Ja kui mind enam ei ole….

…siis olge õnnelikud, et siin maamunal üks loll vähem on. 😀

Okei, naliiii!

Ma olen täna ühe kommentaari ja neli kirja saanud, et kas ma ikka mõtlen ka enne vaktsineerimist sellele, kuidas mu lapsed pärast emata hakkama saavad.

Ei mõtle, kusjuures. Kuhu ma ilma enda teadmata siis minema hakkan? Keegi koksab mu maha? Vaktsiin paneb tahtma pere juurest põgeneda?

Mitte muhvigi ei saanud aru!

Aga ühele sellisele kirjale vastates taipasin, et no olen ikka lauajalg – mõeldi seda, et vaktsiin tapab.

Ojah.

Teate… mina küll ei tea, mida sellistele inimestele vastata. Ühele vastasin lihtsalt, et ei karda ja teisega laskusin pikemasse arutellu, kus ma suts hiljem taipasin, et see oli väga vale samm.

Ja teistele. Ma ei vastanudki, sest ma ei jaksa ega taha vaielda, sest sorri, aga enamus neist, kes mingil põhjusel mu valikuid minu enda tervise osas kahtluse alla seavad, ei suuda inimlikult vestelda. Nad ei suuda. Nad hakkavad enda arvamust peale suruma ja ei suuda leppida sellega, et minul on teistsugune arvamus. Arutelu lõpuks olen ikka mina see loll, kes valitsusele allub. 😀

Kui me hakkame rääkima siin sellest elu jubedamast poolest – surmast, siis see võib tabada meid ka ilma vaktsiinita. Päriselt. Mina tahtsin kunagi aastaid tagasi oma elu lõpetada ja mitte mingi vaktsiini tõttu vaid depressiooni tõttu. Ka koroonaviirus võib meilt elu võtta – ma ei tea, kas olen seda läbi põdenud või ei, sest haige olen küll korra olnud, aga testimas pole käinud, aga kui peaksin selle saama, kes teab, kui raskelt/kergelt ma selle läbi teen? Sama on vaktsiiniga jah – ma ei tea, kuidas mu keha selle vastu võtab, aga kui ma loen teiste kogemusi, siis ma tõesti ei karda. Tuleb, mis tuleb. Saab, mis saab.

Igapäevaelus on mitmeid mitmeid asju, mille tõttu elu ootamatult lõppeda võib, aga ühtäkki on ainus põhjus selleks vaktsiin. Hmmm. Täpselt nagu muid haiguseid enam polegi peale koroona saabumise. 😀

Nagu ma ka mitmel korral öelnud olen, ma ei taha kellegagi sõdida. Mind teeb ausalt öeldes veitsa kurvaks, millise lõhe (mitte selle kala, eks!) on tekitanud koroona ja vaktsiini teemad meie ühiskonnas. Miks ei võiks olla nii, et igaüks otsustab oma tervise üle ise ja laseb teistel sama teha?

Ma tean, et seda on palju palutud ja seda ei juhtu ka niikuinii, aga proovida ju võib. 🙂

Ja ma ei taha kedagi kunagi survestada ja ma ei hakka kellelegi kunagi ütlema, mis ta tegema peab, aga mida ma saan teha, on rääkida, mida mina teen. Kõik. See, mis sa oma tervisega pihta hakkad on su enda asi ja mina kedagi sellepärast ei diskrimineeri. See diskrimineerimine tekitab mu meelest ainult negatiivsust juurde ja seda on täna siin niiiigi palju.

Positiivne on see, et kuigi alguses, kui ma Geidule rääkisin, et lähen vaktsineerima, siis tema ütles, et nojah. Küsisin, kas tema ka tuleb, vastas kindla ei.

Nüüd… ta aga vist allus minu survele, sest ta tuleb ka vaktsineerima, juhhei! 😀

Kommentaarid

 1. Valitsuse alluja ? says:

  See on jah veider, kuidas osa inimesi suhtuvad. Mul sõbralistis ka selliseid ,kes arvavad,et koroonat pole olemas.
  Olen ise ka siis valitsuse alluja ?vaktsineeritud- kas teised vaktsineeritud,see pole enam minu asi.
  Ka minu laps sai pos testi tulemuse endale septembri algul, muud sümptomid kadusid 10päevaga peale köha, köha kestab siiani-muutus bronhiidiks kahjuks eelmine nädal. Ma selle hetkeni ei omanud haigusest mingit arvamust aga nüüdseks arvan, et see on midagi väga teistmoodi kui tavaline külmetus 🙂
  Siiski igal ühel on oma arvamus ja las see jääbki nii.

 2. Vaike M says:

  Mina ise ja mu abikaasa oleme nüüd juba pea 3 kuud vaktsineeritud olnud ja pole meil küll midagi juurde kasvanud, ära ei ole ka surnud. Mu tutvus ringkonnas on vaktsiini vastaseid, kes väidavad, et need on rumalad kes lasevad ennast vaktsineerida. Ja ütlen seda ka lohutuseks, et koos on tore vaktsineerima minna ja koos läbi teha seda asja.

  • M says:

   Mina olin ka märtsis veel vaktsiini vastu, et ah pole vaja, aga kui mees juunis rääkis, et teeb ära, siis ma olin ka kohe valmis. Tänaseks olen 3 kuud juba vaktsineeritud. Elan oma parimat elu. Koroona põdesin ka just läbi, ülikergelt, nohu ja peavaluga, paar päeva. Ilmselt tänu vaktsiinile. Tuttavatel/sõpradel, kes koroonat põdenud ja vaktsineerimata olnud, nad ikka väga haiged olnud ja lõhna-maitsemeeled ka kadusid. Nüüd on mul vist lausa topeltimmuunsus. Ei kahetse, et vaktsiini tegin 🙂 ja kahjuks ei mõista, miks vastased oma arvamust peale suruvad…

 3. L says:

  Veider on see, kuidas nö siis vastased räägivad, et neid survestatakse AGA kui sa peaks juhuslikult mõne sellise vastasega kokku juhtuma ja selguma, et sa oled vaktsineeritud/ vaktsineerimas, siis hoia piip ja prillid 😀 Sealt kuuled kõik ära, kui loll riigile alluv lammas sa oled ja põhimõtteliselt võid endale hakata juba mulda ise peale ka kühveldama. Aga see ei ole siis survestamine??? 😀 Seltskondades ongi nüüd nii, et koroonat puudutavat ja vaktsineerimist puudutavaid teemasid lihtsalt ei puudutata. And that is fine! Eks see vaktsineerimine on enne koroonatki kirgi kütnud – eriti laste osas. Ei muutu siin midagi 😀

  • K says:

   Mina pole vaktsiini vastane ega pooldaja ja tegin ka alles eile pika kaalumise peale esimese süsti. Eile ja täna ainult käsi valus, muid kaebusi pole.
   Tutvusringkonnas igasuguseid inimesi ja arvamusi, aga lõpuks otsustasin ikka ise. Ja ma isegi ei mõelnud, et mu viis last nüüd emata jäävad. Selles suhtes olen nõus, et see liigne sund on küll veidi nõme ja iga inimene peaks saama otsustada oma südametunnistuse järgi. Tegelikult ei meeldi mulle kumbki äärmus- nii vaktsiinipooldajate kui ka vaktsiinivastaste poolel.

   • Merrr says:

    Täpselt nõus ja Laupäevases vabaduse väljaku üritusest oli ka näha millised nad ise on. Eii me ei survesta ,mis asi see siis teil oli seal ? Püha sööma aeg koos v . Noo ei olnud ju eksole . Kurb on ka see ,kui pereliikmed muutuvad seetõttu talumatuks . Ja nii on meil mehega läinud. Mõlemad emad ja mõlema ema mehed . Aind mehe isaga saab veel sellel teemal inimlikult kõneleda õnneks . Kurb on ka see ,et ämm on suutnud ka oma ema selliseks muuta ,riskides ju ise vanainimese tervisega aga kahjuks sellele ju ei mõelda kunagi. Siis ütlevad need vaktsiini vastased,et ühiskond on lõhestunud aga kahju et nad oma süüd selles ei näe.

    • K says:

     Aga miks keegi tingimata “süüdi” peab olema? Kas probleem muutub väiksemaks, kui maailm must-valgeks ajada, nö süüdlane leida ja too rahva rõõmuks üles puua ;p ? On jah ühiskonna lõhestamiseks kõvasti hagu antud: et rahvas “pooleks” teha. Äärmused on nö ülla eesmärgi nimel vägisi kokku löödud, selle tulemusena skaalal nö vaheosa ära kaotatud ja nüüd on meil häda, eks: see, kes muidu oleks tavaline mitteäärmuslasest inimene, ei lähe vaktsineerima, sest tunneb end nurkasurutuna nagu rott. Meedia on pärjanud ta äärmuslase tiitliga, lisaks kõlavad klauslid nagu “antivakserist mõrvar, hoolimatu tõbras, saast, kõnts jne”. Seetõttu tunneb iga suvaline sooda, et ta võib ja lausa peab “lolli antivakserit” mõnitama või mesiselt võltsi, “mõistva” naeratuse saatel “õigele teele juhtima”. No ja vot nüüd on hala: näedsa, ei lähe tõprad noh…Miks ei lähe? Aga vot sellepärast, et tekib koolikiusamise fenomen: kiusad, kiusad ja lõpuks võib juhtuda, et kiusatav võtab võtme kätte ja äestab kiusajal hamba välja.

     Selline vastandamine ja inimeste lahterdamine nö tarkadeks ja lollideks vaktsineerimise alusel ei ole kuigi tark, sest järjest rohkem on igati vaktsineeritud inimesi: rahumeelseid mitteäärmuslasi, kellel lihtsalt see mõnitamise vaib üle viskab.

     Muuhulgas kuulun selliste isikute hulka ka mina ja kuuluvad paljud teised rahulikud, nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed. Neid, kes vaktsineerituid lammasteks ei sõima, neid, kel sõna “vaktsiin” kuuldes silmis religioosselt fanaatilist läiget sütti – lihtsalt…inimesi.

     Ja seepärast seisin minagi laupäeval Vabaduse väljakul sellel väga rahulikul meeleavaldusel, mis millegipärast meediale mõjus, nagu toki pistmine herilasepessa…Nagu näha, pingutasud ajakirjanikud palju, et leida meeleavaldajate seast mõniGI ekstreemsema olekuga kuju 🙂 Ega neil lihtne ei olnud.

     Katsuks üheskoos inimesteks jääda lihtsalt, mh? Ärme aja vaktsineerimisteemat religioosseks kummatki pidi ja mis kõige tähtsam, ärme kiunu ega tigetse üksteise kallal 😉

 4. Toktor vassiljev says:

  Ma ütleks antivakseritele ainult seda, et kui te tõemeeli olete nii veendunud selles, et selle haiguse läbi põdemine on huinjaa, et vaktsiinid on ohtlikumad kui haigus ja kogu kurja juur on pahatahtlik valitsus, kes soovib teid orjastada, siis palun-palun-palun käituge omaenda sõnade kohaselt ja jääge oma veendumustele lõpuni truuks.

  Kogunege kuskile eraldatud kohta oma antivakserite kambaga, võtke punti mõni aktiivne koroonahaige ja hankige omale nakkus! Lihtne ju tegelikult. Niiviisi saate koroonapassi omanikuks ja süsti suhtes süütuks!
  Kui protsessi käigus mõni antivakser peaks hinge heitma, siis ju ta usk polnud piisavalt tugev.

 5. L says:

  Nuujah, ma olen siis antivakser ?
  Suve alguses olin valmis sutsu ära tegema, et ääh, ega pole mul pääsu nkn ja sügisel teen, et suvel küll pole mõtet end vaktsineerida.
  Ja siis saabus juuli-august ning asi läks pekki. Pekki selles suhtes, et hakkas tulema igasuguseis piiranguid ja mul tekkis küsimus – ootootoot… Kellele siis seda süsti rohkem vaja on???? Kas Kiigele, kes ajab siiamaani oma % taga (kuigi see on välja öeldud, et selle vaktsiini ja delta variandiga karjaimmuunsust ei saavutata) või on see oluline mu tervise jaoks?! ?!
  Õpetajaid Vaktsineerides lubati, et sügisel saavad lapsed rahulikult koolis käia, aga…. Deltal olid omad plaanid.
  Ise jäin mittevaktsineerides lootma oma tervisele ja läkski õnneks – põdesin kergelt.
  Jane – ma soovitan sulle ja su mehele, et tehke enne vaktsineerimist antikehade test. Saate teada, et ehk olete olnud salapõdejad. Kahjuks praegu polegi selle teadmisega muud teha, sest kuna pos PCR testi pole, siis ainult ühe süstiga ei pääse. Aga saaksite ise teada ?
  Ning jälgides meediat ja kuulates tuttavate kogemusi, siis ma ei soovitaks Jannsenit – on olnud palju nakatumisi inimeste seas, kes alles juunis vaktsineerides (seab Jannseni tõhususe minu jaoks suure küsimärgi alla). Ise oleks valinud Modernat, aga Põhjamaad otsustasid hetkel Moderna süstimise peatada all 30-aastastele, kuna leiti võimalik risk südamelihasepõletikule. Muidu tundub, et Moderna on kõige efektiivsem nakatumise seisukohalt ja Edward Laane, Kureasaare haigla juht, ütlea, et arvatavasti tänu esimesele lainele ja Modernale (enamus saarlasi sellega vaktsineeritud) on seal hetkel olukord parem kui mujal. See tuleneb siis sellest, et Modernas on mRNA sisaldus 3x kõrgem kui pfizeri omas.
  OEH…. Tuli pikk. Ei hurjuta mitte kedagi tema valikute pärast, aga kahju on lihtsalt sellest, et palju lâhevad vaktsineerima siiski vaid selleks, et saada “vabaduse pass”, mitte tervislikel põhjustel. See ei päästa neid vanainimesi kes on vaktsineerimata ja kes tegelikult ummistavad haiglaid. Jah, ma ei kanna seda haigust siis edasi NII PALJU, aga vaktsiinist on ikkagi rohkem kasu, kui seda on vanainimene ise saanud.
  Olge mõnusad! ☺️

  • Toktor vassiljev says:

   Kes saab sulle midagi “lubada”? Päris kummaline eeldus. See on uus haigus, me kõik liigume edasi käsikaudu ja kaotuste hinnaga. Loomulikult ajab Kiik protsenti taga, õigesti teeb. Norra ja Rootsi näiteks said protsendi 80 ligi ja tegid ühiskonna lahti. Ei mingeid piiranguid whatsoever.
   Ja kui osad rumalad ja vastutustundetud eesti inimesed (enamuses siiski tiblad, oleme ausad) ei soovi vaktsineerida, siis on ülejäänud enamusel täielik õigus ennast kaitsta ja neid selleks sundida. Puhas enesekaitse, ei midagi isiklikku. Nii nagu ei saa autoga sõita suvalisel teepoolel. Kuigi, jah, auto on enda ostetud ja bensiin ka ja mis see kellegi asi on kus ma sõidan. Aga ei, kui pujäänitsema hakkad, siis tuleb nokamütsiga onu ja paneb käed lukku.

   Sama lugu on tegelikult ka vaktsiinidega. Istu oma isiklikus korteris või metsatalus, kui vaktsineerida ei taha ja tee seal mis tahad. Kui inimeste hulka tuled, siis näita pilet ette. Pean seda täiesti õigeks ja õiglaseks.

   • K says:

    Vaata, meil hetkel on vähemalt kirjade järgi demokraatia. Demokraatia tähendab seda, et kui mulle Sinu sõnad või mõtted ei meeldi, võin ennast viha pärast täis lasta, aga meil on ikka demokraatia ja ma ei saa nõuda, et Sa läheksid kuhugi maa-alusesse onni koos oma agressiivse mõttelaadiga, istuks seal ega kahjustaks mu vaimset tervist. Mul pole selleks õigust.
    Samamoodi kehtib ka Sinu puhul: meil on demokraatia isegi siis, kui Sinule ei meeldi ning kuigi Sa sooviksid, et nö antivaxxerid kuhugi ära koristataks, siis…too bad. Hetkel meil kirjade järgi siiski diktatuuri ei valitse.

    • Toktor vassiljev says:

     Kindlapeale on meil demokraatia. Mitte keegi ei kavatsegi keelata kellelgi ajada suust välja suvalist loogikavaba möga. Ükski seadus ei keela meil isegi ennast purju juua ja soovi korral trussikute väel südatalvel metsa magama jääda. Kui inimene on loll, siis ta elu on tihti sündmusterikas kuid lühike.

     Põhjus miks antivakserid tuleb isoleerida (ja sama tulemuseni on jõutud ka näiteks soomes, prantsusmaal, austrias ja hulgas muudes riikides, mille demokraatlikuses me ei kahtle) on see, et nad on ohtlikud endale ja teistele. Nii nagu marutõbised ja märatsevad hullud on ohtlikud. Nii nagu joodikult võetakse juhiluba ära. Ehkki ta pole võibolla veel kedagi alla ajanud.
     Enamusel on õigus ennast kaitsta.

     • K says:

      Kuule…tegelikult väga tark ja igati empaatiline jutt sul. Veenvad mõtted ja tegelikult ka väga hoolivad. Suur süda, suur süda. ..Muidugi tuleks potentsiaalsed nakkusallikad ära isoleerida – kuidas ma selle peale varem ei tulnud, ei oskagi ütelda.
      Istugu kusagil kinnises laagris ja söögu, mis ise kätte saavad – hiiri ja värki, sest egas meie, Vaktsineeritud ometi nende peale raha raiskama hakka. Ja tehku mingit tööd näiteks. Eks? 🙂

      Tead, meie sinuga võiksime äkki isegi sinna kontaktivabadeks järelvaatajateks kandideerida: üks näiteks gaasikambri ülemjuhiks, teine alamjuhiks. Jaa?

      Hoidku Jumal meid kõiki, kui suurest hoolivusest juba säherdust juttu tuleb.

 6. Ester says:

  Jagan ka oma kogemust :). Meie terve pere põdes Septembris koroona läbi + ka minu vanemad. Isa riskirühmas +70 põdes kõige kergemalt, paar päeva oli lihtsalt väsinud (vaktsineerimata). Mina, minu mees ja mu ema põdesime kõik suht sarnaselt. Väike palavik, köha, peavalu. Lastel köha, nohu. Eelmine aasta põdesid lapsed tuulerõugeid ja vot see oli hull. Olen rahul, et ma ei teinud vaktsiini.
  Fakt on see, et koroona vaktsiinidel on vaid tingimuslik müügileping.
  Samuti usun, et noortel võib koroona läbipõdemisest isegi kasu olla, kui hiljem tuleb mingi tõsisem pandeemia maailma.

  • Toktor vassiljev says:

   Vedas siis lihtsalt. Aga 76 inimest viidi täna haiglasse. Nendest valdav enamus ilmselt sinusugused õnnemängurid.
   Loodame et su 70+ vanemad püsivad edaspidi ka muus osas tervena ja toonuses, sest kõik koikud on varsti koroonahaigeid täis. Muud hädad peavad ootama.

 7. Reena says:

  Ma olen kuulnud kolme kohutavat argumenti:
  1. Vaktsiin tapab.
  2. Vaktsiin teeb naised viljatuks.
  3. Vaktsiin tekitab meestel erektsioonihäireid.

  Me oleme mehega mõlemad vaktsineeritud ja võta näpust, ma olen parajasti rase ning mu oma mees selle lapse tegemisega hakkama sai, ilma igasuguste häireteta. Kas pean selle ka kirja panema, et elus oleme ka? 😀

 8. Toktor vassiljev says:

  Soomes täna 1700 uut nakatunut ja 11 inimest vajab haiglaravi, meil 1200 nakatanut ja 76 vajab ravi. Soomes vaktsineerituid ligi 80 protsenti, meil 55.
  Otsustage ise, kas vaktsiinidest on kasu.

 9. Liisa says:

  Kuulun sinna rühma, kelle lähedased hakkasid rõõmust säravate nägudega rääkima, et ma võiksin vaktsineeritud inimesena ära surra ja muu sinna juurde kuuluv. Päris suur šokk oli. Piisast paarist pereüritusest ja minu jaoks oli piir käes, ei pea laskma enda peal vägivalda kasutada.

  Kole on see, et oma vägivallatsemist põhjendavad nad seisukohaga, et ‘ma olen lamemaalane’, nagu see oleks õigustus inimväärikust alandaval viisil kõnelemiseks. Reaalsuses nad on täiskasvanud ja ise on valinud oma lähedaste kallal vägivalla kasutamise, see ei ole seotud grupiga samastumisega. Ei kujuta ette, et õigustaksin kellelegi peksa andmist, sest tunnen ennast Odini sõdalaste hulka kuuluvat.

  Kuigi kooli puhul peavad need samad pereliikmed vastuvõetamatuks oma laste puhul maski kandmist ja testimist, siis igapäevaelulistes probleemides oma laste eest koolis ei seista. Kui kool piiras tüdrukute normaalset eakohalist käitumist, siis vanematel oli suu lukus.

  Ühesõnaga, kurb ja raske olukord. Hästi tore, et sa sellega kokku puutunud ei ole varem ja kahju, et nüüd nii läks. Ei saa aru, kus inimesed võtavad õiguse teiste kallal vaimse vägivalla kasutamiseks.

 10. K says:

  Ei juhtu Sinuga halligi – vähemalt mitte miskit nii drastilist , julgen loota. Kõrvaltoimete eest pole muidugi keegi kaitstud – ma ka ise tegin Ravimiametile raporti. Silmadega tekkisid jamad nädal peale teist süsti: tekkisid peavalud, ühe silma pilt hakkas “ujuma” ja silmad hakkasid tohutult kuivama. Kuna ma ei stressanud, tegin usinasti trenni (see tegi alati paremaks – ilmselt elavdas vereringet), siis tunnen, et läheb paremaks. Päris endiseks saanud veel pole – praegu varsti kaks kuud möödas, aga küll saan :). Inglise keeles guugeldades näeb, et silmadega seotud vaktsineerimisjärgsed anomaaliad on suhteliselt sagedased, ent ainult riikides, kus vaktsineerimine paremini sujub, kui meil. Meil Eestis hetkel ilmsel kõrvaltoimeid olla ei saa, sest muidu teised ei lähe :))

  Igatahes tegin ametliku raporti, et jälg jätta: võib-olla sellest on kunagi kasu näiteks diabeetikute puhul, kel silmade veresoontega niikuinii probleem. Mina olen noor ja silmad terved, aga neil võib teoreetiliselt jama tekkida. Loodame muidugi, et ei 🙂

 11. L says:

  Ma ei oska selles suhtes ennast samastada, sest ma elan täiesti erilises mullis.
  Mu sugulaste-sõprade-tuttavate hulgast moodustavad lõviosa arstid ning reaal- ja loodusteaduste magistri- või doktorikraadi omanikud ning kõik on ennast esimesel võimalusel ära vaktsineerinud. Nüüd on eakamad inimesed ning praktiseerivad arstid saanud oma 3. doosid ka kätte.
  Nooremad on ennast vaktsineerinud seetõttu, et vähendada tõenäosust haiguse levitamiseks, ning vanemad seetõttu, et vähendada tõenäosust surra üksinda piinarikast surma.

  Vaktsiini kõrvaltoimeid on peaaegu kõigil olnud, 1-2 päeva kerget halba enesetunnet ei ole just märkimisväärne. Ühel lähedasel arstil tekkis korralik palavik, aga kuna valve ootas ees, võttis palavikualandajat ja asi ants.

  • K says:

   Nagu ütleb Ravimiameti kodulehekülg, siis igal ravimil on kõrvaltoimed. Et kui kõrvaltoimeid pole, siis suure tõenäosusega pole tegu ka ravimiga :). Palavikud, valusad süstekohad ja peavalud on suht tavaline iga vaktsiini kõrvalnähtus ja see pole tõesti asi, mille pärast end stressi mõelda. Julgen ka arvata, et mõnevõrra rohkem on neid, kel neidki kõrvaltoimeid ei teki, kui neid, kel tekivad.

   Paha värk on muidugi ikkagi see aususe teema, sest päris alguses salati laias mõistes üksikud, ent traagilise tagajärjega kõrvaltoimete seos vaktsiiniga üldse maha. Ei saadud aru, et väide: “vaktsiinil kõrvaltoimed praktiliselt puuduvad” tekitab paljudes pigem umbusku ja skepsist kui entusiasmi. Sealt sai alguse vigane kommunikatsioon. Ja kui siis lõpuks nenditi, et “no paraku jah, AZ võib trombe natuke tekitada küll ja mõni üksik sureb ära küll, aga väga harva ja teised vaktsiinid on ohutud”, siis usalduse kaotanud inimesele see “harva” enam ei lugenud ja ka “ohutu” kaotas efekti.

   Nagu ütlesin, siis mul tehtud – isekal reisiplaanide põhjusel. Laste vaktsineerimist ei poolda ja samuti ei naudi ideed edaspidi iga poolaasta tagant tõhustusdoose tegema hakata. Ei ütle, et ei tee, aga kui silmad selle aja peale endiseks pole saanud, siis…kaalun.

   Eks igaühel ole erinevalt ja erinev suhtumine. Üksteisest “ülesõitmine” võiks lõppeda – see oleks ilus 🙂 Et kõik me võtaks eeskujuks nö RMJ (Rakvere Maxima Juhtumi) kui näite, kuidas mõlemal “poole” esindajad ei peaks mingil juhul käituma. Väärikus, väärikus, noh. Meid eestlasi ei ole üldse nii palju, et peaksime kogu aeg üksteisel kõri kallal rippuma 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]