***

Inimesed, kes mind närvi ajavad

Tegelikult ma ei ole üldse selline inimene, keda kotiks teiste valikud või otsused. Mind ei huvitagi, mida teised oma eluga pihta hakkavad. Pole kunagi huvitanud. Ja selle eest olen ma tänulik… ma ei tea, kellele, sest viimane, kes ma olla tahaks, on inimene, kes topib end pidevalt teiste ellu ja arvab, et tal on õigus teise valikuid hukka mõista või nende üle ümarlaua taga arutleda.

Mind üldiselt ajavad närvi ainult minu oma lapsed, aga on ka teatud grupp inimesi, täiskasvanud inimesi, kes suudavad mul harja punaseks ajada – nutisõltlased roolis ja purjuspeaga rallitajad.

Ma jälgin instagramis enamasti ainult mingeid brände, eesti kuulsusi või välismaa staare. Viimaste seas olen korraliku suurpuhastuse teinud, sest ütlen ausalt, üsna mitmed neist on idioodid. Ühte naist hakkasin ma jälgima selle Vene tõsielusaate ajal, mida meil siin teleris näidati. Mingi love islandi koopia. Üks päev ma nägin tema instas storyt, kus nad sõidavad perega autoga, naine filmis, juhil vist oli turvavöö ja temal ka, aga taga istus laps ilma ühegi turvavarustuseta, isegi turvavööd polnud. Istus keskel ja pm oli kahe esiistme vahel ning laulis seal kaasa.

See sama naine laadis tihti oma insta storysse videosid, kus ta hoidis nutikat näpus, oli roolis ja filmis ennast laulmas. Kusjuures vahtis ikka korralikult sinna telefoni koguaeg sõidu ajal.

Teine, kes on tuntud Vampire Diariest, Nina Dobrev, laadis samuti Instasse storysid, kus ta roolis olles ennast filmib. Üks käsi roolil, teine hoiab telefoni.

Ma eile tegin päris mitu storyt, kus tõin näiteks just Nina Dobrevi ja uskuge või mitte, aga leidus inimesi, kes tema tegu õigustasid. “Tegelikult elab ta ju rahulikku kulgevat elu ega ohusta kedagi oma elupäevade lõpuni.” oli nt üks lause, aga ega ma ei mõelnudki, et Nina Dobrev mingi mõrtsukas on, kuid kuidas ta ei ohusta teisi, kui roolis näpib nutikat? “On palju hullemaidki liiklejaid, kes teisi ohustavad.” Minu meelest on narr üldse sellise teema üle vaielda, peaks olema ju ilmselge, mis on õige või vale. Aga ju siis mitte.

Või teine argument oli see, et ta ju ainult teeb videot, mis nõuab ilmselt ühte vajutamist. So what? Tähelepanu on tegelikult ikkagi ka natuke sellel filmival nutikal, ma arvan.

Ma ei tolereeri mitte mingisugust nutika näppimist roolis. Tänapäeval on nii mitmeid handsfree süsteeme. Ja üldse, miks peab keegi ennast roolis olles filmima?

Ma olen näinud ka Eesti naiste seas, ja eelkõige emade, jah, ma pean selle välja tooma, sest võib ju oletada, et lapsevanemal on seda vastutustunnet äkki rohkem, kuidas filmitakse samuti roolis olles, aga siis juba eesolevat teed, mitte ennast.

Minul on suva, mida te, nutijoobarid oma eluga teete, ausalt. Ma räägin seda selleks, et ma ei taha matta kunagi oma lähedasi, või näha neid kannatamas. Ma tahaksin ise oma elu võimalikult kaua elada.

Ja noh, teine teema on muidugi purjuspeaga rallitajad. Ma ei tea, kas nendest on üldse mõtet rääkida, sest… neid pole mõistusega õnnistatud. Lihtsalt ei ole. Ma lähen keema, kui kuulen kedagi uhkeldamas, et sõidab purjuspeaga ringi ja ületavad selles olekus ka kiirust. Täiskasvanud mehed. Isad.

Mul on selline tunne, et vahet pole, palju neid inimesi sureb liikluses joobarite tõttu või kui palju kampaaniaid ka ei korraldataks, sellistel juhtidel on jumala savi. Nad teevad ikka ise, mida tahavad, sest “nendega sellist asja ju ei juhtu” või “nad ei ole nii algajad juhid”. Noh jah.

4 thoughts on “Inimesed, kes mind närvi ajavad”

    1. Loe palun seda lõiku uuesti. Ma kirjutan nendest, keda kuulen uhkeldamas, et nad purjuspeaga sõitsid ja paraku need kõik on mehed, isad. Seega mina ei üldista midagi vaid räägin enda kogemusest. 🙂

  1. Väga õige jutt! Endal on telefon alati käekotis ja tagaistmel. Kui tean, et telefonihelin tähendab oodatud kõnet, siis tõmban auto tee äärde ohutusse kohta ja alles siis võtan selle telefoni sealt kotist välja.
    Alkojoobe tuvastamise seadmed pidid juba kasutusel olema autodes, aeg hakata arendama nutijoovet tuvastavaid seadmeid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga