***

10

No hei! Oli jälle peo nädalavahetus. Mõni ime siis, et ma olen nii läbipõlenud, eks. 😀

Täna on Hendriku sünnipäev – kes ei tea, ta on mu vanim laps. Sai 10 aastaseks. Nii suur poiss juba!

Oodake, ma pean ikka veits pisardama ka ja nostalgitsema, kuidas see aeg ikka lendab ja kuidas ta alles eile sündis/potil käima hakkas/esimesed sammud tegid/esimese hambaga mulle vastu naeratas/lasteaeda läks… jne jne.

Tegelt on ikka veits creepy küll, kui palju Geit muutunud on… 😅 Ok, nali. Rohkem creepy on see, kuidas see aeg nii ruttu läheb, aga mis sinna parata. See on elu, eksole.

Pidasime eile Hendriku sünnipäeva kuigi täna on õige päev. Kuigi jah, lapse sünnipäeva on okei ka pühapäeval pidada, aga ma mõtlesin, et inimestel ehk omad toimetused kodus ja valmistutakse pigem uueks nädalaks. Mina küll nii teen. Pühapäev võiks selline mõnus rahulik olla.

Tegin esimest korda elus teemapeo. Hendrik juba nii suur poiss, et tean, mis talle meeldib ja teda rõõmustaks.

Minecraft. See vist on paljude laste, eriti poiste seas väga populaarne teema.

Ma võtsin end siis kokku ja üritasin teha talle Minecrafti teemalise peo. Enamus peokaunistusi ja -tarbeid sain loomulikult Kraba poest ja mul on effing küsimus Krabale: MIKS TEIL ON KÕIKE MUUD PEALE MINECRAFTI TEEMALISTE ASJADE? Nagu ma vaatasin neid ühekordseid lauanõusid seal ja mul hakkas silme ees virvendama, kui lai valik erinevaid teemasid on, aga Minecraft… vot seda ei ole. Nagu…

Arulage.

Ma sain mitmeid kirju, et kuskil Suhkrukunsti poes on Minecrafti teemalised asjad olemas.

Aga ma käin Tallinnas harva ja kui ma käin, ei mõtle ma sellistele asjadele.

Loomulikult aga ei takistanud mind Eesti väga niru valik Minecrafti teemal seda pidu pidamast. Ma siis tegin ise mingid asjad ja peotarbed ja -dekoratsioonid võtsin lihtsalt värvide osas sellised, et läheks kokku kõik.

Toidu osas läksin üsna lihtsat teedpidi – lapsed ei söö peol kunagi korralikult vaid käivad ainult näksimas. Uskuge mind, mul on 10 aastat kogemust sellistes asjades.

Eelnevad aastad olen hullult vaaritanud ja lõpuks istunud ise nende toitude otsas ja rehkendanud, millal me peaks need ära sööma või laiali jagama enne, kui toidud halvaks lähevad. Samahea võiks siin laual olla aint pitsa ja tort ja seda oleks ka liiga palju olnud. 😀

Lapsed ei söö lihtsalt. 😀

Viimasel hetkel ma muidugi haarasin Coopist natuke salatit, singirulle ja täidetud mune, sest noh… mina.

Lauale läks pitsa, tort, soolased küpsised, kommid (paberis kommid ja kummikommid), viinamarjad, mandariinid, singirullid, täidetud munad, makaronisalat, tortillarullid. Vist sai kõik.

Selle suure venna kleepisin ma ise kokku. Võinoh, Krissu ja Hendrik ka aitasid. Kastid küsisin kohalikust toidupoest. Klaaspudelid ostsin poest. Peale kleepisin värvipaberiga mõned detailid. Alumisele sildile sai iga laps oma nime ise kirjutada, et keegi ei peaks kellegi teise tuukreid sisse jooma.

Mõned asjad jäid tegemata ka. Nt tahtsin nendest, teate küll, punased pikad veisesnäkid, teha sellised pundid ja ümber panna punase riba, peale valge riba ja teksti TNT, et noh, sellised punased pommid, aga mu mälu vedas mind alt. Mis seal ikka – järgmine kord, sest Raimond teatas peo lõpuks, et tema tahab samasugust pidu, kui tal sünnipäev tuleb.

Tordi tellisin Armastus käib kõhu kaudu Facebooki lehelt. Tellisin sealt ka Krissu sünnipäevaks tordi ja jäime väga rahule, seega ma juba teadsin, et tellin sealt nüüd uuesti.

Hendrikul oli väga lõbus. Tema sõpradel oli lõbus. Minu teistel lastel oli lõbus.

Hendrik peale pidu mingi umbes 3x ütles, et tal oli nii lahe ja lõbus päev ning talle väga meeldis selline pidu. Ja see on muusika mu kõrvadele, sest ma tõesti pingutasin ja lootsin, et ta jääb rahule. 🙂

Minu kallis Hendrik on juba 10. 💚

2 thoughts on “10”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga