***

Hullumaja puhvet

Adeele ja Krissu said eelmisel nädalal käia ei vähem ega rohkem kui kaks päeva lasteaias ja jälle olid nad haiged. Eelnevalt olid umbes 3 nädalat kodus, sest neil vaheldumisi oli kas köha või nohu.

Ja lisaks neile jäid päev hiljem haigeks ka Hendrik ja Raimond. Ja siis ma sain aru, et asi on tõsine, sest need kaks pole peaaegu kunagi haiged. Korra mõtlesin, et okei, koroona ongi meid kätte saanud. Tegime inhalatsiooni, andsin lastele palavikualandajat ja ega suurt midagi muud ei olnudki teha.

Suurematel oligi palavik ehk päevake ainult, aga köhisid ja tatistasid nagu mingid tuberkuloosihaiged. Muidugi jäid nad koolist koju.

Adeelel ja Krissul oli ikka päris kehvasti – esimesel küündis palavik jälle 40ni. Krissul kõige kõrgem on olnud 39,4, aga ka köhivad ja tatistavad väga hullusti.

Nii ma siin tšillisin nelja haige lapsega, kodutöödega, kooliasjadega, koolilaste kooliasjadega, pisemate tegevuses hoidmisega… Kuni ma pühapäeval megahaigeks jäin. Ülikiiresti tõusis palavik lakke, mega köha tekkis, nohu, pea valutas, kõik kohad valutasid – nagu oleks terve eelnev päev rasket trenni teinud.

Ma nutsin. Ma nägin hallukaid. Ma ei saanud korralikult kõndidagi, sest nii nõrk oli olla. Kui ma muidu tean, et mul on kopsud, siis… siis ma reaalselt tundsin ka, et mul on kopsud, sest nad nii valutasid.

Sel ajal, kui mina kodus suremas olin, käis Geit mulle mingit üllatust toomas. Koju jõudis sellise asjaga ja teatas, et kui teda kodus pole, aga mul igatsus tekib, siis see vend asendab teda:

Ma hakkasin laginal naerma, endal pisarad voolamas, sest noh, ma tundsin ennast ikka väga väga halvasti.

Karu on täitsa Geidu moodi, ei saa salata, aga üks väike vidin on sealt ikka puudu. 😀 Et päris 100% ta teda kahjuks asendada ei saa.

Eile sain ühendust perearstiga, rääkisin kõik mured ära ning ta arvas, et jah, meil ongi koroona. Ma natuke juba lootsin ka, et äkki on, samas kartsin, et läheb veel hullemaks ja lootsin, et ikka ei ole ka… Miks lootsin? #läbipõdemistõend. 😀

Perearst küsis, kas vaktsineeritud oleme. Ma vastasin eitavalt. Küsis, miks. Vastasin: niisama. Küsis: täitsa niisama? Mina: täitsa niisama.

Ma olen nagu valmis. Samas ma ei ole ka. Lasen ennast liiga palju mõjutada nendest “mul see tuttav rääkis, et tal kasvas kolmas käsi peale vaktsiini” juttudest.

Eile käisin ka koroonatesti tegemas ja polnud hullu midagi. Veits ebamugav ja kõdi oli, aga ei midagi tapvat. Test oli negatiivne, seega eksisteerib päriselt ka teisi haiguseid. Võib olla muidugi see ka, et test näitas valesti või nad unustasid mind positiivseks märkida. 😀

Eile õhtul hakkas jälle halb – palavik tõusis kõrgele, kõik kohad hakkasid valutama, köhahood tekkisid, kurk muutus väga valusaks. Jõin ruttu ühe Theraflu ära ja kõik läks tagasi korda. Enesetunne paranes. Valu kadus. Kurk ei olnud nii valus. Ja õnneks on see enamvähem okei enesetunne siiani püsinud.

Perearst kirjutas meile inhalaatorisse Pulmicorti, Adeelele allergiarohtu, sest tal on köha ja nohu väga pikalt olnud, mulle gripirohtu ja varusin koduapteeki ka palavikualandajate ja valuvaigistajatega. C vitamiin on ka hea abiline meil siin ja muidugi Biolatte immuunsüsteemi toetavad tooted, mida mul kapp pungil täis on ja mis päriselt väga palju aitavad. 🙂 Täpsemalt võtame siis seda: Biolatte Subtilis

Ohjah, ütleme nii, et nelja haige lapsega ja olles ise haige, on elu ikka paras väljakutse, aga mu põhieesmärk on neid elus hoida, seega, kui kodu on sassis või midagi jääb õppumata, nojah.. Tõstan käed ja tunnistan, et ma ei saagi kõigega hakkama. Ma olen lihtsalt tavaline inimene. EI, MITTE TALUINIMENE, TAVALINE INIMENE. Aga ega taluinimestel ka midagi viga ole. 😀

7 thoughts on “Hullumaja puhvet”

 1. Nii tuttav olukord. Ma nimetasin seda uueks katkuks. Laps tõi lasteaiast koju, siis jäi mees ja lõpuks mina. Mina olin kõige kauem maas, 2,5 nädalat, nüüd lõpuks hääl tagasi, aga kurk annab ikka kuivusega õhtuti märku. Kõri valu vastu aitas kõige paremini jäätis, see hoidis mind elus 🙏
  Igatahes loodan, et paraneme kiiremini kui meie 🙂 ja eks kuulete veel pikka aega, et äkki teil ikka oli koroona, meie igatahes kuuleme, kuigi testid olid negatiivsed 😅

 2. Ära muretse üldse, haiguse ajal tahame me kõik olla TALUINIMESED 😀 😀 Ja ei korista mitte kui midagi kodus . Me põdesime koos mehega selle koroona ka läbi siis käis nii ,et nii kui ühel parem oli see tegi natukenegi midagi aga lõpuks ikka ei jaksand kumbki midagi teha ja siis lepisidki sellega et ahh las ta olla ,tervena jõuan küll ja veel kraamida ja lisaks kes see mu kodu ikka vaatama tuleb kui ma pooleldi suren siin 😀

 3. Selle viirusega ongi mingi erakordselt hull köha ja paks tatt, mis üldse ära minna ei taha. Mul väiksem plika nuuskab ja nuuskab ja nuuskab juba 11-s päev, nagu tatist oleks tehtud, ausõna. Aru ma ei saa.
  Juba vastik vinduv tõbi.

 4. Soovitan oma vaktsiinikahtluste osas ikka spetsialistidega konsulteerida ja natuke ise ka uurida. Kogu nett on infot täis ja võiks öelda et suurem osa, kui mitte kõik (sest no olgem ausad.. neid ikka toodetakse) valeväited on ammuilma ümber lükatud.

  Ja no ma ei saa aru kust üldse tulevad need ,,mu tuttav rääkis” jutud. Suurem osa mind ümbritsevatest inimestest on vaktsineeritud (trennides jm huviringides, tööl kolleegid, minu ja mu kaaslase suguvõsa ja perekonnad) ja no mitte ei ole kuulnud kolmanda käe jutte.
  Äkki olengi reptiilidest ümbritsetud, godknows 🙂

  See on lihtsalt nii huvitav, kuidas oma ala spetsialistide jutus kaheldakse, aga fb kavala algoritmi ja ,,tuttavate tuttavate” juttude õnge minnakse.

 5. See kõlab nagu surm, ma kardan paaniliselt viiruseid ja ausalt.. Koroona oli palavikuta ja ülikerge võrreldes praegusega siin. Lapsel polnudki symptomit. Testi tegin et talle reisimiseks toend saada. Laps chillis 10 päeva niisana kodus. Antikehad kõigil laes.. Kümneid tuhandeid. Pole see koroona midagi hirmus katk, isegi minu kõhugripp oli kordades hullem ja palavikuga. Septembris. Ma kardan hrtkel nagu tuld hoopis teisi laastavaid viiruseid peale covidi. Oeh. Laps on enamike viiruseid ikka raskelt põdenud,koroona jah.. Nali selles osas tema jaoks. Peaksin olema pururumal, kui tuleb lasteaia laste vaktsineerimise aeg ja tema õla alla paneks. Ei iial :)saage ruttu terveks kogu perega! 🥰

 6. Veits üle on visanud see kõik. 2 nädalat tööl, 2 nädalat kodus, 2 nädalat tööl ja siis jälle kodus. Lapsed on koguaeg haiged. Koroonat pole meil kellegil veel olnud.Ise töötan ka lasteaias, olukord on nukker:(

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga