***

hakkame aga sünnitama!

Ma arvan, et väga paljud naised proovivad või vähemalt googeldavad erinevaid variante, kuidas beebi endast välja meelitada. Tõstan käed ja tunnistan, mind küll mõte sellest, et ma hakkan sünnitama, üldse ei ahvatle, seega pole ma kunagi proovinud neid meetode, mida vanarahvas või nutiajastu inimesed soovitavad sünnituse esile kutsumiseks.

Ma olen ikka ja jälle seda meelt, et pole vajadust beebit välja meelitada. Veel enam, et ma hirmsalt kardan sünnitamist ja neid valusid, mida läbi elama peab. Las ta küpseb seal lõpuni ja isegi rohkem, kui ta ise seda vajalikuks peab.

Hetkel ei leidnud ma ühtegi adekvaatset artiklit googlest, peale Marimelli oma, kust võiksin leida neid meetode, kuidas siis ikka beebit välja meelitada. Kõik teised arutelud viisid mind perekooli ja edasi ikka mööda hukatusmäge alla, sest seal on sellised moraalijüngrid koos.

Aeg varsti sealmaal, kus K peaks samuti ilmavalgust nägema. Septembrikate grupis, kus ma liige olin, kuuldavasti pudenevad ka juba nii mitmed ja tekib endalgi tunne, et pikka pidu enam pole. Millegipärast ütleb mu sisetunne, et sellel korral lähen ma sünnitama täitsa ise ja varem, kui tähtaeg seda ütleb.

Igatahes, Marimelli blogist leidsin ma sellised variandid (link!): 

1) SSS – seks, saun ja šampus

2) Treppidest kõndimine

3) Põrandate pesemine käpuli

4) Teatud punktide mudimine

5) Pikad jalutuskäigud

6) Vürtsikas toit

7) Tikud topsist maha pillata ja ühe kaupa üles korjata

8) Vaarikalehe/varre,- nõmmliiva, petersellitee joomine

9) Jahedas vees ujumine

10) Ananassi söömine

11) Kükkide tegemine

12) Kiirkõnd

Lisaks veel Emmede Klubi variandid (link!) :

13) Nibude stimuleerimine (hehe, pean nüüd tunnistama, et teise rasedusega katsetasime seda! :D)

14) Riitsinusõli tarbimine, mis võib küll sünnituse alguse kiirendamisele kaasa aidata, kuid sellega võivad kaasneda ka iiveldus, tõsine kõhulahtisus ja vedelikupuudus ning need ei ole sünnitajale sugugi head.

15) Nõelravi

Veel paneb Emmede Klubi igale rasedale südamele, et enne 39. rasedusnädalat ei tohiks üldse mitte mingeid sünnitust esilekutsuvaid meetodeid kasutada, sest loote areng emaüsas jätkub viimase nädalani välja!

Võib-olla tasuks proovida, kui aeg on käes ja K pole veel tulnud? Kuigi olin ja olen kindel, et sellised füüsilised tegevused ei kutsu sünnitamist esile vaid seda teeb ikka kindel hormoon. Võib-olla ka eksin.

Nagu Marimell oma blogis ütles, siis tõesti, kõige tõhusam vahend, kuidas sünnitust esile kutsuda, on ämmaemanda saatekiri – proovisin järgi ja tõesti toimis! Karm oli ja enam ei tahaks, aga kui beebi ise tulla ei taha, pole midagi parata. 🙂

Kas olete proovinud mõnda nendest meetodidest ja olete hakanud ka sünnitama? Või midagi muud, mida minu nimekirjas pole? Kuidas suhtute sellesse, et osad inimesed proovivad ise sünnitust esile kutsuda?

10 thoughts on “hakkame aga sünnitama!”

 1. Ma proovisin enamik asju, aga sündis ikka esilekutsumisega 42+3 nädalal 😂 Julm!! Ei tahtnud siia ilma kuidagi tulla.

  1. Mul esimene pidi ka esilekutsumisega tulema, aga 3 päeva enne otsustas ise tulema hakata, mis lõppes ka sellega, et veed ei tahtnud ära tulla ja haiglas tehti lootekott katki.

   Teine laps sündis esilekutsumisega. Tehti lootekott katki ja hakkasin aga valutama. 😀

 2. Las ta no olla veel. Aega veel on ja las laps küpseb nii palju, kui talle vaja. Minul hakkas enneaegne sünnitus pihta(36. nädlal), kui ma eelmisel päeval käsitsi pesu pesin ja raske pesukausi veel õue kuivama viisin. Ei mina tea ühtegi meetodit. Pole ise kasutanud. Aga arvan, et seks viimastel nädalatel võib küll sünnituse esile kutsuda. Edu ja kannatust Sulle lõpuperioodiks! 😉

 3. Esimene härra sündis 41.nädalal… enne sünnitust käisin õhtul kuumas vannis – ei tea kas sellest hakkasin sünnitama või lihtsalt oli aeg 🙂 Teine härra oli samuti 41.nädalal ja tema hakkas sündima selle peale, nagu me mehega naerame, kui issi keelas tal tol õhtul sündida, kui teda kodus polnud :p

 4. Mul sündis 41+2 ja sain ka saatekirja esilekutsumiseks. Kaks päeva enne sünnitust võtsin riitsinusõli ja hea oli see, et soolestiku puhastastas see õli enne sünnitust ära 😀 oksendasin küll aga see pidi avatuste tõttu olema. Sünnitus läks kiirelt kuna täisavatus tekkis pmts tunniajaga. Töö kiire ja korralik 😀

 5. Poiss pidi sündima 04. sept- sündis 29. aug. Tütar pidi sündima 26. juuni- sündis 09.juuli. Novot siis küll kõndisin trepikojas ikka esimeselt kolmandale ja tagasi ja nii edasi tagasi, ei midagi. Siis otsustasin koristada. Oi ma rassisin ja vehkisin korteris ringi tolmuimeja, tolmu- ja põrandalappidega. Ma olin nii suur ja väsinud juba, et valmis ükskõik mis valu kannatama. No ja siis käisin dušši all ja hakkasin vaikselt tundma, et midagi hakkab pihta vist. Varsti oligi Tartusse sõit, 23.00 jõudsin haiglasse ja tirts sündis hommikul 8

 6. Mina proovisin seksi ja riitsinusõli. Seks võib aidata,kui uskuda mis kirjas on aga kõik muu on minu arvates jama. Kui beebi ei ole valmis,siis pese põrandaid palju tahad,aga ei tule sealt midagi.
  Esimese raseduse kandsin 2 nädalat üle ja teise 1 päeva. Võtsin tähtaja päeval riitsinusõli ja vähem kui 24h pärast oli beebi käes. Jällegi arvan,et kui seda liiga vara võtta,siis paned oma beebi ohtu ja teed enda enesetunde halvaks. Eriti riitsinusõli puhul tuleb kõvasti enne uurida ja selle kohta lugeda ja siis oma otsus teha.

 7. Proovisin eelmise lapsega kõike sh asju, mida isegi siin nimekirjas pole ja ikka ekstreemselt. Nt koristasin täiskükis väikese harja ja kühvliga terve 200-ruuduse korteri üle ja pesin peale seda veel kaltsuga üle, käisin pikkadel tempokatel jalutuskäikudel metsaradadel, tihedas kuusikus seenel, 2h saunas iga päev, 2x päevas kuumas vannis, pidevad taimeteed, mokša, refleksoloogia, massaaž, SPA jnejne. Mitte ükski asi ei aidanud. Absoluutselt ei usu neid nippe enam. Kuna olen kodusünnitaja ning 41+6 oli juba ees, sain oma doulalt retsepti, mis pole ühtki naist veel alt vedanud. Sellega hakkas sünnitegevus pihta paari tunni jooksul. Hiljem selgus, et laps polnud tegelikult mitte üle aja läinud, vaid arstid olid tähtajaga mööda pannud.
  Nüüd ka rase ja kohe-kohe tähtaeg, aga kuigi tean et saan ise esile kutsuda, seda sellegipoolest ei tee. Nagu eelmine kordki tõestas, on sel põhjus, miks laps sees küpseda tahab. Paraku süsteem lööb kõiki ühe puuga ja ei lase kauem kui 42n naljalt kanda ilma sekkumiseta.

 8. Ma olin olnud 39+3 rase, kui googeldasin neid võimalusi 😀 Lubasin endale, et kui öösel sünnitama ei hakka, siis järgmisel päeval hakkan koristamisest pihta ja siis vaatab edasi. Öösel kell pool 4 hakkasid valud ja minust need viisid proovimata jäid 😀 Ise pärast naersin, et ehmatasin lapse nii ära oma mõtetega, et suurest hirmust hakkas ise tulema 😀

 9. Ei aidanud mind ükski variant.
  Isegi mitte esilekutsumise paber. Isegi mitte see pulbrijook. Isegi mitte vete avamine ega tilga annustamine. Laps sündis lõpuks ikkagi erakorralise keisriga.
  Kandsin rasedust üle 2 nädalat ja 4 päeva. Oleksin vist siiani rase 😂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga