Määratlemata

hambad valgeks: sidrun ja söögisooda?

Ma nägin Facebookis ühte postitust, kus olid täpsed juhised, kuidas saada hambad 3 minutiga valgeks, kasutades selleks hambaharja, söögisoodat ja sidrunit. Ma mõtlesin kohe, et why not, lets try!

Mõni aeg hiljem sibasin poodi, ostsin sidrunit ja söögisoodat, tormasin koju, sest ausalt öeldes oli entusiasm minust võitu saanud ja hakkasin siis täpsemaid juhiseid lugema. Kõige pealt valasin kausikesse natuke söögisoodat, seejärel lõikasin sidruni pooleks ja ühest poolest pigistasin kogu märjukese välja, mis sealt välja pigistada sai ning segasin need kaks kokku kreemjaks pastaks. Ma imestasin üldse, et see tükkis ei tulnud ega midagi- ilus kreemjas pasta!
Edasist protsessi läksin vannituppa jätkama- lusikaga kandsin pastat hambaharjale ning jõllitasin harja hirmunud näoga. 
“Huvitav, milline maitse sellel on?” mõtisklesin omaette, panin silmad kinni ja toppisin harja endale suhu. “Öäkk kui rõve, aga valged hambad nõuavad ohvreid.” Oli minu järgmine mõte. Ma ei tea, miks, aga selle maitsega meenus mulle koheselt hambaarstitoolis istumine. Nina kaudu tundsin samat lõhna, mis on just hambaarsti juures. Ja mõelge, ma hõõrusin oma hambaid 3 minutit selle pastaga. Kui tavaliselt mööduvad 3 minutit nagu ühed minutid ikka, siis seda ebameeldivat tegevust tehes möödusid need minutid justkui pool tundi. Õõvastav! See möks oli nii soolane ja samas kibe, et.. jah. Üks variant ongi hambaharjale kanda pasta ning siis hambaid 3 minutit “paitada”, teine variant on vatitikuga see möks hammastele kanda ja 3 minutit oodata ning siis suu ära loputada. 

Ärge mu hambaid heitige, ma panin lapsena jalgrattaga faceplanti, mõtlesin, et võiks midagi ekstreemset proovida. 😀
Kokkuvõttes, mina mingit wow effekti ei märganud. Täpselt selline tulemus, nagu tavalise hambapastaga pestes. 

9 thoughts on “hambad valgeks: sidrun ja söögisooda?”

  1. Proovisin ka kunagi, hambad olid hiljem paar päeva väga tundlikud hiljem enam pole julgenud proovida. 😀 Kuidas sul?

  2. Ühegi asjaga ei ole ju tegelikult koheselt tulemust märgata, kuid nii palju kui ma olen neid postitusi näinud siis mõne ajaga pidi toimima. Meie peres on väga pop Crest 3D whitestrips plaastrid ja sama firma hambapasta ning neid tooteid julgen küll soojalt soovitada. Kuid neid saab vist ainult välismaalt tellides 🙂

  3. Ma kunagi lugesin selle kohta. Seda tuli ainult 1-2 korda nädalas teha, et hammastele mitte liiga teha ja vähemalt kuuaega, et tulemust näha oleks. Aga jah ma nõustun sinuga Jane, et hambapastaga on tõesti parem 😀 Soovitan proovida White Glo hambapastasid. Isegi looduslik versioon valgendas mul hambaid. http://www.whiteglo.ee/

  4. Hei,
    Ei soovita sellist “valgendamist” kellelegi! Sidrunimahl+sooda on väga happeline ja kahjustab emaili. Kui hoida seda möksi 3 minutit suus, muutub email pehmemaks, hambaharjaga harjates kraabid mikrovaod sisse. Esimesel korral ilmselt suurt kahju ei õnnestu tekitada, aga mitmekordsel proovimisel….

    Ja pealegi, vähemalt pildilt tunduvad hambad ilusat loomulikku heledat tooni olevat. Arvan, et sul pole valgendamise pärast vaja muret tunda 🙂

  5. Tegelikult ei tohiks üldse sooda ja sidruniga hambaid pesta, sest see rikub hambaemaili ja võib hoopis hambaid kollasemaks teha kuna hõõrub maha selle kaitseva kihi mis hambal on ja selle kihi all on kollasem kiht.

  6. Jah, see on hammastele kahjulik!! Enne, kui midagi omal nahal proovida, võiks mõelda ka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga