***

Invaliid*

Ma vajan lausa nii hädasti endale uut madratsit, et nägin täna unes, kuidas mind uueks Dormeo reklaamnäoks palgati.

Peale viimast rasedust on mu selg ikka rämedalt pekkis. No mis seal imestada, eks, vaadake milline kõht mul oli. Mul ei ole ühegi rasedusega lõpus nii suurt kõhtu olnud.

Aga selg on tuksis. Päeval on enamvähem okei olla, kuid öösiti on magada raske. Kui vaid oleks mugav, magaks ühes asendis terve öö, sest selle vahetamine on kohati nii piin. Hommikuti ärkan invaliidina, voodist on raske püsti saada ning esimesed tunnid keeruline liikuda, pidevalt olen sellises asendis nagu hakkaks kummardama. Raske on selga täiesti sirgu ajada.

Ma olen selline inimene ka, et ega nii kergelt ma arsti juurde ei lähe. Et kui veel olla kannatab, siis pole midagi. Ainult viimases hädas pöördun arstile. Tohman, eks?

Eile arutasime mehega, et peaks uue madratsi soetama. Kindlasti on asi ka madratsis. Mõtlesime, kas osta täiesti uus madrats või lihtsalt kattemadrats? See on üks korralik väljaminek, aga samas, kui meie unekvaliteet tänu sellele muutub, oleks see hea investeering meie kehale, sest ka mees ärkab pidevalt hommikuti seljavaludega ning tunneme, nagu me ei oleks end välja puhanud. Vahel on selline tunne nagu ei olekski maganud, kuigi uneaeg on normaalne – 8-9 tundi.

No muidugi ei ole Dormeo ainuke variant ju, kindlasti on ka teisi häid madratseid. Mida teie soovitate?

15 thoughts on “Invaliid*”

 1. Kasutame sleepwell kattemadratsit, Family new flexi madratsit ja sleepwell patja. Pole ammu olnud mingeid seljavalusid. Mehel enne oli. Minuarust oli väärt investeering. Mina ainult peale rasedusi ei suuda magada nii, et patja jalgadevahel toeks pole, mees vihkab, kui jalgu üle tema topin 😀

 2. Kui vana madrats on täitsa läbi ja midgai uut tahate siis soovitan Tartus Jõe Prismas Optimuse poodi, neil koduleht ka optimus24.ee, toovad vist Lätist Eestisse vms.

  Me soetasime sealt madratsi ja nii mõnus lõpuks voodis magada. Saime hinnaga 169€ 180*200*19.

  Samas kui vana madrats OK ja tahate ikkagi ortopeedilist siis soovitan Dormeod. Vanematel oli dormeo madrats ca 6aastat, siis vahetasid lihtsalt uuema vastu välja. Aga tõesti sinna pikali visates tuleb kohe uni peale 😀

 3. Meie ostsime Jyskist madratsi ja oleme väga rahul. Käisime poes proovimas erinevaid (sai peal pikutada) ja nii valisime endale sobiva välja. Siiani oleme väga rahul (ostsime umbes aasta tagasi).

 4. Pole üldse madratsitega seotud, aga hommikuse mitmetunnise seljavalu vastu aitab hommikuvõimlemine. Kasvõi mõned päikesetervitused, kui muud ei viitsi (saab laste kõrvalt teha küll, bestikal on praegu kolmekuune, isegi tema leiab 10 päikesetervituse jaoks aega igal hommikul), ja kohe on hulga parem olla.

  1. Loomulikult leiab selle aja, ma pole kunagi lapsi millegi vabanduseks toonud. 😀 aga kuidas see tervitus käib?

 5. Meil aitas ka kui kattemadratsi juurde ostsime. Dormeo 7-tsooniga kattemadratsi ja see tegi tõesti imesid. Enam ei ärka kumbki seljavaluga. Soovitan lähemalt uurida 🙂

 6. Ehk tasuks kiropraktiku juures käia lisaks uuele madratsile? Mul rikkus vahepeal ùks töökoht selja ära, pidin pidevalt kummardama ja tekkisid valud kaela ja ülaselja piirkonda. Muditi selg paika ja olemine läks palju kergemaks ja kadusid valud.
  Aga muidugi võimlemine ka oluline.

 7. Olid ka seljavalud. Ostsin uue sivalise madratsi, paremaks väga ei läinud. Ostsime kattemadratsi. Nii enamvähem. Peale teise lapse sündi voodist püsti ei saanud üldse. Ostsime Napsie madratsi ja pauhh, päevapealt valud läinud. See on mõnusalt kõva madrats . Hoiab keha täpselt selles asendis mis olema peab. Soovitan soojalt.

 8. Mul Hea Une ABC Madrats variant B 🙂 nö keskmise klassi oma, üks pool kõvem, teine pehmem. Eesti toode. Ja isegi riie käib lukuga pealt ära ja saab pesta. Kaitseks ikka kattemadrats ka, see Dormeo. Hea Une ABC Madratseid kasutab ka Tartus asuv Unekeskus, ja kui juba nemad siis… ise kiidan ka taevani. Näiteks siin: https://www.ananke.ee/tootekategooria/abc-madrats/ praegu veel kestab sellele sarjale soodukas ka 🙂

 9. Minul on ka hea une abc B klassi madrats ja olen väga rahul. Kui ostsin, siis küsisin poes müüjalt, et mis vahe neil B’l ja C’l on ning ta ütles, et ainult välimus on teine, sisemus on mõlemal sama ning tema arvates om C klass ülehinnatud. Samas teises kohas on Jyski mäluvahumadrats ning ka see om väga mugav ja hea. Kattemadratsi inimene mina pole, ostsin maale dormeo kattemadratsi vanade madratsite peale ning see koguaeg liigub paigast ära ja see ajab mind nii vihale 😃 kui tal oleks nurkades kummid, mis tavamadratsi alla tõmmata, siis oleks väga hea.

 10. Kui hind on määrav siis sooovitan kindlasti sleepwell madratsit. Ise lõpetasin seljaoperatsiooniga ja ei saanud enam voodis magada. Ei enne ega pärast oppi… otsisin igasugu madratseid, tellisin 160×200 sleepwell blue pocket madrats!? Oli äkki see.. ja hind 200€ midagi. Samas dormeo on poole kallim…ja nüüd saan voodis magada. Madrats mega paks, suht jäik ja 2-poolne 🙂 mina rahul!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga