***

Hakkasime uuesti elutuba remontima?!

Puhta soodad, eks! Alles saime ju valmis ja olime megarahul ja eile õhtul avastasime end elutoa seinast tapeeti maha kiskumas.

Okeeeiii….

Kaua sellest elutoa remondist nüüd möödas ongi? Kuu aega? Eee.. kas inimese maitse suudab tõesti nii ruttu muutuda?

Okei-okei, ma niisama nokin. Mingit suurt remonti me tegelikult ette ei võtnud ja kui ausalt tunnistan, siis tegelikult eelmises elutoa postituses ma kirjutasin, et plaanis on lasta paigaldada ühte seina dekoratiivkivid.

Ega ma ei oleks selle peale ise tulnudki, kui Rommex poleks mulle kirjutanud ja koostööd pakkunud. Lahe on see, et see koostööhuvi sündis ühest nende loosi võitjast, kes soovitaski neil mulle kirjutada ja koostööd pakkuda. Päris äge!

Blogipostitust minult otseselt ei küsitud, aga ma ikka teen selle, sest tõesti, ma jäin väga väga väga väga väga (siin kasutaks sõna “väga” lõpmatuseni) rahule ja ise ei oleks sellise dekoratiivkividest seina lahenduse peale tulnudki. Tavaliselt on kas kõik tapeedi all või hoopis lihtsalt värvi.

Muidugi ma olin selle pakkumisega nõus kuigi ma enne ei ole sedasorti koostööd teinud. Tundus aga väga huvitav.

Valisin kivi välja ja jäi üle vaid mõelda, kuhu tuppa lasta panna. Alguses mõtlesin, et võiks kööki ja elutuppa lasta paigaldada. Siis hakkas kahju. Mõtlesin, et liiga ahneks ei lähe. Samas vaatasin nende tehtud töid ja oleks tahtnud ikka ahneks minna küll. 😀

Lõpuks jäigi valikusse elutuba. Hele kivi sobib siia nii hästi ja annab ruumile väga palju juurde. Muidu on kõik seinad morbiidselt tumedad – ja valges kardinad ühes seinas. Hele kivi tekitab kohe helgema mulje toast.

Leppisime kokku kivi. Leppisime kokku seina.

Paigaldama tulid nad üsna ruttu ja oma töö tegid ka ära üsna ruttu. Töö oleks tegelikult lausa veider selle kohta öelda, sest mehed olid südamega nii asja juures, et näha oli, et see ei ole nende jaoks lihtsalt üks tööots, mis vaja ära teha on. Kui te vaid oleks kuulnud, kuidas nad enda valmistatud dekoratiivkividest rääkisid! Nagu oma lapsukestest. 🙂

Töö oli kiire ja korralik – kive lõigati õues, et toas tolmu ei tekiks ja õnneks prahti sündiski sellest väga minimaalselt.

Miks valida Rommex dekoratiivkivid?

Õhemad ja kergemad kui poe omad – tänu sellele jääb ilus tulemus uksepiitade ja liistude juures. Lisaks ei koorma seina suure raskusega. Eriti tähtis nt teisele või enam korrusele paigaldades dekoratiivkive.

Kui masstoodangul ehk poe kividel pole servad siledaks ja sirgeks lihvitud, et neid oleks lihtne paigaldada ja seda tööd tuleb kodus ise üle teha, siis Rommex kivid on ükshaaval lihvitud külgedelt just selliseks, et need saab kohe ilusti üksteisele kõrvale paigaldada. Ja no, mehed lihvivad ükshaaval kõik kivid ise ära!

Poe kividest tunduvalt odavam – rahakotisõbralik.

Meie Eesti meeste oma toodang ehk #toetameomi.

Mitmeid erinevaid ja huvitavaid mustreid.

Meie valitud kivi 🙂

Meeletu värvivalik – poes nt pakutakse kindlates toonides dekoratiivkive, aga nende värvivalik on no tõesti vääääga lai. Võid mitmes eritoonis endale kivid lasta värvida või lisada sisse natuke glitterit või jumal teab, mis x tooni, et kivi oleks seinas veel ägedam.

Mina olen igatahes meie seinaga ülirahul. Ja kui te küsite, miks üles selline hall riba jäi, siis sellega on selline lugu – esialgu mõtlesime, et laseks ikka terve seina teha. Seejärel tuli idee, et laseks ülemiste uksepiitadeni. Oleks palju effektsem. Kui me tapeedi maha võtsime selles ulatuses, siis hakkasime jälle kahtlema, et äkki jääb kuidagi veider või poolik. Ja kui nad siin olid oma töö valmis saanud, siis me teadsime, et nii ongi ideaalne. See tumehall lai riba annab väga hea effekti ja mu silmale oleks jäänud terve sein liiga kivine ja kuidagi laega sulanud ühte ning siis oleks minu jaoks olnud seda heledust pigem liiga palju.

Siin pildil tundub beezikam, aga tegelt ikka rohkem heledam

Muidugi on see seinalamp seal täielik võõrkeha nüüd ning me võtame selle alla. Asemele tahaks sinna laiemasse seina panna kolm seinalambikest, sellist pisikest, mis oleks siis suunaga alla ja valgustaks kive. See on eriti tuus – olen näinud. Pisemasse seina siis kaks lambikest, kohe dekoratiivkivide üles. Minu mõtted.

Kivi tuleks veel üle lakkida – kas mingi tooniga või läbipaistva lakiga, et oleks effekti veel rohkem jabet kive oleks mugav ka puhastada. Ilma lakita võib juhtuda see, et kui vastu nt lähed, siis on riie kohe hele või kui lapsed peaks mahla sinna viskama, siis noh, seda on üsna raske maha saada – kui üldse saab.

Ma soovitan ka nende Facebooki lehele pilgu peale visata. Seal nad näitavad ka tehtud töid ja seda, et iga lahendus ei pea olema selline, kus laod seina kive täis vaid inimestel on ka päris huvitavad ideed.

Kui aga tahate ise veenduda, et tegemist on tõesti väga laheda meeskonnaga ja väga ilusa ning korraliku tööga, siis ma küsisin ka sooduskoodi teile. Kood Jane10 annab 10% soodustust Rolts (meil on see kivi), Raints, Imps ja Reimps kividele: www.rommex.ee

14 thoughts on “Hakkasime uuesti elutuba remontima?!”

  1. 90.-ndatel olid maakohtade baaride seinad just selliste feik kividega kaetud. Tossud, dressid, viin mahlaga, sõrmejämedune kuldkett ja toore vägivald. Me kõik oleme pärit oma lapsepõlvest.

  2. Ma oleks need kivid kuni selle ülemise laeliistuni pannud, praegu on selline häiriv vahe sees nagu oleks puudu jäänud, aga muidu on väga ilus!

  3. LAmbid on hea mõte, aga kas neid poleks pidanud paigaldama enne kivi pAnekut? Et juhtmed kuskilt alla ei ripuks. Või on ilma juhtmeteta lahendusi ka piisavalt palju? Polegi kursis.
    Kivisein igatahes vägaväga ilus.

  4. Lihtsalt huvi pärast küsin, et miks selline lahendus, et kivid pole laeni välja?

  5. Teemaväline küsimus. Kuidas sul see kummipuu nii sirge on? 😀🙏 Mul ka see taim, aga no seo teda ja säti ja lõika igas suunas.. Ja no kasvab kahte lehte laiali ikka ja jumala viltu. Võib olla on asi minus, ma ei tea? 🤔🙄😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga