***

Eurovision aka kanapaanika

Ma kuulsin, et Eurovision sai läbi. Vist ammu juba, aga mul on alles täna mahti sellest kirjutada.

Esmalt pean ma ausalt üles tunnistama, et olen vist kõige Eurovisioni-kaugem inimene, sest viimati elasin sellele üritusele kaasa siis, kui seal esindas Eestit Neiokõsõ lauluga “Tii”. Kerge googeldus ütleb, et aastal 2004. Ops, kui kaua aega tagasi.

Ma ei tea, kas tunda häbi, sest ma nii suurele sündmusele ja oma riigile kaasa ei ela või pole selles mitte midagi halba. Säärased lauluvõistlused ei paku mulle mingit huvi tegelikult.

Muidugi olen ma üldpildis kursis, kes läheb Eestit esindama ja mitmendaks ta jääb, sest selle teavitustöö teeb armas Facebook ära. Kui nüüd Elina finaali pääses, sättisin end küll teleri ette, et saade lõpuni vaadata, aga selline uni trügis silma ning mõtlesin: “Niikuinii homme ärgates on terve Facebook täis uudist, mitmendaks Elina tuli, seega võin magama ära minna küll.” Ja nii oligi. 😀 Tegelikult on peaaegu kõikide tähtsate sündmustega nii ju.

Ma tegelikult lootsin, et Eesti võidab. Laul oli ju midagi teistsugust ning see kleit. Vapustav kleit. Aga mis seal ikka, ei võitnud. Hakkasin uurima, mis kanapaanika on Facebookis seoses võidulauluga lahti läinud. Lugesin, et keegi ilge paksmaost kana on Eurovisioni võidu tasku pannud. Millised koledad sõnad, millega teist loopida. Ja veel avalikult. Kust ja miks selline viha võõra inimese vastu? Aga see selleks.. Ma kuulasin seda laulu ja tekkis ainult üks küsimus – miks ta vahepeal kana mängib? Just nende kätega? Nagu “tibu tibu tibu tipp..” laulus. Proovisin sõnu ka kuulata, aga mingit kanamuinasjuttu ma sealt välja ei suutnud võluda. Muud vastumeelsust ei olegi. Humoorikas naine, võimas hääl, laul enamvähem, aga miks kana?

Ja veel… miks Austraalia Eurovisionil osaleb? 😀 Ma pole sellest kunagi aru saanud, aga mõningal korral, kui olen juhtunud teleri ees olema või reklaamipausil Eurokat vaatama, olen näinud ja mõelnud sellele. 😀 Harige mind. 😀

3 thoughts on “Eurovision aka kanapaanika”

  1. Eurovisioon ei ole ainult Euroopa riikidele, vaid sinna saavad ka teised tulla nt Austraalia, kui nad tahavad ja Austraalias näidatakse nkn eurovisiooni.

  2. Võidumaa ei ole ju samamoodi Euroopas. Pm saaad Eurovisioonil osaleda kõik riigid, kus ülekannet näidatakse. Kiire googeldamine ja vastus käes.

  3. Eurovisioonil osalemiseks ei pea olema Euroopa riik, vaid riik, mille rahvusringhääling kuulub EBU liikmete hulka – seal on eraldi “members” ja “associates” – nende viimaste hulgas on ka Austraalia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga