis- ja treeningkava kellegilt teiselt, ei suutnud ma seda kava jälgida, sest see oli kuidagi nii.. üksluine- tatar, riis, kana, tatar, riis, kana. Umbes midagi taolist. Erik Orgu toitumiskava on nii mitmekülgne. Ma saan näiteks hommikuks valida endale nii mitme retseoti hulgast midagi meelepärast ja isegi seal ühes retseptis saab mõnda koostisosa vahetada selle järgi, mis sulle endale rohkem sobib. 

Alustasin toitumisega 12.09.15 ning suutsin eeskujulikult seda järgida kuni 19.09.15. Jah, eile õhtul esimest korda näksisin ma bežeed, natuke krõpsu ja paar küpsist ning samuti ei söönud ma eile hommikut, lõunat ja õhtut kava järgi. Täna olen jälle õigel teel tagasi.

Rääkides kaalunumbritest, siis ma siiani natuke häbenen ja ei ütleks kindlat numbrit, mis mu kaal näitab, sest juba Õhtulehe postituse peale tuldi näpuga näitama, et “näe, ta ju võttis paar kilo juurde suvega, pole ta mingi eeskuju”. Seega, ma avaldaksin neid numbreid alles siis, kui olen tagasi kaalus, mis ma olin enne 2015 suve. 

Igatahes, esimesed kolm päeva järgides eeskujulikult toitumiskava, mu kaal langes 700g. Ma olin elurõõmus, et ainult toitumisega saan ma nii kergelt kaalu langetada. Järgmiste 2-3 päevaga tuli mu kaalule juurde pea üks kilo. Mis te arvate, kelle mott täiesti nulli langes? Toitusin toitumiskava alusel, käisin iga päev kaks korda kõndimas ja mu kaal tõusis. Muidugi ei hakanud ma kohe komme ja krõpse näost sisse ajama vaid võtsin asja rahulikult. 

Üks päev otsustasin googlest uurida, mis võib olla sellise järsu kaalutõusu põhjus ja mu küsimustele olid vastused kohe olemas- menstruatsiooni ajal võibki kehakaal tõusta ja isegi mitme kilogrammi võrra. Ja tänaseks olen ma veendunud, et sellepärast see nii oligi. Menstruatsioon lõppes ja see kiloke kadus. 

Seega, selle nädalaga, järgides toitumiskava, kaotasin ma oma kehalt 800g. Ja ma olen sellest väga motiveeritud ja loomulikult õnnelik. Ma ei oodanudki, et ma esimese nädalaga 2-3kg kaotaksin. Lootsin, et läheks kasvõi pool kilokest, aga läks rohkem. 

Lisan siia pildikesi, mida ma söönud olen. Tegelikult ma enam ei mäleta, mis neist hommikuks, mis lõunaks või õhtuks oli. Peaasi on see, et neid toite olen ma nendel päevadel söönud, mis blogis kajastatud ei ole.

6 thoughts on “Erik Orgu- nädala kokkuvõte”

  1. Valusate lihaste puhul tee järgmisel päeval midagi kergemat: jaluta, venita jne. Et lihas natuke koormust saaks, aga samaaegselt lõdvestust ja hooldust saaks :). Ei ole mõtet ju lihast lõhki ajada :).

  2. Tead millest postituse võiksid teha? Tervisliku toidu maksumusest! 🙂 Ma ei tea miks,aga no alati tundub,et see palju kallim 😀 Ses suhtes,et äkki viitsid mingi tseki üles kirjutada vms, kui ostad enamasti endale neid asju vms 🙂 Või üleüldiselt rääkida. 🙂

  3. Minu meelest võiksid sa siiski oma kaalunumbri ka lugejatele öelda. Sa nagu postitad toidupilte ja räägid sellest üldisemalt (sest arvatavasti nii sa seda tasuta programmi said) aga mis seal ikka ümber nurga rääkida kui jutt käib kaalust 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga