***

Hüvasti hügieenisidemed?*

Huhh, jällegi üks päris hirmuäratav teema. Vähemalt minu jaoks.

Kuna mul hetkel päevi ei ole, kirjutan selle postituse natukene teises võtmes, et tutvustada teile ühte keskkonnasäästlikku ja rahakotisõbralikku asendust hügieenisidemetele ja tampoonidele. Okei, alguses see ei ole rahakotisõbralik, st tuleb natuke kallim investeering teha, aga pikemas perspektiivis hoiad sa siiski palju raha kokku. 😊

Tegemist on OrganiCup menstruaalanumaga, mis on valmistatud pehmest ja allergiavabast silikoonist, vaba igasugustest ainetest, mille koht ei ole sinu kehas. 😊

Suuruseid on kaks – A, mis on mõeldud naistele, kes ei ole sünnitanud ning B, mis on neile naistele, kes on sünnitanud või kellel on vererohke menstruatsioon. Ma vaatasin, et mulle saadeti A suurus, ehk siis ma pean kellelegi selle ära loovutama (kasutamata!), sest ma olen juba kolm korda endast kedagi väljutanud. 😅

Kuigi ma vaatasin küll seda anumat ja mõtlesin, et kas see peab mulle sisse mahtuma?!?! Eeee…. mis imega? 😀 Et ka sellise anuma kasutamine tekitab minus väikest hirmu, sest ma pole endale kunagi midagi sisse toppinud ja mu peas tekib kohe mitu küsimust – kas see lekkima ei hakka? Kas see mulle sisse ei või ära kaduda?

Kuigi ma kahtlen, et see mul välja kukub või midagi, et tundub üsna suur olevat.

Menstruaalanuma pakendil on kõik kenasti näidatud ja seletatud, kuidas anumat paigaldada ning kuidas seda välja võtta ning puhastada. Tundub kõik megalihtne olevat.

Anuma võid endale sisse jätta lausa 12-ks tunniks ning alles seejärel seda tühjendada.

Puhastada saab menstruaalanumat näiteks OrganiWash intiimpesugeeliga, mida võid kasutada ka enda intiimkohtade pesemiseks – ei tekita allergiat ja sobib kõikidele nahatüüpidele.

Ja kui parasjagu puudub ligipääs puhtale voolavale veele, on heaks abimeheks just need OrganiWipes niisked rätikud.

Pakitud veel eraldi pisikestesse pakenditesse, kui nt ei taha tervet pakki kaasa tarida. 😊

Viljakusmonitor.ee lehel on üsna palju infot, miks, kuidas ja kas kasutada OrganiCup menstruaalanumat. Soovitan minna ja lugeda ning ehk otsustad proovida ning teha sammu keskkonnasäästlikuma elu suunas. 😊

Mina igatahes kunagi katsetan kindlasti ära selle anuma ja jagan ka teile oma kogemust siis.

OrganiCupid on müügil ka HyperRimides ja vahemikus 16.04-23.04 on menstruaalanumad Ilu Heaks kampaania raames ka soodushinnaga!

*Postitus sündis koostöös viljakusmonitor.ee veebipoega

13 thoughts on “Hüvasti hügieenisidemed?*”

 1. Kasutanud kuskil 6-7a.
  Mugavat asja enam ei tea päevade ajal 🙂
  Sobib suurepäraselt kiireteks tööpäevadeks ja trennis käimiseks.
  Alguses võttis paigaldamine natukene harjumist ja aega, aga nüüd käib supsti.
  Vahel vererohked päevad, siis peab tihedamini tühjendama, aga üldiselt tunnen selle tunde ära, et nüüd oleks aeg minna.

 2. Kasutan ise seda nüüd 3ndat kuud, ja ütleme nii, et algus on ikka päris hirmutav, peab saama õige poosi kuidas panna ja õige süsteemi, eks ta raske algul ole, ja ise kasutan B anumat kuna sünnitanud ja seda küll kartma ei pea, et ei mahu sisse 🙂 kindlasti igati soovitan seda, sest säästlikum ja ka valud on väiksemad kui kasutan anumat mitte tampoone:)

 3. Sisse kindlasti see ära ei kao. Sest saab alati selle otsa väljapoole jätta. Ja lekkimise küsimuses kindlasti alguses soovitan kasutada ka hügieeni sidemet kuna kui ise ka veel täpselt ei leia seda õiget nippi siis lekkimis oht on suur, ise muidugi seda päevade alguses pole saanud 12h sees hoida. Maksimaalselt 4h. Aga võibolla on see nii ainult minul

 4. Menstruaalanumad on väga head alternatiivid laialt käibel olevatele vahenditele, AGA ma pean lihtsalt enda vaatenurgast ütlema, et selline reklaam on minu jaoks väga impersonaalne. Kui ma loen blogist mõne toote/teenuse kohta, siis ma tahakski lugeda, mis on blogija selle juurde viinud. Milline on ta enda reaalne kogemus sellega. Aga peamiselt kodulehelt võetud info ümber kopeerimine jätab pigem “pakuti raha, võtsin vastu” mulje ja tekitab kerge vastumeelsuse.

  Ma mõtlen pigem niipidi, et blogi, kui reklaamkanal, võiks olla kasumlik kõikidele osapooltele. Blogija võiks saada uue kogemuse, lugejad usaldusväärset ja vahetut infot ning firma saada reklaami, mis on natukene kastist väljas, mis tekitabki sihtgrupis selle “sõber soovitas” tunde.

  See pole praegu nähvamine vaid lihtsalt mõttekoht. 🙂

  Nagu ma ütlesin – toode ise on hea ja mu meelest on väga vahva, et sellist keskkonnasõbralikumat alternatiivi promod! Aga see lihtsalt oleks mõjusam, kui promoksid seda ajahetkel, mil seda reaalselt ise ka kasutada saad. 🙂

  Samas ei taha ma seda kivi üldse täienisti sinu kapsaaeda visata – ma eeldan, et ka bränd ise teadis pakkumise hetkel, et oled äsja sünnitanud või sünnitamas.

 5. Olen kasutanud seda peaaegu aasta, olen väga rahul. Pooldan kahekäega selle kasutamist ei kujutagi enam, et peaks sidemetega jändama. Alguses oli veidi võõras ja ikka mõtlesin, et ega ei leki kontrollisin algul tihti, et aru saada kui palju pean seda päeva jooksul tühjendama.
  Õpetuse järgi on seda lihtne kasutada.
  Soovitan.

 6. Olen kasutanud ja enam muid hügieenitarbeid ei taha. Selle parim omadus on see, et mens on valutu. Muidu mul olid meeletud valud. Ehk see on hügeenilisem ja inimsõbralikum.((silikon reageerib märgatavalt vähem kehavedelikega)võid paki pealt lugeda mida kasutatakse selleks, et side hõpsalt imeks, lõhna ained, jne.)

  Teine hea pluss on see, et sellega ei haise ringi. Muude hügieenitarvetega juba tund pärast kasutamist on lehk üleval- öäk.

  Kolmas eelis on see, et kui sa tead, et läheduses wc kasutamise võimalus on piiratud siis tõesti, võib vahetusaegu pikemaks nihutada. Samas võid seda ükskõik kui sageli ka tühjendada.

  Neljas asi- sellega ei leki ka siis kui see peaks ääreni täis olema. Esimestel päevadel eelis.

  Viies pluss sul on täielik ülevaade kui palju sa tegelikult päevitada.

  Kuues hea omadus on täielik diskreetsus- võib vabalt kasvõi sauna minna teistega. Ei ripu kuskilt mingit nöörijuppi.

  Seitsmes hea omadus on keskkonna säästlikus.

  Pärast seda kui ära katsetatud sai tekkis mõte, et kahju, et ma seda ennem ei teadnud.

 7. Kasutan ja väga soovitan 🙂 Esialgu on vaja harjutamist, kuid kui asja selgeks saab siis oled tänulik, et enam tampoone ostma ei pea 😊 Youtubes on erinevaid nippe kuidas paigaldada. Peaasi, et kohe käega ei löö kui õieti paika ei lähe😊

 8. Kasutan sellist asjakest (küll mitte OrganiCupi) juba umbes 6 aastat ja ei jõua ära kiita. Väga soovitan proovida.

 9. Kuna sa oled korduvalt sünnitanud, siis ei peaks nagu küsimust olema, et kuidas see sulle sisse mahub- volditakse kokku ja tegu on pehme silikooniga, seda ei tunnegi. Kuidas lapsed sinu seest välja mahtusid? 🙂 See vidin on väiksem kui mehe riist, nii et sinu sees on olnud mitmed palju suuremas mõõdus asjad (vabandan, lapsed pole muidugi asjad).

  Kui mooncupi soovitan julgelt, siis see jalgratas, mid osta plaanid on küll kehv variant. Raske ja ilma käikudeta, igasugune sõidumugavus puudub. Kui sul pole just ülitugevad jalad, siis lükkad seda kolakat käekõrval igast väiksemast mäest üles. Ära kindlasti vaata ilma käikudeta rattaid.

 10. Ma soovitan väga seda kasutama hakata. Põhiline on, et ei tohi kohe ka alla anda, kui alguses välja ei tule. Mul võttis natuke aega, et aru saada, kuidas see kasutamine kõige paremini välja tuleb. Lihtsalt oskan ohata, et sellist asja varem enda jaoks ei avastanud või neid juba ammu olemas ei olnud. Nüüd seda muret mul pole. Aga mu vanem tütar kasutab edukalt. Millegipärast noorem ei taha isegi proovida. Peaks jälle talle soovitama 🙂 Minu meelest andis see sellise vabaduse ja hea tunde. Võisid vabalt ära unustada, et päead käes on (või “punkt” nagu meie peres öeldakse, inglise keele mõju tõttu 😉 Ja ma pole kartnud sellest oma tütarde sõbrannadele ka rääkida. Õnneks nad ei tee nägusid, kui emme imelikku juttu räägib 😀
  https://minukanada.blogspot.com/2011/06/punkt.html

 11. Oh, ja veel midagi, mida õppisin teiste soovitustest. Lõikasin selle pika otsa lühemaks, sest see hakkas segama. Mõned lõikavad lausa peaaegu et täitsa ära.

 12. Kuna mul on üks sünnitus selja taga, siis arvasin ka, et olen raudselt räme ämber ja ostsin B-suuruse. Aga see oli liiga suur, ostsin A-suuruses ka ja teine asi. Muidu kippus alla vajuma ja see nö nöör kippus mokkasi ära hõõruma(TMI), lõikasin küll lühikeseks aga ei miskit. Äkki sulle sobib ikkagi? Marumugav on, kui õpid seda kasutama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga